Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Influenza - wirus kontra życie - cover

Influenza - wirus kontra życie

Leon Durka

Publisher: e-bookowo.pl

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

INFLUENZA - WIRUS KONTRA ŻYCIE to powieść sensacyjna o epidemii z Azji. W fabułę wplecione są informacje popularno-naukowe o zakażeniach wirusowych przenoszonych przez powietrze. Sporo cennych informacji w okresie obecnego zagrożenia, którego nie należy bagatelizować.  
Grupa ornitologów pracująca w Chinach zostaje zarażona tajemniczym wirusem od ptaków. Wracają do USA. Choroba jest groźna i rozprzestrzenia się się szybko. Epidemia przeradza się w pandemię. Grupa naukowców podejmuje walkę o przetrwanie. Fabuła o wartkiej akcji, transparentnych postaciach i rzeczywistości w której pieniądze stawiane są ponad dobro ludzi.
Available since: 03/24/2020.

Other books that might interest you

  • Jak potężny wiatr - cover

    Jak potężny wiatr

    Mel Tari

    • 0
    • 0
    • 0
    “Jak potężny wiatr” to niesamowita książka, która opisuje doświadczenia Mela Tari. Opowiada ona o niezwykłym przeżyciu na wyspie Timor w 1965 roku, w trakcie politycznych zamieszek. Książka stanowi niesamowite świadectwo mocy wiary i rzeczywistości działania Bożej mocy w dzisiejszych czasach. Duch Boży, który przeszedł przez tę wyspę “jak potężny wicher”, nadal działa w Indonezji, choć prześladowanie chrześcijan jest tam zbyt częste. Ta historia o potężnym odrodzeniu w tej części świata jest świadectwem prawdy Słowa Bożego i przypomina wszystkim wierzącym, że Duch Boży działa w naszym świecie tak, jak to miało miejsce w najwcześniejszych dniach Kościoła.
     
    © 2024 Wydawnictwo Dobry Owoc (Audiobook): 9788396690968
     
    Tłumaczenie: Lesław Czapski
    Show book
  • Kochając Pabla nienawidząc Escobara - cover

    Kochając Pabla nienawidząc Escobara

    Virginia Vallejo

    • 0
    • 0
    • 0
    Jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku i zarazem jedno z największych wydarzeń wydawniczych 2017 roku! Historia tak niebywała, że wydaje się fikcją literacką. Nic dziwnego, że zainteresowało się nią Hollywood. Na podstawie książki „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” powstał film z Penélope Cruz i Javierem Bardemem w rolach głównych. W 1983 roku Virginia Vallejo – była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej telewizji i bywalczyni salonów – poznała Pabla Escobara, nazywanego często „kolumbijskim Robin Hoodem”, i zakochała się w nim. Mało kto miał okazję poznać go tak dobrze jak ona – kochanka najbardziej poszukiwanego i najbogatszego przestępcy świata.
    Show book
  • A song for you - Moje życie z Whitney Houston - cover

    A song for you - Moje życie z...

    Robyn Crawford

    • 0
    • 0
    • 0
    Whitney Houston i Robyn Crawford poznały się jako nastolatki i spędziły razem dwadzieścia dwa lata. W tym czasie Whitney została globalną supergwiazdą. Biła kolejne rekordy popularności jako wokalistka, przyciągała do kin tłumy jako aktorka i zawładnęła wyobraźnią całego pokolenia. Robyn towarzyszyła jej na każdym etapie tej podróży. 
      
    Ich relacja zaczęła się od fascynacji i przyjaźni, ale szybko przerodziła się w intymny związek dwóch bezgranicznie oddanych sobie kobiet. W amerykańskim show-biznesie lat 80. XX wieku takie uczucie wciąż stanowiło nienaruszalne tabu. Sama Whitney wiedziała, że plotki dotyczące orientacji seksualnej mogą przyćmić nawet najbardziej spektakularną karierę. Zwłaszcza kobiecą. Przez całe życie stanowczo więc im zaprzeczała, odsuwając Robyn coraz dalej i jednocześnie nie pozwalając jej nigdy do końca odejść. 
      
    Audiobook „A song for you. Moje życie z Whitney Houston” to opowieść o lojalności i zaufaniu – o dwóch dziewczynach, które zawarły pakt, by nawzajem się chronić i wspierać. Ale to również opowieść o manipulacji, kontroli, głodzie władzy, kwestiach rasowych, uzależnieniu i presji, jaką przemysł rozrywkowy wywiera na kobiety. Ponad wszystko jest to jednak opowieść o trwałej przyjaźni.
    Show book
  • Dziewczyna w czarnej sukience - Historia zbrodni miłoszyckiej - cover

    Dziewczyna w czarnej sukience -...

