Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Salaisuudet paljastuvat - cover

Salaisuudet paljastuvat

Eeva Raito

Publisher: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Itsenäinen jatko-osa Sini Salmen jännittävälle seikkailulle saksalaisessa sairaalassa!
Sini Salmi, suomalainen sairaanhoitaja, on saanut selville erinäisiä Gerda-hoitolaitoksessa tapahtuneita väärinkäytöksiä ja on pakomatkalla potilas Paulin kanssa. Sini on pelastanut vakavasti sairaan Paulin sairaalasta, jossa tämä on juuri koetettu murhata. Kintereillä on sairaalan johto, joka haluaa estää Siniä ja Paulia paljastamasta Gerdan vaiettuja salaisuuksia julkisuudelle. On kuitenkin kiperä kysymys, kannattaako Sinin turvautua poliisin apuun. Entä jos sairaalan väki saa vieritettyä syyn hänen harteilleen? Samaan aikaan Sinin miesystävä Petteri huolestuu ja ryhtyy selvittämään, miten voisi auttaa.
Onnistuuko sairaala Gerda edelleen peittelemään valheitaan ja vaientamaan Sinin? Piinaavan jännittävä tarina pakomatkasta, jonka aikana kehenkään ei voi luottaa.
Available since: 04/03/2024.
Print length: 56 pages.

Other books that might interest you

  • Talli – eroottinen novelli - cover

    Talli – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    "Ehkä meidän ei olisi pitänyt laittaa korkokenkiä", Maria huudahti saadakseen äänensä kuuluviin tuulessa samalla loikkien parhaansa mukaan suurimpien vesilammikoiden yli. "Et tule katumaan sitä", Bodil huusi takaisin. "Olemme perillä aivan kohta. Sisustus on nyt vielä upeampi kuin viime kerralla."Tunnelma muuttui heti heidän astuttuaan ovesta sisään. Tallirakennus oli vanha, mutta se oli lämmin kuin tavallinen talo, ehkä jopa lämpimämpi. Paksut punaiset matot sopivat hyvin yhteen Marian korkeiden piikkikorkojen, mustien pitsihousujen ja ohuiden rintaliivien kanssa, jotka paljastivat hänen odotuksesta törröttävät nänninsä hänen ojennettuaan takkinsa nuorelle ovimiehelle. Hän nosti Bodilin hameenhelmaa ratsupiiskansa kärjellä. Missä ihmeessä he oikein olivat, ja mitä heille tulisi tapahtumaan? Lue myös novelli Puistonvartija.-
    Show book
  • Klubilla – eroottinen novelli - cover

    Klubilla – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Siv katsoi miestä uudelleen. Tämä nauroi, ja vaikka Siv ei kuullut tätä musiikin pauhun läpi, tiesi hän jostain syystä, miltä miehen nauru kuulosti. Hänellä oli ollut onnea, kun oli saanut pari viikkoa sitten kuulla tämän nauravan. Se oli tummaa, syvää jyrinää, ja miehen silmät olivat menneet kapeiksi viiruiksi riemukkaan hymyn levitessä korviin saakka. Siv tuijotti häpeilemättömästi miehen vartaloa ja huokaisi syvään, kun hän näki, miten tiukasti tämän farkut myötäilivät tämän pakaroita, musta t-paita niin ikään toi tämän kiinteän ylävartalon muodot esiin, ja Siv näki vilaukselta jopa tämän käsivarsien tatuointeja lyhyiden hihojen alta. Siitä lähtien, kun hän oli ensimmäisen kerran nähnyt miehen, oli tämä ollut hänen haavekuviensa päätähti, niin yö- kuin päiväsaikaan.
    "Et taida tajutakaan, kuinka kauan olen tiennyt sinun katselevan minua", mies tokaisi. Tämän ääni oli niin syvä ja ilmava, että Siv oli vähällä menettää tajunsa.
    Onnistaako Siviä?
    Show book
  • Mä maalaispoika oon – eroottinen novelli - cover

    Mä maalaispoika oon – eroottinen...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Mä maalaispoika oonNuoripari. Ensimmäinen kerta. Rohkea flirttailu. Salainen, kielletty tapaaminen. Nuori opiskelija ja hänen naisopettajansa. Vanhempi herrasmies ja viaton neitsyt. Sinä, minä ja ystävämme.Tämä on kokoelma eroottisia novelleja Cupidolta. Kokoelma sisältää seuraavat novellit:"Pojan kesätyöpaikka oli perhetuttavan maatilalla. Siellä oli töissä myös osuuskuntapomon tytär, mutta tilalla tanssittiin isännän pillin mukaan." – Mä maalaispoika oon, Denis Dante"Hän oli alastonmallina, ja maalarin oli lähdettävä ostamaan leipää." – Maalari Matias, Modell, Rogaland"Sitten hän huomasi aikuiset miehet, joilla oli työmiesten tiukat vartalot. Haluaisiko hän viiniä? Totta kai hän halusi. Paljon muuta he eivät puhuneetkaan." – Laiturilla, LebendigCUPIDO on elämänilon, himon ja nautinnon aikakauslehti, joka on julkaissut lukijoidensa fantasioihin ja seksikokemuksiin perustuvia novelleja jo vuodesta 1984. Kutkuttavan eroottiset kokoelmat on julkaistu Hverdag AS:n / Cupidon ja Sagan yhteistyönä.-
    Show book
  • Opettaja - cover

