Junte-se a nós em uma viagem ao mundo dos livros!
Adicionar este livro à prateleira
Grey
Deixe um novo comentário Default profile 50px
Grey
Assine para ler o livro completo ou leia as primeiras páginas de graça!
All characters reduced
Make Saku ja Svarttiksen hurjat muistot - cover
LER

Make Saku ja Svarttiksen hurjat muistot

Maijaliisa Dieckmann

Editora: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinopse

Millainen on ihan oikea merirosvo?
Make ja Saku ovat käyneet luokkaretkellä ihka aidon merirosvon saarella, ja palaavat nyt vaarinsa kanssa tekemään Svarttiksesta kunnon haastattelun. Ja millaisia tarinoita vanhalla merirosvolla riittääkään! Haastattelusta tulee varmasti ihan mahtava!
Svarttis sen sijaan keksii, että hänhän on ratkaissut ongelmansa seuraavan Etelänmeren reissun suhteen. Sopivia miehistön jäseniä näyttää yhtäkkiä ilmaantuneen saarelle kaksin kappalein... Millaiset seikkailut Svarttista ja poikia vielä odottavatkaan?
Disponível desde: 20/05/2025.
Comprimento de impressão: 72 páginas.

Outros livros que poderiam interessá-lo

  • Barbie ja taikatossut - cover

    Barbie ja taikatossut

    Mattel

    • 0
    • 0
    • 0
    Kristyn on balettitanssija, joka haaveilee unelmaroolista. Saadessaan jalkaansa pinkit taikatossut hän tempautuu sisään klassikkobalettien maailmaan – ja tähdeksi! Balettien tarinat ovat kuitenkin täynnä synkkiä sävyjä. Onnistuuko Kristyn pakenemaan vai jääkö hän unelmamaailman vangiksi?
    Ver livro
  • Viola ja Julius - cover

    Viola ja Julius

    Tittamari Marttinen

    • 0
    • 0
    • 0
    Juliuksen ja Violan perheessä on aina juhlittu nimipäiviä komeasti. Julius ja Viola ovat nimittäin kaksosia, ja synttäreistä heille tulee aina riitaa. Kumpikin haluaisi olla päivän päätähti! Nimipäivien kanssa ei ole samaa ongelmaa. Nyt edessä ovat Juliuksen nimipäivät. Viola on keksinyt veljelleen huisin jännän lahjan – ainakin omasta mielestään! Vaan innostuuko Julius Violan lahjasta? Päänvaivaa aiheuttaa myös Juliuksen saama mystinen sähköposti. Kuka kumma sen on voinut lähettää?-
    Ver livro
  • Ihmeellinen omenatarha - cover

    Ihmeellinen omenatarha

    Marja Luukkonen

    • 0
    • 0
    • 0
    Hurmaava satufantasia yksinäisyydestä, mielikuvituksesta ja todellisuuden rajat ylittävästä ystävyydestä.
    Eskulla on rakastavat ja lempeät, joskin vähän hassut, vanhemmat. Äiti, joka tähtäsi oopperalaulajan uralle, mutta josta tulikin patavahti, ja kaikenlaisia vempaimia tehtaileva  sähkömaisteri-isä. Vanhempien ainutlaatuisille kyvyille ei juuri ole kysyntää, ja siksi pieni perhe joutuu muuttamaan suuresta kerrostalosta villiintyneen puutarhan keskelle autioon taloon. Eskun mielestä he eivät kuitenkaan ole köyhiä, sillä äiti onnistuu aina loihtimaan täyttävää ruokaa, vaikkapa voikukista ja nokkosista, ja isällä on aina aikaa leikkiä. Heillä on myös talo täynnä kiehtovia vanhoja tavaroita ja vieläpä jännittävä pihakin. Vain ystäviä Eskulta puuttuu, eikä niitä hänellä ole koskaan ollutkaan. Hän on aina tuntenut olonsa näkymättömäksi ja jopa miettinyt, onko oikeasti edes olemassa. Talossa majaa pitävät hämähäkit ja hiiret ovat toki mukavia, mutta eivät sellaisia ystäviä, joita Esku kaipaa.
    Talo tuntuu Eskusta jollakin tavalla elävältä, ja kun hän löytää salaperäisen oven, joka vie talon aiempiin aikakausiin, hänelle avautuu aivan uusia mahdollisuuksia. Malttaako hän olla puuttumatta menneisyyden tapahtumiin, ja löytääkö hän aitoja ystäviä?
    Ver livro
  • Rekku on kadonnut - cover

    Rekku on kadonnut

    Sanne Haugaard, Pia Aagesen

    • 0
    • 0
    • 0
    Kaverit Ida, Li, Noa ja Ali lähtevät yhdessä retkelle järven rannalle. Ida ottaa myös koiransa Rekun mukaan. Järvellä on hauskaa! Pian he kuitenkin huomaavat, että Rekku on kadonnut. Minne se on voinut mennä? Onko se loukkaantunut? Onneksi Rekku on jättänyt jälkiä ja haukkuu niin lujaa, että etsinnät helpottuvat.
    Ver livro
  • Kivi joka tahtoi takaisin järveen - cover

    Kivi joka tahtoi takaisin järveen

    Marja Luukkonen

    • 0
    • 0
    • 0
    Aino lähetetään kaupungista kesälomalle kaukaisten sukulaistensa luokse maalle. Jo junamatka on omituinen: matkustajat ovat omaperäisen vanhanaikaisia ja puhuvatkin kummallisesti. Perillä ei ole sähköjä, peltotyöt tehdään hevosten avulla, ja kaikki tuntuu olevan vähän vinksallaan. Läheistä järveä kohti ei saa edes katsoa, ja kiellettyjä puheenaiheita on paljon. Ja miksi kivet kelluvat? Onneksi Aino saa kavereikseen lörpöttelevän Vihtori-kissan ja naapurin Onni-koiran.
    Nuorten fantasiaromaanissa yhdistetään kalevalainen mytologia ja Suomen historia kiehtovasti nykyaikaan.
    Ver livro
  • Kissa joka osasi tehdä takavoltin - cover

    Kissa joka osasi tehdä takavoltin

    Mikko Samulinen

    • 0
    • 0
    • 0
    Palikka, Faagerholmi, Apro ja Punttu ovat parhaita ystäviä. Usein he kokoontuvat Apron luokse viettämään aikaa. Eräänä päivänä Apron isä kertoo pojille tarinan kissasta, joka osaa heittää takavoltin. Pojat ovat hämillään – Apron isä ei ikinä valehtele! Pian pojat päättävät ottaa kissan tapauksesta selvää. He lähtevät tapaamaan kissan omistajaa. Mutta löytävätkö he mystistä kissaa?
    Ver livro