Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Ostettu morsian - cover

Ostettu morsian

Johanna Salo

Publisher: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Mitä elämä tuokaan tullessaan.
Iiriksen ystävä Veera pyytää palvelusta, ja saa suostuteltua Iiriksen apuun tämän epäilyksistä huolimatta. Veera nimittäin työskentelee hotellin seuralaispalvelussa, mutta ei sairastumisen vuoksi pääse varakkaan liikemiehen deitiksi oopperaan. Kyseessä on vain seuran pitäminen, ja Veera vakuuttaa Iirikselle, että tämä pärjää kyllä.
Kaikki sujuukin hyvin, ja ilta on mukava. Patrik Helenius, mies, jonka seurana Iiris on katsonut oopperaa, ilmoittaa haluavansa tavata naisen uudelleen. Vastahakoisesti Iiris suostuu pitämään hänelle seuraa toisenkin kerran. Sitten Iiris tapaa Patrikin pojan, Erikin, ja kaikki muuttuu. Erik on hurmaava, eikä Iiris saa häntä mielestään...
Available since: 10/09/2024.
Print length: 130 pages.

Other books that might interest you

  • Kosto - cover

    Kosto

    Lilith

    • 0
    • 0
    • 0
    Kiihottavan jännittävä tarina alistumisesta, rangaistuksesta ja pakkomielteistäEmilialla on salaisuuksia, jotka eivät kestä päivänvaloa. Hän on ajautunut paheiden täyttämään syöksykierteeseen ja päätynyt jopa keltaisen lehdistön hampaisiin rikkaan isänsä huonosti käyttäytyvänä tyttärenä. Mutta julkisuuteen asti vuotaneet tarinat ovat vain jäävuoren huippu. Eräänä krapulaisena aamuna Emilia saa tietää, että joku on jo kauan seurannut häntä tietokoneiden, puhelimien ja turvakameroiden kautta ja tällä henkilöllä on hallussaan jokainen törkyinen ja häpeällinen yksityiskohta Emilian elämästä.Salaperäisen hakkerin silmät ovat kaikkialla ja hän kiristää Emiliaa esiintymään videokameralla itselleen. Aluksi pelottavalta vaikuttava leikki alkaa saada kiihottavia piirteitä. Emilia matkustaa Unkariin kohtaamaan salaperäisen piinaajansa ja ajautuu hitaasti mutta varmasti kiehtovaan bdsm:n maailmaan, jossa rangaistus, kipu ja nautinto saavat aivan uusia merkityksiä. Lilith kirjoittaa korkealaatuisia eroottisia kertomuksia, jotka ovat raikkaasti erilaisia kuin tavanomainen erotiikka. Lilith panostaa mielenkiintoisiin henkilöhahmoihin ja rakentaa näiden välistä eroottista jännitettä uskottavasti. Kertomusten kiehtovat ihmissuhteet ja ilmaisuvoimaiset seksikohtaukset tarjoavat ihanan pakotien arjesta. Lilithin kertomukset on lajiteltu kolmeen kategoriaan. Ääni- ja e-kirjojen kannen väri kertoo, mihin kategoriaan kirja kuuluu. Pinkit tarinat ovat romanttisia kertomuksia kiihkeillä ja suorasukaisilla seksikohtauksilla. Siniset tarinat ovat rohkeita eroottisia kertomuksia, joissa voi esiintyä ryhmäseksiä, vaihtuvia kumppaneita ja rajumpia seksikuvauksia. Punaiset tarinat ovat sävyltään synkempiä ja voivat sisältää muun muassa alistamista, bdsm:ää, prostituutiota tai muita teemoja, jotka voivat järkyttää herkempää kuuntelijaa tai lukijaa. Kaikissa Lilithin tarinoissa päähenkilöt ovat täysi-ikäisiä ja seksi on suostumuksellista.
    Show book
  • Angkor-sarjan osat 1–3 ja muita kiihkeän eroottisia novelleja - cover

    Angkor-sarjan osat 1–3 ja muita...

    Vanessa Salt

    • 0
    • 0
    • 0
    Angkor-sarjassa seikkaillaan kuumissa tunnelmissa Kambodžassa. Tämä kiihottava eroottinen novellisarja tarjoaa yksityisopastusta seksin saloihin.
    Sarjan muissa novelleissa asioidaan esimerkiksi autokorjaamolla ja matkataan Meksikoon. Kokemukset ovat niissäkin kuumia ja kiihottavia.
    Angkor 1: Korkokuvia
    Angkor 2: Puhjennut lootuskukka
    Angkor 3: Murrettu lukko
    Spray Osa 1
    Spray Osa 2
    Kielletyt paikat: Autonasentaja
    Mayojen rauniot
    Pianonsoiton opettaja
    Show book
  • Poreallas ja kolme samppanjalasia – eroottinen novelli - cover

    Poreallas ja kolme...

