Junte-se a nós em uma viagem ao mundo dos livros!
Adicionar este livro à prateleira
Grey
Deixe um novo comentário Default profile 50px
Grey
Assine para ler o livro completo ou leia as primeiras páginas de graça!
All characters reduced
Kiinalainen jumala - cover
LER

Kiinalainen jumala

Tapani Bagge

Editora: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinopse

Entinen intiaaniasiamies Brennan Ellis on murhattu, ja Juho Helapään toveri Naamioratsastaja aiotaan hirttää murhasta syytettynä. Juho alkaa selvittää tapausta ja saa pian selville, että Ellis oli saanut potkut työstään väärinkäytöksistä epäiltynä, vaikka syypää laittomuuksiin on ollut kauppias Hoffenschneider.Ruumistakin on mahdotonta tunnistaa varmasti Ellisiksi, koska kasvot ovat tohjona. Entä jos uhri onkin joku muu? Kun Hoffenschneiderin miehet katkaisevat lossin köydet Juhon ollessa kyydissä, häjylle alkaa selvitä, millä keinolla hän voi pelastaa toverinsa hirttotuomiolta. Kiinalainen jumala kuuluu FinnWest-tarinasarjaan, joka kertoo historiallisista lännensankareista ja -roistoista humoristisesti ja vauhdikkaita juonenkäänteitä säästelemättä.Härmän häjy Juho Kaaponpoika Helapää vahtii oikeuden toteutumista suomalaisissa lännentarinoissa. Wild Finn kohtaa seikkailuissaan niin paatuneita roistoja kuin pyssysankareitakin.
Disponível desde: 24/11/2021.
Comprimento de impressão: 60 páginas.

Outros livros que poderiam interessá-lo

  • Maalaisromantiikkaa – eroottinen novelli - cover

    Maalaisromantiikkaa – eroottinen...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Gudrun-tädin pölyinen piha näytti juuri siltä kuin sen muistinkin pitkiltä, laiskoilta lomilta koulusta. Kuin aika olisi pysähtynyt. Navetasta minua kohti asteli paidaton, kaunis, suurikokoinen mies vihreissä kumisaappaissa. Erlend? Tietysti se oli Erlend! Mieleeni virtasi muistoja pitkistä päivistä vuorilla lampaita kootessa ja makealta maistuvista mustikoista, joita söimme suoraan pensaasta. Jestas, se oli kauan sitten. Mutta aika oli tehnyt tehtävänsä täälläkin. Hintelä naapuritilan poika oli kasvanut ja tullut mieheksi.
    "Tervetuloa tilalle, Elin! Viime kerrasta on aikaa."
    Todellakin. Katseeni harhaili tutkivien, merenvihreiden silmien ja paljaan, vahvan ylävartalon välillä, joten sain mumistua vain "Hei, Erlend". Yllätyksekseni huomasin, että hän oli hyvin houkutteleva.
    Mitähän Erlendin ja minun välillä tapahtuu?
    Lue myös Kiima.
    Ver livro
  • Haluan sen naisen – eroottinen novelli - cover

    Haluan sen naisen – eroottinen...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    "Haluan sen naisen. Haluan tarttua kouralliseen hänen pitkiä, punaisia hiuksiaan ja painaa hänet lattialle eteeni."
    En ole työskennellyt pankissa muutamaa viikkoa kauempaa, joten pomon iskeminen ei ole mikään helppo homma. Hän on superherkullinen, superseksikäs ja kaksi kertaa minua vanhempi, ja se saa fantasiat vain paremmiksi. Haluan, että hän alistuu. Haluan olla hänen mestarinsa.
    "Hyvää huomenta." Pakotan itseni kävelemään hänen työpöytänsä luo niin rauhallisesti kuin mahdollista. "Hyvää huomenta, Mattias. Ole hyvä ja istu alas." Hän kuulostaa välinpitämättömältä ja hakkaa näppäimistöä. Otan itselleni muovituolin ja käännän sitä hieman, että saan tilaa suoristaakseni jalkojani. Sitten tutkiskelen häntä. Tarkastelen häntä. Hän on jännittynyt. Olkapäät yltävät korviin saakka ja näppäimistön näppäily on kovaa ja aggressiivista. Tahtoisin hieroa hänen hartioitaan, kuiskia suloisia sanoja hänen korvaansa…
    Tulenko saamaan hänet?
    Ver livro
  • Houkutuslintu – eroottinen novelli - cover

