Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
A betolakodó - cover

A betolakodó

Katherine Faulkner

Publisher: Álomgyár Kiadó

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

„A regény egészen az utolsó pillanatig tartogat meglepetéseket.” – Ruth Ware, New York Times bestsellerszerző
 
„Lebilincselő, magával ragadó alkotás, amely sok izgalmat rejt.” – Abigail Dean, New York Times bestsellerszerző
 
Helen élete mesébe illő. Jóképű építész férjével egy gyönyörű, viktoriánus házban él, és évekig tartó, reménytelennek tűnő próbálkozás után végre gyermeket vár. Nem tart sokáig a boldogsága.
 
Részt vesz egy szülésfelkészítő tanfolyamon, ahol találkozik a titokzatos, egyedülálló Rachellel, aki nem igazán tűnik anyatípusnak. Cigarettázik, iszik, és nem sok érdeklődést mutat a szülőség iránt. Helen mindennek dacára rokonszenvez vele. Szerinte Rachelnek csak egy barátnőre van szüksége. Tekintve, hogy olykor Helen is magányos, szívesen múlatja vele az időt, hiszen Rachel mindig megnevetteti, táplálja az önbizalmát, és elvonja a figyelmét a félelmeiről.
 
Egy idő után azonban megváltozik Rachel viselkedése, és ez nemcsak Helennek tűnik fel. A barátok és a családtagok kezdik gyanítani, hogy a különös barátnő másképp kapcsolódik a családhoz, mint gondolták. Amikor Rachel azzal fenyegetőzik, hogy felfedi egy korábban elkövetett bűntény részleteit, világossá válik, hogy a csodás hangulatú, lombos Greenwich Park sötét titkokat rejteget.
 
A Cudlipp-díjas Katherine Faulkner egy izgalmas pszichológiai thrillerrel mutatkozik be a magyar olvasóközönségnek, amelyben nem mindenki az, akinek látszik, és amelyben a rejtélyek közelebb vannak, mint azt az ember gondolná.
 
„Mesterien megtervezett, kísérteties regény.” – Lesley Kara, Sunday Times bestsellerszerző
 
„Ez a különleges hangulatot árasztó könyv már az első oldaltól rabul ejti az olvasót.” – Ashley Audrain, New York Times bestsellerszerző
Available since: 10/26/2022.
Print length: 512 pages.

Other books that might interest you

  • Kirakos - Janteloven-gyilkosságok - cover

    Kirakos - Janteloven-gyilkosságok

    K. A. Varsson

    • 0
    • 0
    • 0
    A Kirakós nem szokványos krimi. A méltán népszer skandináv bnügyi regények mfaját ötvözi az otthon játszható szabadulószoba-könyvek feltörekv trendjével.Tökéletesen élvezhet a hagyományos módon, az olvasó sorról sorra halad, közben találgat és gondolkozik a történetet illeten, amely végül teljes egészében kibontakozik eltte.Lehetség nyílik azonban idrl idre a nyomozók brébe bújni, mivel a könyvben tíz, egyértelmen jelzett  eltér bettípussal szedett  feladvány található, amelyek megoldásához semmi más nem szükséges, mint az olvasó leleményessége. Ezeknél a pontoknál kicsit megáll az id, és mindenki kedvére kutakodhat a könyvön kívüli világban, késbb pedig ellenrizheti, helyes megoldásra jutott-e.Interaktív krimi a javából, ahol az olvasó okosabb lehet akár a nyomozóknál is!
    Show book
  • A kalandor - cover

    A kalandor

    Edgar Wallace

    • 0
    • 0
    • 0
    - Michael, jó társaságban hal meg - mondta olyan természetes hangon, hogy első pillanatra senki se fogta fel, mit mondott -, már ha engem jó társaságnak tart. - Mit mondasz? - kapkodott levegő után az ezredes. - Hát azt gondolom, hogy engem is
    Show book
  • A fogadó - cover

