Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Listen online to the first chapters of this audiobook!
All characters reduced
Paranın psikolojisi - Servet açgözlülük ve mutluluk üzerine sonsuza dek değişmeyecek dersler - cover
PLAY SAMPLE

Paranın psikolojisi - Servet açgözlülük ve mutluluk üzerine sonsuza dek değişmeyecek dersler

Morgan Housel

Narrator Efe Özgün

Publisher: ABP Publishing

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

İki milyondan fazla kopya satıldı! 
 
Birçok insanın neden mantıklı düşünmeden borca girdiğini, bir anda hisseleri sattığını veya satın aldığını ya da paralarını lüks arabalara veya gayrimenkullere yatırdığını ve sonunda iflas ettiğini hiç merak ettiniz mi? 
 
Cevap basittir. Genellikle finansal okuryazarlık yasalarına ve piyasa kurallarına göre büyük önemine sahip olan para konularında kararlar vermeyiz. Tam aksine, aceleyle böyle kararlar alırken arzularımızın, komplekslerimizin ve korkularımızın tuzağına düşürüz. Kuşkusuz ekonomik krizi, hükümet kararları ya da banka kredi faiz oranlarının değişiminin finansal kararlarımız üzerindeki etkisini küçümsememeliyiz, ancak Amerikalı yazar ve gazeteci Morgan Hausel’ın “Paranın psikolojisi” adlı kitabında anlattığı gibi, olumsuz tutumlar, açgözlülük, davranışlarımız ve diğer birçok psikolojik neden parayla ilişkimizin temelinde yer almaktadır. 
 
Bu kitap, genellikle finans ile ilişkilendirilen karmaşık matematiksel hesaplamalar ve grafikler içermemektedir. Morgan Housel, para konusunu ve başarılı insanların önemli finansal kararları nasıl aldıklarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak on dokuz büyüleyici hikaye sunuyor. 
 
Yazar, kitabında akıllı, başarılı ve yetenekli insanların bile parayla neden zor bir ilişki kurduğundan, finans alanında hangi yaygın hataların yapıldığından ve finansal başarının temelinin ne olduğundan bahsediyor.
Duration: about 7 hours (06:48:52)
Publishing date: 2023-05-30; Unabridged; Copyright Year: 2021. Copyright Statment: —