¡Acompáñanos a viajar por el mundo de los libros!
Añadir este libro a la estantería
Grey
Escribe un nuevo comentario Default profile 50px
Grey
Suscríbete para leer el libro completo o lee las primeras páginas gratis.
All characters reduced
Valtapeli - cover

Valtapeli

Kari Nenonen

Editorial: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinopsis

Liikemies Peter Blom on menestynyt bisneshai. Laura Railo puolestaan on muotialan vaikuttaja ja toimitusjohtaja, joka on tottunut siihen, että miehet tanssivat hänen pillinsä mukaan, ainakin useimmiten. Molemmat käyttävät ihmisiä hyväkseen. Mutta kun he kohtaavat neljäntoistavuoden jälkeen, roihahtaa intohimo, joka on vähällä peittää kaiken muun alleen.
Juonittelua ja vaarallista intohimoa liikemaailman syövereissä. Laura ja Peter ovat voimakastahtoisia ja kyvykkäitä, eikä kumpikaan heistä aio luovuttaa vähällä. Kari Nenosen viihderomaani on julkaistu alun perin vuonna 1991.
Disponible desde: 08/05/2024.
Longitud de impresión: 382 páginas.

Otros libros que te pueden interesar

  • Caroline – eroottinen novelli - cover

    Caroline – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Tapasin Carolinen opiskeluaikanani. Jo muutaman viikon tuttavuuden jälkeen hän oli tuonut seksielämääni aivan uusia kokemuksia. Voisin oikeastaan sanoa, että siinä missä yliopisto piti huolen akateemisesta koulutuksestani, piti Caroline huolen seksuaalisesta pätevyydestäni. Tiesin, että Caroline oli liberaali nuori nainen, mutta kerran hän yllätti minut tuodessaan esiin villeimmän fantasiansa siihen asti. Istuskelimme erään opiskelijakuppilan hiljaisessa nurkassa juomassa kahvia. Caroline pyöritteli lusikkaansa kermavaahdossa, ja hänen kasvoillaan oli viehättävä ilme.
    Hän kertoi fantasioineensa alistumisesta. Että yhden viikonlopun ajan hänen ainoa tehtävänsä olisi olla usean miehen käytettävissä ja hän tyydyttäisi heidän kaikki tarpeensa. Hän olisi eräänlainen orjatar tai palvelijatar, joka vastaisi ruoanlaitosta. Ne kaksi asiaa häntä eniten kiinnostivatkin: ruoka ja seksi. Hän haaveili siitä, että hänet jakaisi useampi häntä ihaileva mies. Hän pohti, mahtaisivatko Stian ja Chris olla kiinnostuneita ideasta.
    Lue myös Todistajan läsnäollessa.
    Ver libro
  • Seuralainen illaksi - eroottinen novelli - cover

    Seuralainen illaksi - eroottinen...

    Christina Tempest

    • 0
    • 0
    • 0
    "Hän kääntää selkänsä miehelle. Hänen sydämensä hakkaa ja hän odottaa innoissaan, mitä seuraavaksi tapahtuu. Tuntuu siltä, että samppanjan kuplat ovat edenneet hänen verenkiertoonsa ja kuplivat nyt hänen kehossaan. Carl tarttuu lujasti hänen lanteisiinsa ja vetää hänet tuolia kohti. Hän asettelee Veronican toisen jalan istuimelle ja molemmat kädet selkänojalle, jotta saa hänet kumartumaan hieman."
    Veronican deitti on juuri tehnyt hänelle oharit, kun pitkä ja komea mies eleganteissa vaatteissa kutsuu hänen nimeään vakava ilme kasvoillaan. Mies käskee Veronican mukaansa taksiin, ja Veronica tarttuu tilaisuuteen ja menee hänen mukaansa. Veronica ei tiedä minne he ovat menossa, kuka mies on tai keneksi mies häntä luulee...
    Ver libro
  • Baarissa – eroottinen novelli - cover

    Baarissa – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Mieheni istui yksikseen baarin toisessa nurkassa, määrätietoisena, upeana ja auliina. Hän siemaili oluttaan ja antoi minun ottaa tilanteesta ohjat, mutta oli silti valmiina puuttumaan väliin, jos mikään olisi mennyt vikaan. Tämä oli meidän yhteinen fantasiamme, nämä vahvasti seksuaalisesti latautuneet tilanteet toivat meidät yhteen ja toivat tasapainoa avioliittoomme, mitä ystävämme kadehtivat tietämättä, miten me sen teimme. Niin on tapahtunut ennenkin ja eri asetelmissa, oli se sitten hän, joka vietteli nuoret sijaistyttöset työpaikallaan, tai minä, joka nappasi mukaansa jonkun komistuksen kiireisestä kauppakeskuksesta keskellä lauantaiaamupäivää. Vain toinen meistä sai nauttia kosketuksesta, siinä missä toisen osaksi jäi nauttia ajatuksen tasolla. Ja kokemus loi kipinää suhteeseemme viikkokausiksi. Sitä paitsi olimme yhtä mieltä siitä, että numero kolme oli luvuista eroottisin. Valitsin huolella haluamani rakastajan ja vein tämän aviovuoteeseemme. Mieheni valitsi meidän kaupunkilomamme kohteen, hotellin ja etsi netistä miehet meille. En tiennyt hänen suunnitelmistaan ennen lähtöaamua. Molemmat miehet olivat komeita, tummia ja tyylikkäitä, mutteivät kuitenkaan omahyväisen oloisia. Lisäksi heidän vieraskielisyytensä oli tavattoman seksikästä.
    Mihin tämä vielä johtaisi?
    Ver libro
  • Kesä Primrose Towerissa - cover

