Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Kto To Jest Mężczyzna I Kto To Jest Kobieta? - Debata Z Homoseksualizmem - cover

Kto To Jest Mężczyzna I Kto To Jest Kobieta? - Debata Z Homoseksualizmem

Andrzej Stanislaw Budzinski

Publisher: Tektime

 • 0
 • 0
 • 0

Summary

Bardzo ważną rzeczą, powiedziałbym, że fundamentalną dla tego rozdziału jest to, że chciałbym pokazać różnice między mężczyzną i kobietą. Zrozumienie tych różnic jest konieczne, aby stworzyć wewnętrzną - zewnętrzną równowagę w relacji między nimi, co w konsekwencji rozciąga się na rodzinę i społeczeństwo. Owoc tych różnic może być dwojaki: • zbliżenie, w przypadku heteroseksualizmu, • oddalenie, w przypadku homoseksualizmu.Aby zrozumieć to podwójne działanie, możemy posłużyć się słynnym przykładem magnesów. Wszystkie magnesy mają dwa przeciwległe bieguny, biegun północny (N) i biegun południowy (S). Zbliżając do siebie dwa magnesy obserwujemy, że o ładunku przeciwnym przyciągają się wzajemnie a o tych samych biegunach się odpychają. To samo obserwujemy w naturze między płciami. Są dwie, męska i żeńska. Nie ma trzeciej płci, która promuje LGBT.• Mężczyzna + mężczyzna = te same bieguny odpychają się nawzajem. • Kobieta + kobieta = te same bieguny odpychają się nawzajem.• Homoseksualizm = te same bieguny odpychają się nawzajem.• Mężczyzna + kobieta = bieguny przeciwne przyciągają się wzajemnie.• Heteroseksualizm = bieguny przeciwne przyciągają się wzajemnie.Rzecz przedstawia się w sposób bardzo prosty:• homoseksualizm – wbrew naturze,• heteroseksualizm – zgodny z naturą.
Available since: 06/21/2019.

Other books that might interest you

 • Dzikie łabędzie – Lebedele sălbatice (polski – rumuński) - Dwujęzyczna książka dla dzieci na podstawie baśńi Hansa Christiana Andersena z materiałami audio i wideo online - cover

  Dzikie łabędzie – Lebedele...

  Ulrich Renz

  • 0
  • 0
  • 0
  Klasyczna bajka Andersena, opowiedziana w sposób przyjazny dla dziecka, zilustrowana z miłością. Wydanie dwujęzyczne (polski i rumuński), z audiobookami i wideo online w języku polskim i rumuńskim oraz szablonami kolorystycznymi do druku.
  "Dzikie łabędzie" Hansa Christiana Andersena są nie bez powodu jedną z najczęściej czytanych bajek na świecie. W swojej ponadczasowej formie poruszają temat naszych ludzkich dramatów: strachu, odwagi, miłości, zdrady, rozstań i powrotów.
  ♫ Posłuchaj historii czytanej przez native speakerów! W książce znajdziesz link, który da Ci darmowy dostęp do audiobooków i filmów w obu językach.
  ► Kolorowanki! Za pomocą linku można pobrać Ilustracje z książki do kolorowania.
  Carte de copii bilingvă (poloneză – română), cu audio și video online
  "Lebedele sălbatice" de Hans Christian Andersen nu este degeaba unul dintre cele mai citite basme din lume. În formă atemporală tematizează materia din care sunt dramele noastre omenesti: frica, vitejia, dragostea, trădarea, despărțirea și regăsirea.
  Ediția actuală a acestei cărți cu poze cu drag ilustrată povestește basmul lui Andersen sensibil și într-o formă adaptată copiilor. A fost tradusă într-o mulțime de limbi și este disponibilă ca ediție bilingva în toate combinațiile posibile a acestor limbi.
  ♫ Ascultați povestea citită de vorbitori nativi! În carte veți găsi un link care vă oferă acces gratuit la cărți audio și videoclipuri în ambele limbi.
  ​
  Show book
 • Psychologia emocji - Od Darwina do neurobiologii: czym są emocje jak są rozpoznawane i jak działają - cover

  Psychologia emocji - Od Darwina...

  Stefano Calicchio

  • 0
  • 0
  • 0
  Odkrywanie znaczenia i funkcjonowania emocji nigdy nie było tak proste. W tym tomie dokonujemy przeglądu głównych nurtów myślowych dotyczących psychologii ludzkich emocji. Od teorii wczesnych uczonych (takich jak te o Jamesie i Cannonie) do najnowszych odkryć w psychobiologii. Druga część tomu poświęcona jest zagadnieniom podstawowych emocji, inteligencji emocjonalnej i rozwoju emocjonalnego. Przewodnik jest oparty na prostym, szybkim i istotnym stylu dyskursywnym. Książka kończy się małym testem samooceny, który pozwala czytelnikowi przejrzeć i utrwalić główne pojęcia. Zapomnij o tysiącach stron długich lub banalnie drogich podręcznikach psychologii i zacznij badać jak działa twój umysł poprzez serię przewodników w bezkonkurencyjnych cenach.
  Show book
 • Potęga Prawdy - cover