    Ewa Wilczyńska

    • 0
    • 0
    • 0
    Historia zbrodni miłoszyckiej, za którą niesłusznie skazano Tomasza Komendę. Ewa Wilczyńska rekonstruuje okoliczności, w których doszło do zabójstwa 15-letniej Małgosi, ujawnia błędy popełnione przez śledczych i naciski polityków, które sprowadziły śledztwo na manowce. Opowiada historię zamordowanej nastolatki, ukazując ją z wielu punktów widzenia – rodziców ofiary, Tomasza Komendy i jego najbliższych, skazanych sprawców zbrodni, śledczych, którzy doprowadzili do ich wykrycia.  
     
    Małgosia ma 15 lat, w Nowy Rok zostanie znalezione jej okrutnie zmasakrowane ciało. 
    To miała być prosta sprawa. Niewielka społeczność, zamknięty krąg podejrzanych. A jednak nie udało się ustalić, kto zgwałcił i zabił Małgosię. Aż w końcu pojawił się podejrzany. Nazywał się Tomasz Komenda. Został skazany, ale po 18 latach uwolniono go i uniewinniono. 
    Tylko że „sprawa Komendy” to tylko jeden z wątków „sprawy miłoszyckiej” – wcale nie najważniejszy i najbardziej bulwersujący. Ewa Wilczyńska, która opisuje od lat kulisy tego śledztwa, napisała książkę totalną, w której opowiada w jaki sposób jedna zbrodnia zniszczyła życie bardzo wielu osób. Ale też o tym, jak kosztowne jest pragnienie sprawiedliwości, kiedy zmienia się w pragnienie zemsty i jak trudno jest wrócić do życia nawet jeśli odzyskuje się wolność. 
    Jak Truman Capote w legendarnej powieści „Z zimną krwią” reporterka nie tylko precyzyjnie i wciągająco rekonstruuje samą zbrodnię, ujawnia błędy, które nie pozwoliły śledczym trafić na trop sprawców chociaż były na wyciągnięcie ręki i naciski polityków, które sprowadziły śledztwo na manowce. Opowiada też historię zamordowanej Małgosi i jej konsekwencji z wielu punktów widzenia. Rodziców ofiary, Tomasza Komendy i jego najbliższych, skazanych sprawców zbrodni, śledczych, którzy doprowadzili do ich wykrycia. Stworzyła fascynującą reporterską powieść, która jednocześnie pozwala rozumieć i współczuć.
    Show book
  • U nas w Auschwitzu - cover

    U nas w Auschwitzu

    Tadeusz Borowski

    • 0
    • 0
    • 0
    Opowiadania Tadeusza Borowskiego o tematyce obozowej. Autor, który sam przeszedł długą drogę obozu koncentracyjnego, opowiada o świecie upadku norm etycznych i przystosowaniu więźniów do życia obozowego. Dekalog jest odwrócony. Ten, kto kradnie, zabija, kłamie, pozbawia godności innych - przetrwa. Dla człowieka traktowanego jak zwierzę, nieustannie zagrożonego głodem i śmiercią, dobro i zło stają się pojęciami jednoznacznymi. Charakterystyczna dla Opowiadań jest postać narratora – Tadka, któremu Borowski użycza fragmentów swojej biografii.
     
    Najsłynniejsze dzieła powojennej prozy, będące źródłem głębokiej refleksji nad największą tragedią ludzkiej historii: obozami śmierci. 
     
    Niniejszy zbiór zawiera opowiadania autora: Matura na Targowej, Pożegnanie z Marią, Chłopiec z Biblią, U nas w Auschwitzu oraz Ludzie, którzy szli.
    Show book
  • Kongo w Polsce - Włóczęgi z Josephem Conradem - cover

    Kongo w Polsce - Włóczęgi z...

    Max Cegielski

    • 0
    • 0
    • 0
    Nie trzeba wyruszyć do Konga, żeby odnaleźć własne „Jądro ciemności”.  
    Ta opowieść zaczyna się od zagadki. Dlaczego pisarz Max Cegielski omijał łukiem żydowski cmentarz w Ustrzykach? Dlaczego tak długo nie dostrzegał jego obecności? 
    Żeby odpowiedzieć na to bardzo osobiste, jak się okaże, pytanie, autor wyrusza w niespieszną wędrówkę, która wiedzie przez bieszczadzką Atlantydę, przez Żuławy, Brukselę i Auschwitz. Z „Jądrem ciemności” Conrada jako swoistym przewodnikiem tropi historie mniejszości wymazanych z naszej zbiorowej pamięci, z pomocą lektur i własnych odkryć rekonstruuje przebieg ich małych i wielkich zagład. 
    Ale szuka również odciśniętych w przemysłowej historii Bieszczadów śladów własnej rodzinnej tożsamości. Opowiada o swoich przodkach, naftowych magnatach na miarę Galicji, a nie Teksasu. Konfrontuje się przy tym boleśnie z rodzinną historią i tym, co zostało w niej przeoczone, skłamane i wyparte. 
    Ta wielowarstwowa opowieść nie służy jednak oskarżeniu. „Kongo w Polsce” jest raczej medytacją w drodze o niejednoznacznościach historii, paradoksach pamięci i o tym, jak i do czego może nam się jeszcze przydać wielka literatura.
    Show book