Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Pułapka na minotaury - cover

Pułapka na minotaury

Wojciech Kryska

Publisher: self-publishing

 • 0
 • 0
 • 0

Summary

Wyobraź sobie.
Wyobraź sobie, że przeczytana książka może zmienić Twój świat. Dosłownie.
Wyobraź sobie, że Aleksander Macedoński zginął pod Cheroneą, nim zdążył czegokolwiek dokonać.
Wyobraź sobie, że nie wszyscy mijani na ulicy ludzie należą do naszego gatunku.
Wyobraź sobie, że popularne portale aukcyjne pełne są przedmiotów przeklętych.
Wyobraź sobie, że klątwa umierającego potwora realizuje się podczas drugiej wojny światowej.
Jest jeszcze wiele zjawisk do wyobrażenia. W tym zbiorze znajdziesz krótki ich przegląd.

UWAGA: Wymagana umiejętność czytania.
Available since: 02/20/2020.

Other books that might interest you

 • Dziewczyna w czarnej sukience - Historia zbrodni miłoszyckiej - cover

  Dziewczyna w czarnej sukience -...

  Ewa Wilczyńska

  • 0
  • 0
  • 0
  Historia zbrodni miłoszyckiej, za którą niesłusznie skazano Tomasza Komendę. Ewa Wilczyńska rekonstruuje okoliczności, w których doszło do zabójstwa 15-letniej Małgosi, ujawnia błędy popełnione przez śledczych i naciski polityków, które sprowadziły śledztwo na manowce. Opowiada historię zamordowanej nastolatki, ukazując ją z wielu punktów widzenia – rodziców ofiary, Tomasza Komendy i jego najbliższych, skazanych sprawców zbrodni, śledczych, którzy doprowadzili do ich wykrycia. 
   
  Małgosia ma 15 lat, w Nowy Rok zostanie znalezione jej okrutnie zmasakrowane ciało. 
  To miała być prosta sprawa. Niewielka społeczność, zamknięty krąg podejrzanych. A jednak nie udało się ustalić, kto zgwałcił i zabił Małgosię. Aż w końcu pojawił się podejrzany. Nazywał się Tomasz Komenda. Został skazany, ale po 18 latach uwolniono go i uniewinniono. 
  Tylko że „sprawa Komendy” to tylko jeden z wątków „sprawy miłoszyckiej” – wcale nie najważniejszy i najbardziej bulwersujący. Ewa Wilczyńska, która opisuje od lat kulisy tego śledztwa, napisała książkę totalną, w której opowiada w jaki sposób jedna zbrodnia zniszczyła życie bardzo wielu osób. Ale też o tym, jak kosztowne jest pragnienie sprawiedliwości, kiedy zmienia się w pragnienie zemsty i jak trudno jest wrócić do życia nawet jeśli odzyskuje się wolność. 
  Jak Truman Capote w legendarnej powieści „Z zimną krwią” reporterka nie tylko precyzyjnie i wciągająco rekonstruuje samą zbrodnię, ujawnia błędy, które nie pozwoliły śledczym trafić na trop sprawców chociaż były na wyciągnięcie ręki i naciski polityków, które sprowadziły śledztwo na manowce. Opowiada też historię zamordowanej Małgosi i jej konsekwencji z wielu punktów widzenia. Rodziców ofiary, Tomasza Komendy i jego najbliższych, skazanych sprawców zbrodni, śledczych, którzy doprowadzili do ich wykrycia. Stworzyła fascynującą reporterską powieść, która jednocześnie pozwala rozumieć i współczuć.
  Show book
 • Ostatni - cover

  Ostatni

  Kacper Sulowski, Zuzanna Bukłaha

  • 0
  • 0
  • 0
  Największa zagadka w historii polskiej kryminalistyki. Jedyny seryjny zabójca, który nie został osądzony w powojennej Polsce. Dziennikarskie śledztwo, które prowadzi do domu mordercy. Audiobook „Ostatni” to wstrząsający reportaż true crime, który obnaża niemoc naszego prawa i wymiaru sprawiedliwości.  
   
  Tylko ślady biologiczne pozwoliłyby udowodnić, że mieszkający dziś w Katowicach Roman Pawluk to „Zabójca z Pikiety”, który w latach 1988-1993 bestialsko zamordował siedmiu homoseksualnych mężczyzn z Łodzi. Takich śladów dziś nie ma. Ale czy to oznacza, że mężczyzna, do którego prowadzą wszystkie tropy, jest niewinny? 
   