  Potęga Prawdy

  Katarzyna Janicka

  • 0
  • 0
  • 0
  Kim naprawdę jestem? Jaki jest sens i cel mojego życia? Co się ze mną stanie gdy rozstanę się z tym światem? Dlaczego na świecie jest tyle zła, szczególnie jeśli stworzył go podobno dobry Bóg? Czy istnieje jakiś plan „B” dla świata i ludzkości? Czy istnienie człowieka zamyka się w fakcie, że przychodzi na świat, potem wiecznie za czymś goni tylko po to aby wcześniej czy później odejść?
  Takie pytania zadajemy sobie częściej lub rzadziej, ale chyba wszyscy czasem zmagamy sie z brakiem logicznych odpowiedzi, które dawałyby nadzieję w naszej pogoni za szczęściem i spełnieniem.
  Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest głęboka świadomość, że ktoś zna nas takimi jakimi naprawdę jesteśmy, a mimo wszystko kocha i akceptuje. Jednak wszyscy nosimy zakopane głęboko w sobie mroczne tajemnice. Wydaje nam się, że niektóre sfery naszego życia muszą pozostać w ukryciu. Ukrywamy więc zazwyczaj te cząstki nas samych, które czynią nas wyjątkowymi i unikalnymi, a to z kolei rani naszą duszę. W rezultacie działamy w sposób, w jaki nie chcemy działać lub odwrotnie - nie jesteśmy w stanie robić rzeczy, o których marzymy. Wynika to z faktu, że każdy człowiek, nawet wychowywany przez najlepszych rodziców,  ma głęboko zakorzenione w gębi duszy poczucie osierocenia, ponieważ nie zna swojego prawdziwego, duchowego Ojca.
  Potęga Prawdy odkrywa wyjście z błędnego koła fałszywych przekonań i stworzonch w efekcie mechanizmów, które ograniczają każdego człowieka w różnych sferach życia? Okazuje się, że mechanizmy używane zarówno do tego aby nas zniszczyć czy ograniczać, jak i zachęcić są zawsze takie same. Zmieniają się tylko okoliczności i uczestniczący w nich ludzie. Lektura tej książki pomoże ci zrozumieć, że korzeniem wszelkiego zła popełnionego przez jakąkolwiek osobę od początku historii  ludzkości jest fakt, że każdy z nas uwierzył w  jakieś kłamstwa. Dlatego to jak żyjesz i  co robisz, nie określa wcale kim naprawdę jesteś, ale jedynie to, kim się stałeś.  Potęg prawdy wskazuje drogę powrotną do realnej, uwalniającej z wszelkich ograniczeń i pełnej miłości relacji z prawdziwym, najlepszym Ojcem człowieka – z Bogiem.
   
  Show book
 • Dzikie łabędzie – Die wilden Schwäne (polski – niemiecki) - Dwujęzyczna książka dla dzieci na podstawie baśńi Hansa Christiana Andersena z materiałami audio i wideo online - cover

  Dzikie łabędzie – Die wilden...

  Ulrich Renz

  • 0
  • 0
  • 0
  Klasyczna bajka Andersena, opowiedziana w sposób przyjazny dla dziecka, zilustrowana z miłością. Wydanie dwujęzyczne (polski i niemiecki), z audiobookami i wideo online w języku polskim i niemieckim oraz szablonami kolorystycznymi do druku.
  "Dzikie łabędzie" Hansa Christiana Andersena są nie bez powodu jedną z najczęściej czytanych bajek na świecie. W swojej ponadczasowej formie poruszają temat naszych ludzkich dramatów: strachu, odwagi, miłości, zdrady, rozstań i powrotów.
  ♫ Posłuchaj historii czytanej przez native speakerów! W książce znajdziesz link, który da Ci darmowy dostęp do audiobooków i filmów w obu językach.
  ► Kolorowanki! Za pomocą linku można pobrać Ilustracje z książki do kolorowania.
  Zweisprachiges Kinderbuch (Polnisch – Deutsch), mit Hörbuch und Video online
  "Die wilden Schwäne" von Hans Christian Andersen ist nicht umsonst eines der weltweit meistgelesenen Märchen. In zeitloser Form thematisiert es den Stoff, aus dem unsere menschlichen Dramen sind: Furcht, Tapferkeit, Liebe, Verrat, Trennung und Wiederfinden.
  Die vorliegende, liebevoll illustrierte Bilderbuchausgabe erzählt Andersens Märchen einfühlsam und in kindgerechter Form nach. Sie wurde in eine Vielzahl von Sprachen übersetzt und ist als zweisprachige Ausgabe in allen denkbaren Kombinationen dieser Sprachen erhältlich.
  ♫ Lassen Sie sich die Geschichte von Muttersprachlern vorlesen! Ein Link im Buch gibt Ihnen kostenlosen Zugang zu mp3-Hörbüchern und Videos in beiden Sprachen.
  ► Mit Ausmalvorlagen! Über einen Link im Buch lassen sich die Bilder der Geschichte zum Ausdrucken und Ausmalen herunterladen.
  Show book
 • Prawdziwe oblicze kobiety na tle utrudniania dziecku kontaktów z ojcem - cover

  Prawdziwe oblicze kobiety na tle...