    Opettaja

    Lilith

    • 0
    • 0
    • 0
    Tuleeko Teresasta opettajan lempioppilas?32-vuotiaan Teresan yhdentoista vuoden avioliitto saa kitkerän päätöksen, kun aviomies Erik jättää hänet yllättäen toisen naisen takia. Ensin loukattu Teresa hukuttaa surunsa viiniin, mutta raitistumisen myötä elämä alkaa kaivata jotakin uutta suuntaa. Lainalyhennysten kaatuessa niskaan Teresa tarvitsee myös vuokralaisen jakamaan asumiskulujaan, ja yllättäen kämppikseksi ilmestyykin kiehtova mies kissoineen ja flyygeleineen. Opettaja Ilari Sudella on naistenmiehen maine, ja mies herättää Teresassa tuntemuksia, jotka ovat uinuneet aivan liian kauan. Erään kiihkeän juhlaillan jälkeen Teresa pyytää Ilaria ryhtymään opettajaksi itselleen: Ilarin tarkoitus on johdattaa avioliitossaan laiminlyöty Teresa ihanaan eroottisten nautintojen maailmaan. Kuuma leikki muuttuu pian totiseksi todeksi, ja sekä Teresa että Ilari oppivat monta uutta asiaa niin seksistä kuin rakkaudestakin.Lilith kirjoittaa korkealaatuisia eroottisia kertomuksia, jotka ovat raikkaasti erilaisia kuin tavanomainen erotiikka. Lilith panostaa mielenkiintoisiin henkilöhahmoihin ja rakentaa näiden välistä eroottista jännitettä uskottavasti. Kertomusten kiehtovat ihmissuhteet ja ilmaisuvoimaiset seksikohtaukset tarjoavat ihanan pakotien arjesta.Lilithin kertomukset on lajiteltu kolmeen kategoriaan. Ääni- ja e-kirjojen kannen väri kertoo, mihin kategoriaan kirja kuuluu. Pinkit tarinat ovat romanttisia kertomuksia kiihkeillä ja suorasukaisilla seksikohtauksilla. Siniset tarinat ovat rohkeita eroottisia kertomuksia, joissa voi esiintyä ryhmäseksiä, vaihtuvia kumppaneita ja rajumpia seksikuvauksia. Punaiset tarinat ovat sävyltään synkempiä ja voivat sisältää muun muassa alistamista, bdsm:ää, prostituutiota tai muita teemoja, jotka voivat järkyttää herkempää kuuntelijaa tai lukijaa. Kaikissa Lilithin tarinoissa päähenkilöt ovat täysi-ikäisiä ja seksi on suostumuksellista.
    Show book
  • Purjevene - eroottinen novelli - cover

    Purjevene - eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Turhautuminen ja viha miesystävän syytöksistä sumensivat hänen järkensä. Jo yhteenmuuton alkuvaiheessa oli Daniel alkanut kysellä Maritalta muista miehistä. Marita ajautui pyytelemään anteeksi kaikkea. Tällä kertaa laukaiseva tekijä oli ollut tyttöjen ilta kaupungin hienoimmassa ravintolassa. Kun Marita oli palannut kotiin, väitti Daniel kivenkovaan, että hän tuoksui partavedeltä. Riita oli kärjistynyt tavalliseen tapaansa, ja hän tiesi, miten se päättyisi. Hän ei kestänyt riidellä koko yötä kerta toisensa jälkeen.
    Hän antoi tien johtaa hänet yön syövereihin, metsän siimekseen. Metsä avautui hänen edessään, ja hän näki kuunvalon heijastuksen meressä. Näky sai hermot leppymään, joten hän päätti pysähtyä ja nauttia maisemasta. Hän seisoi laiturin reunalla, veti meri-ilmaa sieraimiinsa ja sulki silmänsä. Avattuaan silmänsä uudelleen hän näki yön pimeydessä liikettä, hän erotti korkean, ylvään maston huojunnan laiturin kupeessa. Hetken hän luuli aluksen olevan tyhjä, mutta sitten veneen kapteeni ilmestyi esiin. Marita näki tämän vartalon ääriviivat tämän setvitellessä köysiä kiinnitystä varten. Yhtäkkiä kapteeni katsahti ylös ja huomasi, että joku tuijotti häntä.
    Mitä tulisi tapahtumaan?
    Lue myös novelli Ratikkamatka.
    Show book
  • Vaarallinen halu – eroottinen novelli - cover

    Vaarallinen halu – eroottinen...

    B. J. Hermansson

    • 0
    • 0
    • 0
    Tove istuu vankilassa. Hänet on tuomittu ryöstöstä, jota hän ei tehnyt. Paul on nähnyt Toven kuvan lehdessä, eikä voi lakata ajattelemasta häntä. Hänessä on yhtä lailla jotain jännittävää kuin eroottistakin. Jotain, joka saa hänet kirjoittamaan Tovelle kirjeen.
    Paulin suureksi iloksi hän saa vastauksen. Kirjeiden muodossa he alkavat vaihtamaan seksuaalisia kokemuksia ja fantasioita – heillä on paljon yhteistä. Kirjeenvaihto johtaa vähintäänkin äärimmäisiin seurauksiin.
    Vaarallinen halu on eroottinen novelli, joka leikittelee ajatuksella eroottisesta Bonniesta ja Clydesta.
    Show book