    Kesä Primrose Towerissa

    Annie Robertson

    • 0
    • 0
    • 0
    Uusi alku voi olla myös uusi mahdollisuus rakkaudelle...
    Kun floristi Jennie saa oppisopimuspaikan Lontoon Primrose Hillistä, hän pääsee vihdoin elämään unelmaansa. Työsuhde loppuu kuitenkin lyhyeen, kun äveriäs asiakas aiheuttaa hänelle potkut. Jennie päättää ottaa riskin ja ryhtyy pyörittämään omaa kukkapalveluyritystä.
    Muutettuaan uuden ystävänsä Katin luokse kaupungin vuokrataloon nimeltä Primrose Tower Jennie tutustuu kokonaiseen joukkoon vahvoja naisia. He osoittautuvat korvaamattomaksi avuksi, kun hän saa hoidettavakseen floristin uransa suurimman hääkeikan. Samalla Jennien keskittymistä häiritsee kuvioihin ilmestynyt hurmaava lääkäri James.
    Pystyykö Jennie pitämään langat käsissään uusien ystäviensä avustuksella, kun haasteina ovat hankala ex-sulhanen, uran keikkuminen veitsen terällä sekä yhä isommiksi paisuvat seurapiirihäät?
    Entä puhkeaako Jennien ja Jamesin rakkaus kukkaansa? Kesä Primrose Towerissa näyttää...
    ---
    "Tämä saa minulta täydet viisi tähteä. Nappivalinta, jos etsit kirjaa, jossa on sopivasti yhteisöllisyyttä, ystävyyttä ja rakkautta." – Sue Moorcroft
    "Romanttinen ja hauska hyvän mielen kirja, joka jättää hymyn huulille!" – Holly Martin
    "Kukoistavan ihana tarina! Hurmaava joukko henkilöhahmoja sekä aimo annos ystävyyttä, rakkautta ja haasteita matkan varrella. Täydellistä vastapainoa tosielämälle." – Kate Frost
    "Kaunis ja ajoittain myös kipeä tarina, joka lämmittää sydäntä ja pitää hymyn huulilla ihan loppuun asti – – nappaa kylmä kesäjuoma jääkaapista ja istahda aurinkoon nauttimaan tästä kepeän romanttisesta kirjasta." – Lizzie's little book nook
    "Kesä Primrose Towerissa tarjoaa inspiroivan tarinan, joka sopii täydellisesti kesään! Luin koko kirjan kerralla, koska se oli yksinkertaisesti aivan ihana." – Amazon-käyttäjän arvostelu
    Ver libro
  • Öiden kylmetessä – eroottinen novelli - cover

    Öiden kylmetessä – eroottinen...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Olin tuntenut Anaïsin ja Arnen jo useita vuosia; olimme työkavereita ja tulimme niin töissämme kuin yhteisissä illanvietoissa hyvin toimeen keskenämme. Tästä huolimatta en tuntenut heitä kovin hyvin, ja olin varsin yllättynyt, kun he kutsuivat minut täksi viikonlopuksi mökille kanssaan. Tietysti olin vastannut myöntävästi, kun odotettavissa oli mukavaa vaihtelua arkeen, ja vaikka olinkin aavistuksen kateellinen Arnelle siitä, että tämä oli onnistunut nappaamaan Anaïsin itselleen kaikkien meidän muiden mieskollegoiden nenän edestä, en uskonut kateuteni käyvän liian ylivoimaiseksi.Istuimme pöydän ääressä ja juttelimme myöhään yöhön. En muistanut, koska viimeksi olisi ollut näin rento olo. Kun Arne nousi ylös ja ilmoitti, että nyt oli hänen aikansa mennä nukkumaan, teki minun mieli vastustella eniten, mutta kun huomasin, ettei Anaïskaan halunnut enää olla jalkeilla, nielin minä tappioni. Istuimme hetken sanomatta mitään. Siemailimme viiniä. Vilkaisin Anaïsia. En tohtinut naulita katsettani häneen pitemmäksi aikaa Arnen läsnäollessa, se olisi ollut mahdotonta.Lue myös novelli Homolulu.-
    Ver libro
  • Siepattu ja muita eroottisia novelleja Erika Lustilta - cover

    Siepattu ja muita eroottisia...

    Anita Bang, Marianne Sophia...

    • 0
    • 0
    • 0
    "Siinä sinä seisot. Siinä seisot SINÄ?! En tajua mitään. Pystyin kuulemaan korkeat korot, kun astelit luokseni. Se ei ollut odottamani ääni. Luulin olevani panttivanki. Olin matkalla autooni ja menossa maajoukkueharjoituksiin. Pakettiauto lähestyi hitaasti, ja sitten kaikki pimeni. Heräsin sidottuna auton takaosassa, sain iskuja ja lyöntejä ja heräsin täällä."
    Tämä kokoelma sisältää seuraavat novellit:
    Allaspoika
    Espanjalainen kesä
    Kämppikseni leikkikalu
    Leikkikaverina Mr. X
    Metsänväki
    Onnea, rakas
    Piiskaa ja suudelmia
    Rakas lankomies
    Syö kanssani
    Tinder-taksi
    Lesbounelmia
    Apumies
    Autoseksisukupolvi
    Feministimies
    Herrani vallassa
    Kirjaston viettelemä
    Punainen timantti
    Siepattu
    Syntymäpäivälahja
    Uusi ystävä
    Voyeur
    Korkeuksiin
    Ver libro