Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Eläimellistä menoa - cover

Eläimellistä menoa

Tuija Lehtinen

Publisher: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Hulvaton rakkaustarina vie eläinkaupan kulisseihin.
Erika on töissä ystävänsä Arton eläinkaupassa. He ovat hyvä tiimi: Erika osaa talouspuolen ja Arto taas tietää kaiken eläimistä. Eläinkaupan naapurissa on kameraliike, jota pyörittää äitinsä kanssa itsevarma Jussi, joka on iskenyt silmänsä Erikaan. Ja sitten on vielä Erikan entinen matematiikanopettaja, tumma ja komea mutta äärimmäisen tiukka mies, joka ravaa eläinkaupassa päivä toisensa jälkeen.
Yhtäkkiä Erikan elämässä on kaikki ainekset kolmiodraamaan. Mutta miten käy, kun iloisen kuriton, vasikan kokoinen löytökoira tulee sotkemaan Erikan ja komistusten kuviot?
Available since: 10/18/2023.
Print length: 64 pages.

Other books that might interest you

  • Tyttöjen saunavuoro – eroottinen novelli - cover

    Tyttöjen saunavuoro – eroottinen...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Hänen sampoonsa tuoksui vadelmalta. Tunsin klitorikseni sykkivän entistäkin voimakkaammin, ja minun oli melkein haukottava henkeäni. Tässä minä seisoin ja olin selittämättömästi, mutta hullun lailla kiihottunut toisesta naisesta! Sitä ei ollut koskaan aiemmin tapahtunut! Käännyin pois ja huuhtelin vielä viimeiset vaahdot keholtani. Mitä minä nyt tekisin?
    »Näin, mitä teit.» Puna levisi ylleni. Herranen aika! Mutta en ehtinyt vastata. »Oletko kiihottunut?» En tiennyt, mitä minun olisi pitänyt sanoa. Olisin voinut nousta ja lähteä, mutta en tehnyt niin. En voinut päästää tilaisuutta livahtamaan ohitseni. Samalla olin liian nolostunut sanoakseni mitään. »Minäkin olen kiihottunut. Olen ollut sitä pitkään, kiihottunut sinusta», hän sanoi. Hän laski kätensä paljaalle reidelleni, hieman polveni yläpuolelle.
    Mitä välillämme vielä tapahtuisikaan?
    Lue myös Liikennevaloristeys.
    Show book
  • Kun muurit sortuivat - cover

    Kun muurit sortuivat

    Ursula Pohjolan-Pirhonen

    • 0
    • 0
    • 0
    ”Ettei vain sittenkin paha olisi merkinnyt häntä omakseen?”
    
    Herttua Kaarle on päättänyt saada Ruotsin kruunun, mutta Puolan ja Ruotsi-Suomen kuningas Sigismund ei suostu taipumaan tappioista huolimatta. Stålarmin alipäällikön, Martti Matinpojan, on onnistunut valloittaa Sigismundille Kastelholman linna, ja lujatahtoisen alipäällikön uroteoista liikkuu jo tarinoita. Kylmäpäisen sotilaan naamio peittää kuitenkin alleen suuren tuskan. Kun hätäisesti solmittu avioliitto osoittautuu suureksi virheeksi, ja katkeruus ja synkät ajatukset täyttävät mielen, jää jäljelle vain kostonhimo Kaarlea-herttua kohtaan. Suoko kohtalo Martti Matinpojalle koskaan rauhaa?
    
    1590-luvun lopulle sijoittuvan historiallisen trilogian jännittävä päätösosa. Ursula Pohjolan-Pirhonen (1925-1984) on rakastettu ja tuottelias kirjailija, jonka romaaneissa menneisyys herää eloon värikkäänä ja runsaana.
    Show book
  • Sirkus Eros – eroottinen novelli - cover

