¡Acompáñanos a viajar por el mundo de los libros!
Añadir este libro a la estantería
Grey
Escribe un nuevo comentario Default profile 50px
Grey
Suscríbete para leer el libro completo o lee las primeras páginas gratis.
All characters reduced
Jäniskuu - cover

Jäniskuu

Ulla Vaarnamo

Editorial: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinopsis

Kolmekymppisen Tuulin ajanlasku alkaa päivästä, jona hän muuttaa pois entisestä asunnostaan, jonka hän jakoi aviomiehensä Peten kanssa. Vaikka ikioma yksiö Tampereen keskustassa merkitsee vapautta, sinkkukesästä sukeutuu erilainen ajanjakso kuin Tuuli on odottanut. Hän lääkitsee levottomuutta alkoholilla ja hakeutumalla epätyydyttäviin suhteisiin, vaikka on joukossa kiinnostaviakin miehiä. Tuuli yrittää harjoittaa henkisyyttä löytääkseen kiintopisteen elämälleen, mutta vasta kohtaaminen Péterin kanssa seisauttaa hetkellisesti ajan ja auttaa Tuulia valitsemaan uuden kurssin.Tuulin kasvutarina kuvaa tunnistettavasti, kuinka vaikeaa on elää omannäköistään elämää. Tapahtumien taustalla kesäinen Tampere huumaa läkähdyttävällä kuumuudellaan.-
Disponible desde: 14/04/2022.
Longitud de impresión: 211 páginas.

Otros libros que te pueden interesar

  • Jännittävä uudenvuodenlupaus - Eroottinen novelli - cover

    Jännittävä uudenvuodenlupaus -...

    Maria Aguero

    • 0
    • 0
    • 0
    "Heidän huulensa kohtasivat, ja kun hän tunsi naisen kielen tunkeutuvan hänen suuhunsa, hän huokaisi nautinnosta ja asetti naisen pienelle penkille lavuaarin viereen."
    Uudenvuodenaattona Georgina ja hänen parhaat ystävänsä tekevät listan eroottisista kokemuksista, joita he haluavat kokea, ja ovat luvanneet toisilleen rastittaa listalta vähintään viisi asiaa. Eräänä yönä klubilla Georgina törmää mieheen, jolla on kauneimmat siniset silmät, joita hän on koskaan nähnyt, ja kun mies tarjoutuu auttamaan Georginaa rastittamaan muutaman asian listalta, Georgina ei voi eikä halua kieltäytyä.
    Ver libro
  • Vanja-tädin kuumat päiväkirjat 3: Rakastavat tähdet – eroottinen novelli - cover

    Vanja-tädin kuumat päiväkirjat...

    Snezana Lindskog

    • 0
    • 0
    • 0
    Emma ja Erik ovat kutsuneet luokseen Henrikin nähdäkseen, josko kemiat sopivat yhteen niin, että tämä voisi olla kolmantena osapuolena seksileikeissä. Ennen tapaamista he lukevat Vanja-tädin kuumia päiväkirjoja, jotka Emma löysi vinttiä raivatessaan; päiväkirjoissa on sisältöä, joka saa Emman hämmästymään, sekä selkeitä yksityiskohtia, jotka herättävät hänen halunsa. Tällä kertaa hän on valinnut erään erityisen osan, jossa Vanja ja Bengt kohtaavat taiteilijan, joka tarvitsee mallikuvia, mutta joka hetken kiihkeydessä saa muutakin kuin inspiraatiota. Kun Henrik ilmestyy ulko-ovelle, ovat Emma ja Erik avoimina ja valmiina jännittävään ja intiimiin iltaan.
    Ver libro
  • Joulu Villa Firenzessä – 2 adventtisunnuntai - cover

    Joulu Villa Firenzessä – 2...

