Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Mahdollisuus kahdelle - cover

Mahdollisuus kahdelle

Eeva Raito

Publisher: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Salla on osastonlääkäri ja kirurgi, taitava ja tarkka työssään ja erinomainen potilaiden kohtaamisessa. Hänellä on kuitenkin ongelma, josta töissä ei tiedetä: hänellä on niskassaan kahden vuoden univelat, sillä hän on öisin valvovan pienen Susanna-tytön yksinhuoltaja.
Kun kaksi potilasta kuolee samana päivänä, Salla on varma, että on väsyksissä tehnyt hoitovirheitä ja aiheuttanut kuolemat itse. Kuinka Sallan kuuluu jatkaa eteenpäin valtavan taakan painaessa mieltä? Lohtua hankalaan tilanteeseen saattaisi tuoda sympaattinen anestesialääkäri Saku, jos Salla vain uskaltaisi avata sydämensä...
Available since: 03/27/2024.
Print length: 56 pages.

Other books that might interest you

  • Pornotähti - 6 eroottista tarinaa seksikkääseen iltaan - cover

    Pornotähti - 6 eroottista...

    Fabien Dumaître, Chrystelle LeRoy

    • 0
    • 0
    • 0
    Mathilden ystävättärellä Stephaniella on uusi poikaystävä, ja tänä iltana Mathilde tapaa nuorukaisen ensimmäistä kertaa. Hänet on kutsuttu pienille päivälliskutsuille vain heidän kolmen kesken. Mutta Stephanien uusi poikaystävä näyttelee pornoleffoissa. Pelkkä ajatuskin miehen todennäköisesti erittäin kookkaasta varustuksesta saa Mathilden kostumaan… Mutta mistä pornotähtien kanssa voi keskustella? Mathilde aavistelee, että tänä iltana tulee tapahtumaan jotain jännittävää. Hänellä on tavallisesti hyvä vaisto tällaisten asioiden suhteen, ja hän on vain harvoin väärässä. Mitä Stephanie on suunnitellut illanvieton ohjelmaksi?
    Tämä kokoelma sisältää seuraavat novellit:
    Pornotähti
    Stephanie, estoton tirkistelijä
    Kun Niili tulvii
    Kätketty paratiisi
    Johtaja vailla vertaa
    Šeherazade
    Show book
  • Nova - erotic noir -novellikokoelma - cover

    Nova - erotic noir -novellikokoelma

    Emma Silver

    • 0
    • 0
    • 0
    Tämän kokoelman novellit edustavat erotic noir -genreä – jännityskirjallisuutta eroottisilla elementeillä höystettynä.
    Tämä kokoelma sisältää seuraavat 10 novellia:
    Nova 1: Jälleennäkeminen
    Nova 2: Mehu
    Nova 3: Suolaa ja pippuria
    Nova 4: Opiskelija
    Nova 5: Keltti
    Nova 6: Yksi plus yksi on kolme
    Nova 7: Poliisi, poliisi
    Nova 8: Salaisuus
    Nova 9: Kaksinaamaisuutta
    Nova 10: Loppuratkaisu
    Show book
  • Kaksi enkeliä - cover

    Kaksi enkeliä

    Arttu Tuominen

    • 0
    • 0
    • 0
    Teksti on julkaistu alun perin Apu-lehdessä.
    
    Surmatun pienen pojan löytyminen keskellä kesähelteitä poliisi Mikael Stenroosin oman pojan kuoleman
    vuosipäivänä käynnistää painajaisen uudelleen.
    
    Lukuisia tappajia vuosien mittaan vankilaan passittanut Mikael käy murhaajaa metsästäessään läpi
    pidättämiensä rikollisten listaa. Epäiltyjen joukossa on muun muassa mies, joka tuli kuuluisaksi tapettuaan
    äitinsä ja kaksi sisartaan.
    