    A fogadó

    James Patterson, Candice Fox

    • 0
    • 0
    • 0
    JAMES PATTERSON a világ első számú bestseller thrillerszerzője.„Ha bírod az ütős thrillereket, imádni fogod Candice Foxot!” - Lee ChildSzabadulni akarnak, de ez lehet a vesztük.„Nem lehet letenni.” - Daily MirrorAz Egyesült Államok-beli Gloucesterben magányos épület áll a sziklás parton: a fogadó, amelynek újdonsült tulajdonosa, a bostoni rendőrség exnyomozója, Bill Robinson. A fogadós kifejezetten élvezi az elszigetelt helyszínt. Amíg tucatnyi lakója megfizeti a szállásdíjat, Robinson nem kérdezősködik. Clayton Spears, a sheriff is ugyanígy tesz - ő a fogadó második emeletén lakik.Megjelenik Mitchell Cline, aki homlokegyenest ellenkező módon bonyolítja az ügyeit. Bandájába helybeli bűnözők tartoznak, akik drogot árulnak, nem egyszer öltek is. A fogadó kapuján betör az erőszak. Robinson megismerkedik Susan Solie újságírónővel, és ráébred, azzal, hogy elhagyta a várost, még nem menekült a gonosz valóságtól - és attól a felismeréstől sem, hogy felelősséggel tartozik a közösségnek. Cselekednie kell.Spears sheriff mellett Robinson segítőtársa lesz Nick Jones, veterán katona, és Effie Jones, gondnok. Össze kell fogniuk, hogy megvédjék a környéket, mert ha ki-ki csak magára számíthat, akkor nem élik túl.James Patterson amerikai bestsellerszerző. Világszerte első helyen áll a legtöbb könyvet eladók listáján - több mint 385 millió eladott példánnyal. Több mint egymillió könyvet adományozott diákoknak és katonáknak, és dollármilliókkal támogatta a független könyvesboltokat és az iskolai könyvtárakat. Floridában él családjával.Candice Fox Ned Kelly-díjas ausztrál író. Jelenleg kreatív írást tanít a sydneyi Notre Dame Egyetemen, de korábban tiszti rangban szolgált az Ausztrál Királyi Haditengerészetnél is. Kutatási területei: irodalmi cenzúra, terrorizmus.
    Show book
  • A Víz bolygó - cover

    A Víz bolygó

    Borisz Akunyin

    • 0
    • 0
    • 0
    Kötetünkkel Eraszt Fandorin három újabb kalandját veheti kézbe a magyar olvasó. A legendás magánnyomozó természetesen mindegyikben roppant nehéz kihívásokkal szembesül. Az akadályok leküzdéséhez minden tudására és képességére szükség van: a keleti harcművészetekben és bölcsességekben való jártasságára, kiemelkedő erejére és éles eszére. A kritikus helyzetekben ezúttal is nagy szerepet kap erkölcsi igényessége, nagyvonalúsága és kényes ízlése. Mindaz együtt van tehát, amivel a sztárszerzővé vált Borisz Akunyin (azaz Grigorij Cshartisvili) a Fandorin-sorozat korábbi regényeiben is oly vonzó, színes figurává avatta népszerű hősét. A lebilincselő izgalmakban, talányos epizódokban bővelkedő krimikből most sem hiányzik a már megszokott könnyed humor. A kegyetlenségek nyomasztó hatását pedig az író életszemléletének rezignált derűje enyhíti.
    Show book
  • A nászút - cover

    A nászút

    Tina Seskis

    • 0
    • 0
    • 0
    Gond van a paradicsomban...Jemma, amióta csak az eszét tudja, a tökéletes nászutat tervezi. Kéthetes menedék egy ötcsillagos üdülőhelyen a Maldív-szigeteken, luxus villákkal, személyi inassal és teljes visszavonultságban.Paradicsominak kellene lennie, de rémálommá válik.A férfi ugyanis, akihez egy héttel ezelőtt feleségül ment, nyomtalanul eltűnt a szigetről, és a tökéletes új élet épp ilyen gyorsan tűnik el Jemma szeme elől.Ez hogy történhet meg mindazok után, amin együtt keresztülmentek? Létezik valaki a szigeten, akiben a fiatal nő megbízhat? És mindenekelőtt - hová ment a férje?Érzelmekkel teli és lebilincselő világsikerű pszichológiai thriller.
    Show book
  • Sötét zóna - cover

    Sötét zóna

    Dean Koontz

    • 0
    • 0
    • 0
    "Meg kellett halnom" - írja búcsúlevelében a sikeres és boldognak tűnő tengerésztiszt, mielőtt megöli magát. Felesége Jane Hawk, az FBI ügynöke, nem érti, mi történhetett, amikor azonban több hasonló, látszólag értelmetlen öngyilkosságról hall, elhatározza, hogy kideríti, mi áll a háttérben. Ami feltárul előtte, minden képzeletet felülmúl, így Jane Hawk lassan úgy érzi: ő az Egyesült Államok legjobban keresett szökevénye. És nem is téved nagyot...Dean Koontz, a misztikus thriller egyik legismertebb írója a Jane Hawk-sorozattal újra a legnagyobbak közé emelkedett, és sokak szerint felülmúlja régi, klasszikus önmagát is. A sikerlistákon hónapok óta menetelő regény remek kritikákat és magas olvasói értékeléseket kap, több tucat nyelvre lefordították.A Sötét zóna a négy részes sorozat első darabja.
    Show book