Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Kto To Jest Mężczyzna I Kto To Jest Kobieta? - Debata Z Homoseksualizmem - cover

Kto To Jest Mężczyzna I Kto To Jest Kobieta? - Debata Z Homoseksualizmem

Andrzej Stanislaw Budzinski

Publisher: Tektime

 • 0
 • 0
 • 0

Summary

Bardzo ważną rzeczą, powiedziałbym, że fundamentalną dla tego rozdziału jest to, że chciałbym pokazać różnice między mężczyzną i kobietą. Zrozumienie tych różnic jest konieczne, aby stworzyć wewnętrzną - zewnętrzną równowagę w relacji między nimi, co w konsekwencji rozciąga się na rodzinę i społeczeństwo. Owoc tych różnic może być dwojaki: • zbliżenie, w przypadku heteroseksualizmu, • oddalenie, w przypadku homoseksualizmu.Aby zrozumieć to podwójne działanie, możemy posłużyć się słynnym przykładem magnesów. Wszystkie magnesy mają dwa przeciwległe bieguny, biegun północny (N) i biegun południowy (S). Zbliżając do siebie dwa magnesy obserwujemy, że o ładunku przeciwnym przyciągają się wzajemnie a o tych samych biegunach się odpychają. To samo obserwujemy w naturze między płciami. Są dwie, męska i żeńska. Nie ma trzeciej płci, która promuje LGBT.• Mężczyzna + mężczyzna = te same bieguny odpychają się nawzajem. • Kobieta + kobieta = te same bieguny odpychają się nawzajem.• Homoseksualizm = te same bieguny odpychają się nawzajem.• Mężczyzna + kobieta = bieguny przeciwne przyciągają się wzajemnie.• Heteroseksualizm = bieguny przeciwne przyciągają się wzajemnie.Rzecz przedstawia się w sposób bardzo prosty:• homoseksualizm – wbrew naturze,• heteroseksualizm – zgodny z naturą.
Available since: 06/21/2019.

Other books that might interest you

 • Niech to szlak! - Kronika śmierci w górach - cover

  Niech to szlak! - Kronika...

  Bartłomiej Kuraś

  • 0
  • 0
  • 0
  Pierwszy masowy przypadek porażenia piorunem w historii tatrzańskiej turystyki, zabójstwa na szlaku, ofiary lawin, ratownicy TOPR oddający życie za turystów, grotołazi zaginieni w jaskiniach... 
  Tatry to góry, które dla wielu są pasją, a nawet miłością. Ale potrafią też być okrutne i zabójczo niebezpieczne. 
   
  Tatrzański Park Narodowy odwiedza rocznie ponad 3 mln turystów, a liczba wypadków z ich udziałem wciąż rośnie! Ze statystyk TOPR wynika, że w samym rejonie Orlej Perci, gdzie latem tworzą się kolejki przed wejściem na szlak, dochodzi do 12 procent wszystkich śmiertelnych wypadków w Tatrach. To prawie dwa razy więcej niż na Giewoncie i blisko trzy razy więcej niż na Rysach. 
   
  O bezpieczeństwo turystów w górach, z narażeniem własnego życia, od ponad wieku dbają ratownicy TOPR, którzy w książce Kurasia zajmują wyjątkowe miejsce. Trud ich pracy autor opisuje m.in. słowami Andrzeja Maciaty z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: „Ludzie, zlitujcie się, dajcie nam szansę was uratować!!! (...) śmigłowiec nie lata we mgle i w nocy; ratownicy nie są supermenami, którzy w momencie zawiadomienia teleportują się obok was”.
  Show book
 • Jak żyć z lękiem - Poradnik dr Nerwicy - cover

  Jak żyć z lękiem - Poradnik dr...

  Marcin Matych

  • 0
  • 0
  • 0
  W Polsce mało się mówi o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Objawy to m.in.: nagłe napady lęku z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk. Ten „lęk o tysiącu twarzy” (jak mówią o nerwicy pacjenci) uniemożliwia normalne funkcjonowanie, doprowadza do „śmierci za życia”. Powolnej – gdy lęk sączy się codziennie po trochu, lub gwałtownej – podczas ataków paniki. Pandemia, wojna, galopująca inflacja wciąż powiększają grupę osób dotkniętych tymi zaburzeniami. 
   
  Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych, znany jako Dr Nerwica, od lat pracuje z chorymi na nerwicę. W tej książce zaprasza do „GRY O TROCHĘ LEPSZE ŻYCIE”. To wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Prostym i obrazowym językiem Matych pokazuje, czym jest i skąd się bierze nerwica, jak wykorzystać ją jako informację o tym, czego potrzebujemy, oraz jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował codzienności. Pomaga też zrozumieć mechanizmy, które lękami rządzą. 
   
  *** 
  Nie wiem, co jest gorsze w zaburzeniach lękowych – paraliżujący lęk odbierający chęć do życia czy przeświadczenie, że tak już będzie zawsze. Poradnik Dr Nerwicy rozbraja to przekonanie. „Lękowcom” daje nadzieję na lepsze życie i na to, że sięgając po wewnętrzną mądrość, są w stanie odzyskać radość i spokój. Ich bliskim oferuje lepsze zrozumienie tego, z czym zmagają się kochani przez nich ludzie, a także narzędzia do wspierania ich. Osobom, które nie wiedzą, czym są zaburzenia lękowe – wgląd w to, jak głębokie i upośledzające jest to cierpienie. 
  Jako osoba zmagająca się z zaburzeniami lękowymi mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że dawno nie czułam się tak dobrze zrozumiana. Warto zagrać w „grę o lepsze życie”, którą proponuje autor, bo co mamy do stracenia, poza lękiem? 
  – Agnieszka Jucewicz, dziennikarka, autorka książek o tematyce psychologicznej
  Show book
 • FLOW na Fali Szczescia Równowaga energii transformacji - cover

  FLOW na Fali Szczescia Równowaga...

  dr Renata Zarzycka

  • 0
  • 0
  • 0
  Czlowiek szczesliwy z poczuciem spelnienia, radosci i szczescia, emanuje blaskiem, niezaleznie od tego ile ma lat. Usmiech lubi odwzajemniac nasze szczescie. Wtedy tez dziala Prawo Rezonansu i dzieki czestotliwosci szczescia, czlowiek przyciaga do siebie wiecej korzystnych dla siebie tego typu sytuacji i wybiera z szeregu mozliwosci wariant „FALI SZCZESCIA”, jako linii zycia. W ten sposób przyciaga do siebie i skupia na sobie coraz wiecej wibracji szczescia. W przestrzeni wariantów linii zycia, jakie czlowiek posiada do wyboru, sa i te z nieszczesciem i te ze szczesciem, a nawet „zyly zlota”. To czlowiek, posiadajac niekonczaca sie mozliwosc wariantów linii zycia, dokonuje caly czas wyboru tak, jak zamawia sie potrawe lub drinka w restauracji. Nie martwi sie o to, czy skladniki potrawy sa na zapleczu i kto bedzie robil to danie. Wazne jest dla niego osiagniecie celu i temu oddaje swoja uwage, bez zamartwiania sie o szczególy. Jest to stan, kiedy dusza jest w jednosci z cialem, a czlowiek przepelniony radosnym natchnieniem jest zdolny do kreowania i tworzenia nieskonczonej ilosci dziel, pomnazajac ten stan. Wtedy chwytajac szczescie, znajdujac sie na jednym z wariantów linii zycia na wibracji „fali szczescia”, sila rozpedu dostaje sie w energetyczne pole tego szczescia i przeskakuje na kolejne, coraz silniej wibrujace linie. W usmiechu, szczesciu i radosci, znajduje sie klucz, który jest w stanie rozszyfrowac pogode duszy czlowieka, zwana tez aura. Aure mozna porównac do klimatu, jaki wokól siebie roztacza czlowiek i czy ma on w sobie magnetyzm osobisty, czy tez nie. To uzdrawianie kwantowe skutecznie usmierza ból spowodowany róznego typu dolegliwosciami psychosomatycznymi, na które duzy wplyw ma przede wszystkim psychika ludzka, czyli stan naszego umyslu. Dzieki uzdrawianiu kwantowemu, organizm szybciej zdrowieje z wielu powaznych dolegliwosci, nawet tych uznanych przez medycyne klasyczna, jako nieuleczalne lub ciezkie do wyleczenia.
  Show book
 • Czuła przewodniczka - Kobieca droga do siebie - cover

  Czuła przewodniczka - Kobieca...

  Natalia de Barbaro

  • 0
  • 0
  • 0
  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy? Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną do siebie. 
   