    Barbara Nordström

    • 0
    • 0
    • 0
    On kulunut viikko siitä, kun Lucy jätti uskottoman aviomiehensä ja vietti yön Hotelli Villa Firenzessä yhdessä englantilaisen lääkärin Titus Tulliverin kanssa. Lucy asuu edelleen hotellissa, mutta Titus on matkustanut pois. Saako Lucy enää koskaan tavata miestä?
    Tämä on toinen osa sydäntälämmittävää joulusarjaa, jonka päähenkilöt ovat Lucy Jansson ja Titus Tulliver.
    Ver libro
  • Kahdet treffit – eroottinen novelli - cover

    Kahdet treffit – eroottinen novelli

    Ava-Maria Aalto

    • 0
    • 0
    • 0
    Mitä tehdä, kun sokkotreffit osoittautuvat pahaksi virheeksi? Kenties ravintolan myötätuntoinen ja huomaavainen miestarjoilija voi nousta illan tähtipelaajaksi…
    Nainen menee ystävänsä järjestämille sokkotreffeille laittautuneena seksikkäimpään punaiseen mekkoonsa, valmiina viemään mieheltä jalat alta. Mies osoittautuu kuitenkin itseriittoiseksi paskiaiseksi, jonka seura on vastenmielistä ja uuvuttavaa. Naisen onnistuu keplotella itsensä vessaan, kun mies jää maksamaan laskua. Siellä hänen pohtiessaan parasta keinoa livahtaa ravintolasta sisään astuu heitä koko illan palvellut miestarjoilija. Myötätuntoinen, ymmärtäväinen ja komea tarjoilija saa naisen rauhoittumaan, ja samalla molempien himot heräävät, siellä ravintolan yleisessä vessassa.
    "Mies joi nopeasti juoman lasistaan ja täytti sen pian uudelleen. Juodessaan hän tuijotti ahnaasti rintojani ja vyötäröäni korostavaa seksikästä punaista mekkoani, ja minä toivoin, että olisin pukeutunut säkkiin kurveja nuolevan mekon sijaan."
    "Laskin käteni miehen housujen etumukselle, ja totta tosiaan, tunsin hänen kovan kalunsa housujen läpi. Mies huohotti hieroessani housujen etumusta, ja aloimme suudella intohimoisesti."
    Ver libro
  • Valokuvaaja – eroottinen novelli - cover

    Valokuvaaja – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Vähitellen tajusin, että juuri hän oli liikkeen omistaja, ja tunsin itseni typeräksi.
    Hän kertoi saaneensa perinnön sedältään, joka ei oikein koskaan ollut pitänyt hänestä. Samoihin aikoihin hän oli valmistunut koulustaan – valokuvausakatemiasta Pariisissa – ja päätti ostaa tämän yrityksen eräältä vanhalta mieheltä, joka ei enää Parkinsonin tautinsa tähden pystynyt valokuvaamaan. Kaikki kuvat, jotka mies otti, alkoivat sumentua tärinän takia. Nainen jatkoi kertomalla menestyksekkäistä vuosistaan, kuinka asiakaskunta oli kasvanut ja että hän tarvitsi apukäsiä liiketoiminnan kehittämisessä ja puodin pyörittämisessä. Katsoin häntä ja aloin kuvitella mielessäni, miltä hän näyttäisi alasti. Nyökyttelin ja vastailin jotakin silloin tällöin, ja kun hänen silmänsä vältti, annoin katseeni hakeutua hänen puseronsa kaula-aukolle.
    Saisinko minä tämän työpaikan?
    Ver libro
  • Millainen isä sellainen poika - Eroottinen Novelli - cover

    Millainen isä sellainen poika -...

    B. J. Hermansson

    • 0
    • 0
    • 0
    "Patrik katsoi ympärilleen vaisusti. Kuin ajatusten ja tunteiden virta olisi ohittanut hänen tajuntansa. Hän laski päänsä käsiinsä. Hän asetti jalkansa uudelleen haralleen ja nojasi eteenpäin pää edelleen käsissään. Kuin häntä olisi reuhdottu – tehdäkö vai eikö tehdä. Nussiako minua ja yrittääkö, yrittääkö – antaako olla."
    Hillevi on riidellyt poikaystävänsä kanssa. Tämä on jälleen kerran valinnut kaverinsa ja jättänyt Hillevin kotiin. Yksin. Pettyneenä.
    Ja himokkaana.
    Samana iltana hänen appiukkonsa tulee poikkeamaan. Hän ei tiedä, että Hillevi on yksin kotona. Hillevi, joka on aina silmäillyt appiukkoaan, päättää vietellä hänet… Se johtaa iltaan, jota hän ei koskaan unohtaisi.
    Millainen isä, sellainen poika on eroottinen novelli himosta, halusta, kostosta – ja vähintäänkin kielletystä suhteesta.
    Ver libro