Rejoignez-nous pour un voyage dans le monde des livres!
Ajouter ce livre à l'électronique
Grey
Ecrivez un nouveau commentaire Default profile 50px
Grey
Abonnez-vous pour lire le livre complet ou lisez les premières pages gratuitement!
All characters reduced
Ovan molnen - erotisk novell - cover

Ovan molnen - erotisk novell

Ewa Maciejczuk

Traducteur LUST, Jonna Åhlin

Maison d'édition: LUST

  • 0
  • 0
  • 0

Synopsis

Julia flyttar utomlands för att bo hos sin vän. Ett nytt jobb i soliga Florida ska bli hennes biljett till ett bättre liv. Oväntat nog vänds hennes liv upp och ner redan under flygresan på grund av en irriterande men djävulskt stilig medpassagerare.
Michael som återvänder från sitt familjehem hoppas på en lugn flygresa, men hans planer avbryts av en spännande medpassagerare. Michael är en man med två ansikten som strävar efter att nå sina mål till varje pris. Och hans senaste mål är Julia ...
Disponible depuis: 19/03/2024.
Longueur d'impression: 16 pages.

D'autres livres qui pourraient vous intéresser

  • Rollspel med Molly 2: Doktor Molly - erotisk novell - cover

    Rollspel med Molly 2: Doktor...

    Agnes Ek

    • 0
    • 0
    • 0
    "Då är Johan välkommen in i undersökningsrummet. Lämna mobilen här, den kan störa den medicinska utrustningen."Johan har gått med på att vara patient i Mollys nya erotiska rollspel. Iklädd en sexig läkaruniform gör hon en grundlig undersökning och kontrollerar att hans kropp uppfyller hennes förväntningar. Extra grundlig är den orala undersökningen. Något som Johan verkligen uppskattar. Motoriken måste förstås också testas ... Molly, den starka kvinnliga huvudpersonen, är en textillärare som väljer ut ett prima mansexemplar, Johan, för sina erotiska rollspel. Med hjälp av honom får hon möjlighet att leva ut alla sina sexiga fantasier.
    Voir livre
  • Översten - erotiska noveller - cover

    Översten - erotiska noveller

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    "Jag tar tag om hans nacke, drar honom helt intill mig och möter hans läppar i en girig, passionerad kyss. Han lyfter upp mig och pressar mig mot spegeln. Jag lyfter benen, lägger dem runt hans kropp och klämmer mig mot honom som en apunge, medan vi kysser varandra i det oändliga."
    Han kommer gående mot mig och i samma ögonblick vet jag att det är honom jag vill ha. Han är äldre än mig och liknar en pensionerad överste, med en vältränad kropp och en underbar upprätt hållning. När jag börjar flirta med honom tar det inte lång tid innan han besvarar det, och det gör honom ingenting att vi är i ett provrum i en butik.
    Läs också Kvällen i stugan.
    Voir livre
  • Bläckets begär: heta möten i en värld av ord och böcker - cover

    Bläckets begär: heta möten i en...

    Saga Stigsdotter, Lisen Strand,...

    • 0
    • 0
    • 0
    "Bläckets begär" är en erotisk serie som skildrar erotiska möten i böckernas och ordens värld. Bland bokhyllorna på biblioteket, utan att bli störd, går det att sträckläsa om andras sexuella eskapader. Snart öppnar sig nya, såväl kulturella som sexuella, världar upp sig ...Denna samling innehåller följande erotiska noveller:LäslustKulturkvinnan 1Läs mig(S)ex LibrisSkrivlustBibliotikarien FörfattarenPoetenSch!FörfattardrömmarFörförd på biblioteket-
    Voir livre
  • Styvmor - erotisk novell - cover

    Styvmor - erotisk novell

    B. J. Hermansson

    • 0
    • 0
    • 0
    "Fan. Runkade jag just till bilden av min styvmor? Och kom jag – till föreställningen av att det var hon som satt gränsle över mig?"Luke är 19 år när hans styvmor kommer in i hans liv. Melinda är inte bara vacker – hon är även sexig. Luke blir genast förälskad. Han försöker att trycka undan känslorna, men det går verkligen inte. I stället börjar han fantisera om henne. Men är det bara Luke som känner attraktion för sin styvmor – eller är känslorna besvarade? -
    Voir livre
  • Jul på Villa Firenze – tredje söndagen i advent - cover

    Jul på Villa Firenze – tredje...

    Barbara Nordström

    • 0
    • 0
    • 0
    Lucy har tillbringat natten med Titus på hotell Villa Firenze. När hon skyndar sig ut genom dörren för att gå till jobbet kan hon fortfarande känna honom på sin kropp. Minnet ger henne fjärilar i magen, och trots att hon vet väldigt lite om honom har den förmögna och engelske läkaren smugit sig in under huden på henne.
    Men när Lucy återvänder till hotellet på eftermiddagen står Alex och väntar på henne i receptionen. Plötsligt vet Lucy inte vad hon ska göra. Ska hon gå tillbaka till sitt äktenskap eller våga inleda ett nytt förhållande?
    Det här är den tredje delen i den hjärtevärmande julserien om Lucy Jansson och Titus Tulliver.
    Voir livre
  • Som i en dröm - cover

    Som i en dröm

    Majvi Åkerlind

    • 0
    • 0
    • 0
    Nervositeten och viljan att fly är stark när hon står i talarbåset och känner de spända blickarna från de hundratals anställda i rummet. Men vart ska hon ta vägen? Konferensen pågår i två dagar och som VD för företaget måste hon upprätthålla fasaden. Hon tycks bara ha en vän nu. Men hon är chef och han är anställd. De måste vara försiktiga med vad de visar utåt. Mitt i natten väcks hon av en knackning på dörren. Det är han. Med mjuka händer knyter han en sjal runt hennes ögon och klär av henne nattlinne och trosor. Snart känner hon hans varma, smekande händer på insidan av låren. Hans hungriga tunga. Njutningen är explosiv.
    Voir livre