    Houkutuslintu – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Hän hymyili silmillään ja silitteli miehensä hartioita, tarrasi tätä niskasta kieräyttäessään itsensä selälleen ja painoi tämän itseään vasten. Peter painoi uimahousujensa pullotusta tiukemmin naistaan vasten, ja Mette hymyili kiusoittelevasti purressaan huultaan.
    "Etsitään joku kolmas pyörä ja houkutellaan hänet mukaamme. Emme saa olla liian läpinäkyviä emmekä käyttää liian tungettelevaa taktiikkaa ennen kuin olemme päässeet kotiin."
    Meten katse säkenöi hänen huultensa muodostaessa sanojaan. Hän oli himoissaan ja valmis leikkiin. Peter suuteli Meten kaulaa ja siirtyi hieman sivummalle tämän päällä, jotta Mette näkisi paremmin hänen erektionsa, joka oli paisunut entistä suuremmaksi ja kovemmaksi innosta.
    "Löytyi", Mette ilmoitti ja suuteli Peterin kuumaa olkapäätä. "Katso tuonne oikealle, tuota aurinkovarjoa. Sen alla vihreän pyyhkeen päällä makaa nainen, jolla on pikkuruiset bikinit."
    Peter etsi naista katseellaan ja löysi tämän pian. "Voisimmekohan me houkutella hänet luoksemme päivälliselle tai iltapäiväkahveille?"
    Lue myös novelli Pikajuna Geneveen.
    Ver livro
  • Aikalisä – eroottinen novelli - cover

    Aikalisä – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Suutelin hänen paljaita olkapäitään. Ne olivat sileät ja silkinpehmeät, sensuellit kuin flamencotanssijalla. Hänen kurkustaan pääsi äännähdys, kun työnsin käteni hänen yöpaitansa alle helman kautta ja löysin hänen vasemman nänninsä. Elinin rinnat olivat kiinteät, ja nipukat kohosivat kovina.
    "Tiedätkö, mitä oikeastaan haluaisin tehdä?" Elin sanoi yhtä riidanhaluisesti kuin oli äsken ollut kiihottunut. "Sinun kaikkien naistesi sijaan ottaisin mukaani kolme miestä. Mitäs siihen sanot?"
    Niin, mitä minä siihen oikeastaan sanoisin?
    Lue myös muut kertomukset, Nudistiranta ja Kaksi kierrosta.
    Ver livro
  • Syntymäpäiväni - eroottinen novelli - cover

    Syntymäpäiväni - eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Mieheni oli työskennellyt jo pitkään paljon ja raskaasti. Hän lähti ovesta ulos jo kuuden aikaan, eikä koskaan tullut kotiin ennen iltakahdeksaa. Oma työni piti minut kiireisenä, joten harvoin näimme toisiamme hereillä. Se, joka tuli myöhemmin kotiin, löysi tavallisesti toisen nukkumasta joko sohvalta tai sängystä. Tänään oli syntymäpäiväni, ja olimme viimein saaneet kalenterimme sopimaan yhteen. Vaikka olikin minun syntymäpäiväni, olin luvannut Jørgenille unohtumattoman illan ja yön.Laitoin hiukseni tiukalle poninhännälle ja aloin meikata. Jørgenistä on ihanaa, kun laittaudun häntä varten. Katsoin itseäni peilistä ja levitin hutsahtavaa, kirkkaanpunaista huulipunaa. Se korosti jo valmiiksi täyteläisiä, houkuttelevia huuliani. Sitten menin alas keittiöön, kaadoin itselleni lasillisen kylmää valkoviiniä ja otin sen mukaani olohuoneeseen. Ojentauduin divaanille ja yritin kaikkeni löytääkseni seksikkäimmän asennon, minkä pystyin.Meni 20 minuuttia, ennen kuin viimein kuulin oven avautuvan. Mutta jotakin yllättävää tapahtuu...Lue myös Kyllä, Rouva.-
    Ver livro
  • Linja 16 - eroottinen novelli - cover

    Linja 16 - eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Kuka oli tämä röyhkeä ja konstailematon mies? Tämä oli mitä ilmeisimmin myös ajatustenlukija. "Älä käänny ympäri, vaikka sinun tekisi kovasti mieli nähdä, kuka olen. Tehdään sen sijaan sopimus: Älä mene tänään töihin, sillä tänään sinä seuraat vaistojasi. Jää pois seuraavalla pysäkillä katsomatta taaksepäin. Minä tulen sitten perästä." Vihdoinkin tapahtui jotain arkirutiineista poikkeavaa! Clara nyökkäsi hämillään ja tunsi taas jalkovälinsä paisuvan. Hän yritti tukahduttaa sisäisen äänensä, joka hangoitteli hänen halujaan vastaan.
    Yhtäkkiä mies katsoikin häneen. Tällä oli vihreät silmät, jotka olivat syvällä silmänkuopissa. Claran täytyi saada tietää varmuudella, oliko tämä hänen salainen viettelijänsä, joten hän hivutti sormiaan kohti miehen kättä. Samassa mies tarrasi hänen käteensä ja tuijotti häntä hymy huulillaan. Se riitti hänelle vastaukseksi.
    Lue myös novelli Lävistys.
    Ver livro