  Wiele jest na rynku audiobooków, które mają wspierać nasz rozwój osobisty, pewność siebie, życiowe i zawodowe kompetencje. Czy jednak w którymkolwiek znajdziemy tak wiele czułości w spojrzeniu na kobiety, jak w książce znanej psycholożki Natalii de Barbaro? 
  Uwięzione w narzuconych przez obyczaj i kulturę rolach, boimy się wyjść z zaklętego kręgu. Wybieramy stagnację, zamiast odrzucenia. Bezpieczeństwo tego, co znamy, zamiast lęku przed tym, co nowe. Podążając za radami i opiniami otoczenia – nawet wygłaszanymi w dobrej wierze – nie słuchamy samych siebie. 
   
  Być może, tak jak wiele z nas, potrzebujesz przewodniczki na swojej kobiecej drodze... Kogoś, kto uświadomi ci, że wcale nie musisz być idealna, by żyć szczęśliwie. Rozwój osobisty i rozwój zawodowy nie polegają bowiem na unikaniu błędów. 
   
  Audiobook mp3 Natalii de Barbaro podpowiada, jak mądrze korzystać z kobiecej intuicji i odnaleźć Czułą Przewodniczkę… w sobie. 
  Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury?
  Show book
 • Kopciuszek Słuchowisko z piosenkami - Audiobook MP3 - cover

  Kopciuszek Słuchowisko z...

  Charles Perrault, Aleksandra...

  • 0
  • 0
  • 0
  Dawno temu, kiedy rodzice byli jeszcze dziećmi, na co dzień słuchano w radiu czy z płyt inscenizacji bajek. Wielu rodziców do dziś jeszcze pamięta niezwykły urok i klimat tych słuchowisk, a niejeden potrafi zaśpiewać swoim dzieciom niegdyś zasłyszane piosenki. I oto raz jeszcze zebrali się w Teatrze Polskiego Radia najwybitniejsi aktorzy, żeby zinterpretować dla dzieci bajkę. Powstało słuchowisko o niecodziennym rozmachu i na niespotykanym poziomie reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Literacki, a zarazem współczesny język, budująca bajkową atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki: wszystko w tym nagraniu składa się na jego niezwykły charakter.Wydawca gwarantuje, że każdy, kto wysłucha tej bajki, będzie nią zachwycony i zapragnie dać ją do przesłuchania swoim dzieciom.
  Show book
 • Miś Tami i ogórkowe wakacje - cover

  Miś Tami i ogórkowe wakacje

  Anna Setlak

  • 0
  • 0
  • 0
  Nadeszło lato, a wraz z nim wyczekane wakacje. Po zdrowym i wesołym śniadaniu Miś Tami pakuje swoje walizki i wyrusza w drogę nad morze, nad którym będąc dzieckiem często wypoczywał pod opieką swojej babci Misiosławy oraz dziadka Tomisława. 
  Zwiedzając malownicze miasteczko i korzystając z licznych atrakcji, Miś Tami spotyka strapione zwierzęta, które potrzebują jego pomocy. Pan Świnka z powodu upału rozpływa się na swoim plażowym kocu, nie mogąc znaleźć ukojenia w morskiej głębinie, a spuchnięta łasiczka Alicja płacze, nie mogąc zmieścić się w swój strój baleriny. Czy Miś Tami pomoże biednym zwierzętom znaleźć wyjście z trapiących je problemów? 
  „Miś Tami i ogórkowe wakacje” do zabawna i pouczająca historia o zbawiennych korzyściach, jakie niesie dla naszego organizmu jedzenie ogórków. Po wysłuchaniu bajki dzieci dowiedzą się, w jaki sposób ogórki wpływają na nasz umysł oraz ciało? Jakie dania warto z nich przygotować, aby pozostać w dobrej kondycji i dobrze wyglądać? Jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich małych przedszkolaków. 
  Opis cyklu: 
  Seria audiobooków „Miś Tami je z nami” przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 7 lat. Książki z tej serii kształtują prawidłowe zachowania żywieniowe wśród dzieci i mogą być jedną z metod radzenia sobie z niejadkami. 
  Opowiadania pomagają dzieciom pozbyć się oporów przed jedzeniem owoców i warzyw, pokazują ich zalety i budują pozytywne wzorce żywieniowe. Dzięki przypisywaniu elementów bajkowych lub fantastycznych produktom spożywczym dzieci chętniej dają się przekonać do nowych potraw i nowych smaków. Miś Tami, główny bohater opowiadań, codziennie uprawia gimnastę, zjada smaczne, kolorowe potrawy, a do tego przeżywa wyjątkowe przygody. Dzięki temu miś staje się autorytetem oraz nosicielem pozytywnych wzorców zachowań, które dzieci chętnie naśladują.
  Show book