Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Listen online to the first chapters of this audiobook!
All characters reduced
Miś Tami i ogórkowe wakacje - cover
PLAY SAMPLE

Miś Tami i ogórkowe wakacje

Anna Setlak

Narrator Małgorzata Gołota

Publisher: Anna Setlak

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Nadeszło lato, a wraz z nim wyczekane wakacje. Po zdrowym i wesołym śniadaniu Miś Tami pakuje swoje walizki i wyrusza w drogę nad morze, nad którym będąc dzieckiem często wypoczywał pod opieką swojej babci Misiosławy oraz dziadka Tomisława. 
Zwiedzając malownicze miasteczko i korzystając z licznych atrakcji, Miś Tami spotyka strapione zwierzęta, które potrzebują jego pomocy. Pan Świnka z powodu upału rozpływa się na swoim plażowym kocu, nie mogąc znaleźć ukojenia w morskiej głębinie, a spuchnięta łasiczka Alicja płacze, nie mogąc zmieścić się w swój strój baleriny. Czy Miś Tami pomoże biednym zwierzętom znaleźć wyjście z trapiących je problemów? 
„Miś Tami i ogórkowe wakacje” do zabawna i pouczająca historia o zbawiennych korzyściach, jakie niesie dla naszego organizmu jedzenie ogórków. Po wysłuchaniu bajki dzieci dowiedzą się, w jaki sposób ogórki wpływają na nasz umysł oraz ciało? Jakie dania warto z nich przygotować, aby pozostać w dobrej kondycji i dobrze wyglądać? Jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich małych przedszkolaków. 
Opis cyklu: 
Seria audiobooków „Miś Tami je z nami” przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 7 lat. Książki z tej serii kształtują prawidłowe zachowania żywieniowe wśród dzieci i mogą być jedną z metod radzenia sobie z niejadkami. 
Opowiadania pomagają dzieciom pozbyć się oporów przed jedzeniem owoców i warzyw, pokazują ich zalety i budują pozytywne wzorce żywieniowe. Dzięki przypisywaniu elementów bajkowych lub fantastycznych produktom spożywczym dzieci chętniej dają się przekonać do nowych potraw i nowych smaków. Miś Tami, główny bohater opowiadań, codziennie uprawia gimnastę, zjada smaczne, kolorowe potrawy, a do tego przeżywa wyjątkowe przygody. Dzięki temu miś staje się autorytetem oraz nosicielem pozytywnych wzorców zachowań, które dzieci chętnie naśladują.
Duration: 29 minutes (00:29:26)
Publishing date: 2023-02-08; Unabridged; Copyright Year: — Copyright Statment: —