Unisciti a noi in un viaggio nel mondo dei libri!
Aggiungi questo libro allo scaffale
Grey
Scrivi un nuovo commento Default profile 50px
Grey
Iscriviti per leggere l'intero libro o leggi le prime pagine gratuitamente!
All characters reduced
Sydämeen satutetut - cover

Sydämeen satutetut

Sara Storm

Casa editrice: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinossi

Sofia on nuori sairaanhoitaja, joka ei kaihda tiukkoja tilanteita. Hän on ollut useilla komennuksilla Lääkärit ilman rajoja -järjestön kautta. Kun Sofia tällä kertaa lähtee sairaanhoitajan töihin Irakiin, komennus muuttaa hänen loppuelämänsä. Hän rakastuu palavasti, mutta Irakissa pelko ja kuolema ovat alati läsnä. Sofia palaa Suomeen sydän särkyneenä. Kotimaassa työnteko on turvallista, mutta jatkuvat painajaiset piinaavat Sofiaa. Kun Sofia lähentyy työpaikkansa anestesialääkärin kanssa, on aika miettiä, uskaltaako hän rakastua vielä yhden kerran.

Sydämeen satutetut on koskettava rakkausromaani Sara Stormilta.
Disponibile da: 29/09/2022.
Lunghezza di stampa: 200 pagine.

Altri libri che potrebbero interessarti

  • Prinssin kuvajainen - eroottinen novelli - cover

    Prinssin kuvajainen - eroottinen...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Hotelli oli pieni, siisti ja kodikas, aktiviteettimahdollisuudet olivat kiitettävät ja käytävien seiniä koristivat kultakehyksiset peilit ja klassiset maalaukset. Sisustus sai naiset tuntemaan kuin he olisivat astuneet toiseen maailmaan, joka pakahdutti heidät kauneudellaan, salamyhkäisyydellään ja ylellisyydellään. Kulmakuppilassa nautittujen espresson ja leivonnaisten jälkeen Karen heittäytyi leveälle hotellisängylle kaikki vaatteet päällään, sulki silmänsä ja vetäisi syvään henkeä sisään tässä taianomaisessa pikku maailmassaan.
    Kun muu kolmikko päätti lähteä pakolliselle shoppailukierrokselle, Karen päätti jäädä hotellihuoneeseen. Hän halusi valmistautua huolella tulevaan iltaan kaupungilla, iltaan täynnä odotuksia, joita yö mukanaan saattoi tuoda, aivan kuin tanssiaisiaan odottava lukiolainen. Tämä oli suuri ilta, hän oli päättänyt itsekseen. Hänen koko kehonsa janosi läheisyyttä, miestä, lämmintä, häntä hyväilevää kosketusta. Hän ei ollut harrastanut seksiä sitten... Niin, sitten minkä? Hän oli seonnut laskuissaan.
    Lue myös novelli Nuoren Mikaelin kärsimykset.
    Mostra libro
  • Nainen jokaisessa satamassa - eroottinen novelli - cover

    Nainen jokaisessa satamassa -...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Länsimaisena naisena muslimimaassa laitoin iloisesti päähäni tarjotun hijabin niin, että jos käänsin katseeni maahan, pystyin säästymään liialta huomiolta. Imaamin tytär nyökkäsi ystävällisesti ja johdatti minut moskeijan naisten puolelle.
    Se alkoi heti, kun olimme istuutuneet. Olen aina tuntenut vetoa naisiin, mutta tiesin myös, että tällaisessa maassa se oli kielletty hedelmä. En olisi ikinä voinut kuvitella, että voisin syttyä kenenkään käsistä niin paljon. Mutta ne olivat niin hurmaavat! Niin sileät ja kauniit. Pienet ja viehättävät. Oikean käden peukalon ja etusormen välissä hänellä oli erottuva arpi, jonka saattoi olla peräisin, vaikka ruuanlaitossa tapahtuneesta vahingosta. Arpi teki hänestä vielä kiinnostavamman. Halusin suudella, silittää hellästi, hyväillä hänen molempia suloisia käsiään ja pitää niitä omissani.
    Imaami jatkoi rukousta edessämme. Miehet polvistuivat ja laskivat hitaasti päänsä kohti maata. Kun me naiset nousimme seisomaan, hipaisi hän nopeasti kättäni. Hätkähdin ja yhtäkkiä tunsin punan nousevan kasvoilleni. Hän kääntyi ja katsoi minua pikaisesti suoraan silmiin ennen kuin käänsimme katseemme alas. Sitä kuinka pitkä jumalanpalvelus oli en pysty jälkikäteen sanomaan. Kykenin vain ajattelemaan imaamin tytärtä vieressäni. Miltä hän näytti huntunsa alla? Pitikö hän minusta?
    Mostra libro
  • Sylin täydeltä onnea - cover

