Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Listen online to the first chapters of this audiobook!
All characters reduced
Ostatni - cover
PLAY SAMPLE

Ostatni

Kacper Sulowski, Zuzanna Bukłaha

Narrator Maciej Motylski

Publisher: Agora S.A.

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Największa zagadka w historii polskiej kryminalistyki. Jedyny seryjny zabójca, który nie został osądzony w powojennej Polsce. Dziennikarskie śledztwo, które prowadzi do domu mordercy. Audiobook „Ostatni” to wstrząsający reportaż true crime, który obnaża niemoc naszego prawa i wymiaru sprawiedliwości.  
 
Tylko ślady biologiczne pozwoliłyby udowodnić, że mieszkający dziś w Katowicach Roman Pawluk to „Zabójca z Pikiety”, który w latach 1988-1993 bestialsko zamordował siedmiu homoseksualnych mężczyzn z Łodzi. Takich śladów dziś nie ma. Ale czy to oznacza, że mężczyzna, do którego prowadzą wszystkie tropy, jest niewinny? 
 
Reporterzy Zuzanna Bukłaha i Kacper Sulowski podjęli się zadania, którego do tej pory nikt nie wykonał: zebrali wszystkie materiały dotyczące sprawy seryjnego zabójcy homoseksualistów z Łodzi, dotarli do nieoficjalnych policyjnych notatek i zdjęć z miejsc zbrodni, do świadków zdarzeń i osób zaangażowanych w poszukiwania mordercy. Rozmawiali z policjantami z Archiwum X, którzy przez cztery lata, po znalezieniu nowego tropu, zajmowali się sprawą, i z prokuratorką, która przesłuchiwała Romana Pawluka. Poznali niepublikowane do dziś wyniki badania wariografem, które jednoznacznie wskazują, że Pawluk brał udział w zabójstwach sprzed trzydziestu lat. Rozmawiali z jego przyjaciółmi, bliskimi i osadzonymi, z którymi dzielił celę. Zjedli sernik z potencjalnym mordercą. 
 
„Ostatni” to wstrząsający reportaż, który obnaża niemoc naszego prawa i wymiaru sprawiedliwości.
Duration: about 8 hours (07:40:23)
Publishing date: 2023-06-14; Unabridged; Copyright Year: 2023. Copyright Statment: —