    Sirkus Eros – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Linda johdatteli minut pehmeälle matolle, jolle hän asetteli minut polvistumaan. Ennen kuin ehdin ajatella, mitä seuraavaksi mahtaisi tapahtua, alkoi kaiuttimista kantautua sykkivää, itämaista musiikkia. Linda alkoi tanssia viettelevää yksintanssiaan ja esitti ikään kuin käänteisen striptease-esityksen aloittaen pikkuhousuistaan. Hitaasti ja rauhallisesti, paljastamatta vielä mitään hän tanssahteli ympärilläni, kiskaisi jalastaan hienoimmasta silkistä valmistetut tangansa ja käytti niitä hetken esityksensä rekvisiittana ennen kuin hän pudotti alushousunsa syliini. Viettely oli täydellistä, enkä minä näin keskivertomiehenä voinut vastustaa häntä...Lue myös novelli Turvalliseksi todettu.-
    Show book
  • Michaelin unelma - 00 - cover

    Michaelin unelma - 00

    L. Sherman

    • 0
    • 0
    • 0
    Kuinka saada jää sulamaan?Michael ja Louisa ovat työskennelleet yhdessä jo vuosia, mutta vasta erottuaan lastensa isästä Louisa alkaa huomata komean kollegansa Michaelin. Michaelkin on iskenyt silmänsä Louisaan, saavuttamattomaan ja varautuneeseen jääkuningattareen. Lopulta eräissä surullisenkuuluisissa pikkujouluissa Michael ja Louisa antautuvat tunteilleen ja päätyvät sänkyyn. Heillä on kuitenkin mutkikkaampi tie edessään kuin he alkuun kuvittelivat. Michaelin unelma on toinen osa L. Shermanin uudessa eroottisessa sarjassa Koukuttavat kaunottaret, jossa tapaamme korkeasti koulutettuja, sisukkaita naisia ja miehiä, jotka rakastuvat heihin epätoivoisesti. Tarinat sijoittuvat lähes aina liike-elämään, mutta myös makuuhuoneiden ovet pysyvät auki.
    Show book
  • Aikalisä – eroottinen novelli - cover

    Aikalisä – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Suutelin hänen paljaita olkapäitään. Ne olivat sileät ja silkinpehmeät, sensuellit kuin flamencotanssijalla. Hänen kurkustaan pääsi äännähdys, kun työnsin käteni hänen yöpaitansa alle helman kautta ja löysin hänen vasemman nänninsä. Elinin rinnat olivat kiinteät, ja nipukat kohosivat kovina.
    "Tiedätkö, mitä oikeastaan haluaisin tehdä?" Elin sanoi yhtä riidanhaluisesti kuin oli äsken ollut kiihottunut. "Sinun kaikkien naistesi sijaan ottaisin mukaani kolme miestä. Mitäs siihen sanot?"
    Niin, mitä minä siihen oikeastaan sanoisin?
    Lue myös muut kertomukset, Nudistiranta ja Kaksi kierrosta.
    Show book
  • Lämpöaalto: Kokoelma kesäistä ja seksikästä erotiikkaa Cupidolta - cover

    Lämpöaalto: Kokoelma kesäistä ja...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Mitä jos jokaisen pitäisi raamattuleirillä kertoa yksi seksuaalinen fantasiansa, ja nimenomaan sellainen, joka on saanut heidät tulemaan? Tai entä jos tuntemattoman miehen etumus saa katseen kerta toisensa jälkeen hakeutumaan siihen? Miten iso se oikein voi olla?
    "Hyvää huomenta! Miltä päiväsi näyttää?" siinä luki, ja lopussa oli hymynaama. Kehooni laskeutui välittömästi odotus. Tai pikemminkin jalkojeni väliin. "Ihan hyvältä", vastasin ja virnistin. Tunnit kuluivat, enkä kuullut hänestä mitään muuta. Pettymys. Olisi ollut täydellistä tavata hänet tänään. Se oli ainoa päivä tällä viikolla, jolloin koko aamu oli auki, mutta sitten kampaamoaikani lähestyi, ja arvelin, ettei mitään tapahtuisi. Sitten yhtäkkiä tuli viesti..."
    Kokoelma sisältää seuraavat novellit:
    Raamattuleiri
    Gyda
    Opiskelija-asuntolassa
    Raikas tuulenvire
    Elokuinen päivä
    Paratiisin lapset
    Jättiläinen
    Tuoksu
    Luonnon nautinnot
    Kesäheila
    Show book