    Sylin täydeltä onnea

    Fiona Lowe

    • 0
    • 0
    • 0
    Huipputaitava plastiikkakirurgi Luke Stanley lähti Gold Coast Cityn sairaalasta ylpeänä perheenisänä – ja palasi lomaltaan leskenä ja yksinhuoltajana. Vain sairaanhoitaja Chloe Kefes uskaltaa mennä synkän ja arvaamattoman Luken lähelle. Chloe on kokenut itsekin paljon ja tietää, että rakastuminen Lukeen ja pieneen Amberiin tietäisi sylin täydeltä ongelmia. Mutta ehkä heidän kaikkien elämä kääntyisi paremmaksi, jos Chloe voisi auttaa Lukea löytämään entisen nauravan, rennon itsensä…?
    Mostra libro
  • Kuningataryö – eroottinen novelli - cover

    Kuningataryö – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Varusteet koostuvat kaikessa yksinkertaisuudessaan purppuranpunaisesta viitasta, kermanvalkoisesta silkkihunnusta, jonka löysin diplomaattimatkallani Casablancasta, Medinasta sekä diadeemista, johon on istutettu smaragdeja. Se on aito. Olen tarkistuttanut sen kultasepällä. Viktoria, joka on hovineidon roolissa, haluaa pukeutua läpinäkyviin haaremihousuihin ja pieneen liiviin.
    Riisuuduimme ja menimme suihkuun, saippuoimme toisemme, autoimme toisiamme ajelemaan karvat.
    Strategia oli yksinkertainen. Tanssia. Antaa kosiskella. Flirttailla. Räpytellä silmäripsiä. Vilauttaa ihoa. Saavuttaa katsekontakti, pitää katse kauemmin kuin tarpeellista. Tutkia maasto ja valikoida kolme sopivinta. Antaa heille luonnos mahdollisesta marssista, tai aivan yksinkertaisesti kutsua heidät kuninkaallisiin juhliin kolmekymmentä kerrosta ylempänä.
    Millaiset nämä tanssiaiset oikein ovat?
    Lue myös kirjan toinen novelli, Traktori kesäauringossa.
    Mostra libro
  • Kielletyt paikat: Poliitikko – eroottinen novelli - cover

    Kielletyt paikat: Poliitikko –...

    Vanessa Salt

    • 0
    • 0
    • 0
    "Eveliina hengitti ulos sieraimistaan. 'Se oli uskomatonta, Smith.' Nainen madalsi päätään ja nuoli miehen kullin alapintaa. Hän huomasi rakastavansa miehen voihkeen kuulemista. Mies kuulosti kuin villieläimeltä, joka valmistautui hyökkäykseen. Koskaan ennen tätä hetkeä ei Eveliina ollut ajatellut, että mies voisi ikimaailmassa kuulostaa tältä."
    Eveliina Ahava ja Aleksanteri Saari ovat poliittisia vastaehdokkaita ja arkkivihollisia. Aleksanteri voi olla kaunis, viisas ja hurmaava, mutta Eveliina näkee miehen lävitse. Hän vihaa kaikkea miehessä, jopa hänen punaista solmiotaan. Mutta sitten tulee sähkökatko, eivätkä he pääse äänestystilaisuuden jälkeen ulos salista. Eveliina ja Aleksanteri ovat ainoat, jotka olivat vielä huoneessa. He seisovat toistensa läheisyydessä, jolloin heidän välilleen kertynyt viha muuttuukin yllättäen joksikin muuksi. Se muuttuu odotukseksi ja himoksi – niin voimakkaaksi haluksi, että sen voi haistaa.
    "Kielletyt paikat – Poliitikko" on novelli latautuneesta mutta kielletystä kohtaamisesta, seksikkäästä ja leikkisästä tapaamisesta arkkivihollisten välillä.
    Mostra libro
  • Kesäheila – eroottinen novelli - cover

    Kesäheila – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Kun käynnistin kännykkäni tänä aamuna, ensimmäinen viesti oli jo siellä. "Hyvää huomenta! Miltä päiväsi näyttää?" siinä luki, ja lopussa oli hymynaama. Kehooni laskeutui välittömästi koittava odotus. Tai pikemminkin jalkojeni välissä. "Se näyttää hyvältä", vastasin ja virnistin myös. Tunnit kuluivat, enkä kuullut mitään muuta. Pettymys. Olisi ollut täydellistä tavata hänet tänään. Se oli ainoa päivä tällä viikolla, jolloin koko aamu oli auki, mutta sitten kampaamoaikani lähestyi, ja arvelin, ettei mitään tapahtuisi. Sitten yhtäkkiä tuli viesti...Lue myös Rantaleijonat ja hylje.-
    Mostra libro