    Kenellä Mikaelin pidättämistä väkivaltarikollisista oli polttavin halu kostaa hänelle – ja kuka ylipäätään tiesi
    hänen kuolleesta pojastaan? Varmaa on vain se, että ruumiita tulee koko ajan lisää.
    
    "Murhaaja ei vain halua kostaa minulle, vaan hän on tappanut minun vuokseni."
    
    Arttu Tuominen (s. 1981) työskentelee Porin kaupungin ympäristötarkastajana. Häneltä on julkaistu viisi
    rikosromaania.
    Show book
  • Vakooja pimeydessä – eroottinen novelli - cover

    Vakooja pimeydessä – eroottinen...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    "Hän nojautui taakse seinää vasten ennen kuin hän käänsi suihkun kohti vasta-ajeltua kumpuaan. Nyt hän oli toisessa maailmassa; hän oli kääntänyt päänsä sivulle ja sulkenut silmänsä. Suihku osui hänen häpyhuulilleen, joita hän raotti vielä enemmän oikean käden sormilla. Nyt minäkin olin liukenemassa tästä todellisuudesta, päästin irti kaikista estoistani ja avasin sepalukseni koskettaakseni itseäni."Nainen ja mies ovat viestitelleet toistensa kanssa jo vuoden ajan. Puheissaan he olivat päästäneet mielikuvituksensa valloilleen – ja nyt on aika tositoimille. Nainen halusi aina jonkun katsovan häntä lähes huomaamatta, kun hän toteutti seksifantasioitaan yksin. Hän oli aina unelmoinut tyydyttävänsä itsensä ja tulevansa nähdyksi. Hän ei kuitenkaan halua olla varma siitä, onko hänet nähty vai ei – ja mies on valmis toteuttamaan toiveen.Lue myös toinen kertomus, Kameran edessä.-
    Show book
  • Kuinka vihata Adam Connoria - cover

    Kuinka vihata Adam Connoria

    Ella Maise

    • 0
    • 0
    • 0
    Mitä sinä tekisit, jos lempinäyttelijäsi, joka on sattumoisin myös maailman kaunein mies, muuttaisi naapuriisi? Uusi vetävä ja viettelevä romanttinen komedia hittikirjailija Ella Maiselta!
    
    Lucylla on jatkuvasti epäonnea rakkaudessa, ja kun taas yksi suhde kariutuu, hän muuttaa väliaikaisesti nuolemaan haavojaan parhaan ystävänsä Oliven luo. Kuinka ollakaan, Lucyn uuden kodin naapuri on äskettäin eronnut Oscar-palkittu näyttelijä Adam Connor ja hänen pieni poikansa. Lucy ei malta olla vähän vakoilematta kuumaa naapuriaan ja hän päätyy pelastamaan Adamin pojan uima-altaasta. Mutta asiat menevät nopeasti pieleen, kun Adam Connor pidätyttääkin Lucyn stalkkauksesta. Lucy vannoo, että Adam on maailman kamalin mies ja hän päättää vihata tätä ikuisesti. Mutta tarkoittaako hän sitä oikeasti?
    
    Kuinka vihata Adam Connoria on itsenäinen jatko-osa romaanille Kuinka rakastaa Jason Thornia ja sen sivuosassa ovat ensimmäisen kirjan päähenkilöt Olive ja Jason.
    Show book
  • Lain yläpuolella - cover

    Lain yläpuolella

    Marja Toivio

    • 0
    • 0
    • 0
    Jännittävä kurkistus suomalaisiin oikeussaleihin. Asianajaja Katariina Elosalo kärsii työpaikkansa huonosta ilmapiiristä ja suunnittelee muuttavansa pois Helsingistä. Ennen lähtöään hänen on kuitenkin puolustettava oikeudessa entisen kollegansa Sepon poikaa, Jania. Nuori mies on luontoaktivisti ja syytettynä talousrikoksesta. Voivatko laki ja juristin oikeuskäsitys erota toisistaan ratkaisevasti?Lain yläpuolella on perhejuristi Katariina Elosalosta kertovan sarjan toinen osa.
    Show book