  Reporterzy Zuzanna Bukłaha i Kacper Sulowski podjęli się zadania, którego do tej pory nikt nie wykonał: zebrali wszystkie materiały dotyczące sprawy seryjnego zabójcy homoseksualistów z Łodzi, dotarli do nieoficjalnych policyjnych notatek i zdjęć z miejsc zbrodni, do świadków zdarzeń i osób zaangażowanych w poszukiwania mordercy. Rozmawiali z policjantami z Archiwum X, którzy przez cztery lata, po znalezieniu nowego tropu, zajmowali się sprawą, i z prokuratorką, która przesłuchiwała Romana Pawluka. Poznali niepublikowane do dziś wyniki badania wariografem, które jednoznacznie wskazują, że Pawluk brał udział w zabójstwach sprzed trzydziestu lat. Rozmawiali z jego przyjaciółmi, bliskimi i osadzonymi, z którymi dzielił celę. Zjedli sernik z potencjalnym mordercą. 
   
  „Ostatni” to wstrząsający reportaż, który obnaża niemoc naszego prawa i wymiaru sprawiedliwości.
  Show book
 • 100 prawdziwych historii niezwykłych zgonów - cover

  100 prawdziwych historii...

  John Mac, Sandrine Brugot,...

  • 0
  • 0
  • 0
  Czy możemy umrzeć nabici na słomę, zabici przez ślimaka, zmiażdżeni przez krowę, która spadła z nieba, zatruci marchewką? Czy udławić się śmiechem? NIE? Tak, jest to możliwe... Niestety. Odkryjesz 100 najbardziej absurdalnych i tragicznych sposobów, przypomina o nieznośnej kruchości życia i konieczności unikania ryzykownych zachowań. Za każdym razem jest to przypomnienie o nieznośnej kruchości istnienia i konieczności unikania ryzykownych zachowań.
  Show book
 • Influenza - wirus kontra życie - cover

  Influenza - wirus kontra życie

  Leon Durka

  • 0
  • 0
  • 0
  INFLUENZA - WIRUS KONTRA ŻYCIE to powieść sensacyjna o epidemii z Azji. W fabułę wplecione są informacje popularno-naukowe o zakażeniach wirusowych przenoszonych przez powietrze. Sporo cennych informacji w okresie obecnego zagrożenia, którego nie należy bagatelizować.  
  Grupa ornitologów pracująca w Chinach zostaje zarażona tajemniczym wirusem od ptaków. Wracają do USA. Choroba jest groźna i rozprzestrzenia się się szybko. Epidemia przeradza się w pandemię. Grupa naukowców podejmuje walkę o przetrwanie. Fabuła o wartkiej akcji, transparentnych postaciach i rzeczywistości w której pieniądze stawiane są ponad dobro ludzi.
  Show book
 • Podatek VAT Oszustwa podatkowe przemyt i zorganizowana przestępczośc skarbowa - cover

  Podatek VAT Oszustwa podatkowe...

  Kazimierz Turaliński

  • 0
  • 0
  • 0
  Kompendium wiedzy z zakresu podatku VAT. Szczegółowo omówione zostały aspekty prawne i praktyczne funkcjonowania podatku od towarów i usług w Polsce i w Unii Europejskiej, materialnoprawne podstawy ścigania uszczuplania podatku VAT oraz metodyka popełniania tych przestępstw skarbowych, ze szczególnym uwzględnieniem oszustw podatkowych, przemytu i zorganizowanej przestępczości skarbowej.
  Podatek VAT to najważniejszy składnik budżetu Polski. Jednocześnie stał się jednym z głównych celów przestępczości zorganizowanej - jest wyłudzany od urzędów skarbowych, przywłaszczany w obrocie handlowym oraz omijany przy sprzedaży hurtowej i detalicznej celem przełamania w szarej strefie mechanizmów wolnorynkowej konkurencji. Każdego roku na terytorium Unii Europejskiej ulega uszczupleniu w kwotach sięgających setek miliardów zł, a do grona beneficjentów przestępstw skarbowych należą m.in. włoskie mafie i poradzieckie zorganizowane struktury przestępcze.
  Show book