  Robert Grzelakowski

  • 0
  • 0
  • 0
  Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie skali i znaczenia już społecznego problemu utrudniania dziecku kontaktów z rodzicem przez drugiego rodzica. Problem ten dotknął od 1989 roku ponad 1.500.000 okaleczonych psychicznie dzieci w Polsce.
  Przedstawiciele instytucji państwa polskiego zobowiązani do ochrony dzieci udają, że takiego problemu nie ma, a jeśli jest to rzekomo podnoszą go ojcowie, którzy nie chcą płacić alimentów.
  Utrudnianie dziecku kontaktów z ojcem przez matkę ma miejsce często w sytuacji rozstania rodziców posiadających wspólne dziecko/dzieci, w szczególności w wyniku rozwodu.
  
  W sprawach rozwodowych, sądownie opieka nad dziećmi jest powierzana w ok. 95% matkom (przy pozostawieniu pełnej władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom w ok. 33% i tak miejsce pobytu ustala się przy matce) a ojcowie otrzymują na papierze tak zwane kontakty, których prawie zawsze nie są w stanie w praktyce wyegzekwować. Dzieci stają się wówczas bezbronnymi ofiarami bezpardonowej walki rodziców, którzy najczęściej bezwzględnie wykorzystują dzieci jako narzędzie w tej walce, gdzie zazwyczaj cel uświęca środki.
  
  Wartość dodaną poradnika zwiększa ponad 330 stwierdzeń – nierzadko szokujących - opartych na faktach (cytatów), uzyskanych od ojców w trakcie badań naukowych przez autora niniejszej publikacji w zakresie związanym z utrudnianiem dzieciom kontaktów z rodzicem przez drugiego rodzica oraz dwie relacje już dorosłych dzieci dotkniętych tym problemem.
  
  Poradnik ten na pewno powinni przeczytać (potencjalni) ojcowie, aby zwiększyć swoją świadomość i być w stanie skuteczniej chronić swoje dzieci (także i siebie bo dziecko potrzebuje ojca nawet będąc dorosłym) w przypadku utrudniania dziecku kontaktów z ojcem. Potencjalny ojciec niestety zakłada, że matka nie zrobi dziecku krzywdy a już na pewno nie zrobi krzywdy wybranka jego serca. Rzeczywistość jest taka, że matka dziecka jest w stanie uczynić piekło na ziemi ojcu dziecka, wykorzystując dziecko jako narzędzie w walce z ojcem dziecka.
  Dostarczona wiedza i opisywane sytuacje w tej książce nie są zmyślone. Naprawdę nadszedł już czas, aby polskie społeczeństwo – dla własnego przetrwania - poznało prawdziwe zachowania kobiet w sytuacji utrudniania dziecku kontaktów z ojcem.
  Niestety mężczyźni mają problem z dostrzeżeniem wad kobiet, postrzegając ich cechy charakteru przez pryzmat pożądania (chemia…) i mylnego utożsamiania uroku zewnętrznego z wewnętrznym kobiety (te złe teściowe też kiedyś były piękne i młode…).
  
  Poradnik ten kierowany jest także do licznych matek utrudniających dzieciom kontakty z ojcami, aby pomóc im dostrzec negatywne skutki takiego utrudniania dla zdrowia dziecka ale także, aby spróbować przekonać, że w dłuższej perspektywie czasu takie utrudnianie często obraca się przeciwko matkom, np. w formie nienawiści dziecka do matki albo trafienia na synową, która będzie utrudniała kontakty wnukowi/wnuczce.
  
  Autor niniejszej publikacji ma nadzieję, że dotrze przynajmniej do niewielkiej grupy przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, policji, kuratorów i biegłych sądowych, których sumienie poruszy ta książka i znajdą w sobie siłę, aby nie uczestniczyć w systemowym krzywdzeniu dzieci.
  Show book
 • Landing pages: czym są i jak działają - Podręcznik który wyjaśnia wszystkie podstawowe informacje na temat marketingu landing page od tworzenia do optymalizacji - cover

  Landing pages: czym są i jak...

  Stefano Calicchio

  • 0
  • 0
  • 0
  Czym są landing pages i jak działają? Dlaczego są one tak ważne w dzisiejszym ekosystemie marketingu internetowego. W ramach tego poradnika przedstawisz wszystkie podstawowe informacje związane z tworzeniem i optymalizacją stron docelowych. W szczególności przeanalizujemy zasadę działania tego narzędzia marketingu internetowego. Ale będzie również pogłębiać pisanie tekstów i najlepszych strategii, aby zwiększyć skuteczność operacyjną tych narzędzi.
  Podsumowując, jest to pierwszy podręcznik skierowany do użytkowników, którzy nie posiadają wiedzy na ten temat, a chcą w prosty i skuteczny sposób zrozumieć jak działają strony sprzedażowe w sieci. 
  Show book