    Snezana Lindskog

    • 0
    • 0
    • 0
    "Ossian hieroo reisiäni ja lähestyy nivusiani. Varovasti hän levittää jalkojani hieman, kun minä autan."
    Keski-ikäinen nainen on juuri saapunut pieneen lomakeskukseen. Lounaan jälkeen hän istuu ja nauttii rauhasta ja näkymistä. Aurinko paistaa, ja aallot lainehtivat. Hänen vieressään istuu mies, joka lukee sanomalehteä. Mies on häntä nuorempi, ja hän huomaa tämän arvostavat katseet. Hän kävelee ulos varovaisesti, mutta pian hän alkaa rohkeammin etsiä kontaktia, eikä mies epäröi vastata. Pian he ovat hotellihuoneessa, jossa he jatkavat tutustumista toisiinsa. Kun he eroavat muutamaa tuntia myöhemmin, he sopivat tapaavansa myöhemmin illalla kolmannen osapuolen seurassa.
    Show book
  • Hymytyttö - cover

    Hymytyttö

    Lilith

    • 0
    • 0
    • 0
    Romanttinen ja kiihkeä tarina menneisyyden haavoista, uusien kokemusten janoamisesta ja itsensä löytämisestäMaria on kasvanut vanhoillislestadiolaisessa yhteisössä, ja vaikka hän on tehnyt pesäeron liikkeeseen jo vuosia aiemmin, hän ei ole vieläkään harrastanut seksiä. Marian ystävä houkuttelee Marian kahden viikon lomamatkalle Tunisiaan ja povaa, että etelän eksotiikka kyllä vapauttaisi Marian kaikki estot. Juuri ennen matkaa, ystävä kuitenkin murtaa kätensä. Tavallisesti hyvin varovainen ja harkitsevainen Maria päättää huimapäisesti lähteä matkalle yksin. Koneeseen noustessaan Maria huomaa, että Tunisiaan on suuntaamassa myös tuttu henkilö hänen menneisyydestään.Tuomas Vaara on Marian koulukaverin entinen poikaystävä, joka pahoitti teini-ikäisen Marian mielen kerta toisensa jälkeen pisteliäillä ja loukkaavilla kommenteillaan Marian perheestä ja uskonyhteisöstä. Nyt Tuomas änkee lentokoneessa samalle riville Marian kanssa ja saa Marian olon oudon levottomaksi. Kun selviää, että Tuomas majoittuu Marian kanssa samaan hotelliin, Maria on täydellisen hämmentynyt. Hän haluaisi pysyä mahdollisimman kaukana entisestä kiusaajastaan, mutta samaan aikaan Tuomas herättää hänessä villejä ja kiistattoman lihallisia tunteita.Lilith kirjoittaa korkealaatuisia eroottisia kertomuksia, jotka ovat raikkaasti erilaisia kuin tavanomainen erotiikka. Lilith panostaa mielenkiintoisiin henkilöhahmoihin ja rakentaa näiden välistä eroottista jännitettä uskottavasti. Kertomusten kiehtovat ihmissuhteet ja ilmaisuvoimaiset seksikohtaukset tarjoavat ihanan pakotien arjesta.Lilithin kertomukset on lajiteltu kolmeen kategoriaan: pinkkeihin, sinisiin ja punaisiin tarinoihin. Ääni- ja e-kirjojen kannen väri kertoo, mihin kategoriaan kirja kuuluu. Pinkit tarinat ovat romanttisia kertomuksia kiihkeillä ja suorasukaisilla seksikohtauksilla. Siniset tarinat ovat rohkeita eroottisia kertomuksia, joissa voi esiintyä ryhmäseksiä, vaihtuvia kumppaneita ja rajumpia seksikuvauksia. Punaiset tarinat ovat sävyltään synkempiä ja voivat sisältää muun muassa alistamista, bdsm:ää, prostituutiota tai muita teemoja, jotka voivat järkyttää herkempää kuuntelijaa tai lukijaa. Kaikissa Lilithin tarinoissa päähenkilöt ovat täysi-ikäisiä ja seksi on suostumuksellista.
    Show book
  • Kätketty Kööpenhamina – eroottinen novelli - cover

    Kätketty Kööpenhamina –...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Miksi olin taas tullut tänne? Tiesin syyn vallan hyvin. Halusin kokea saman, minkä olin kokenut Oslossa joitain kuukausia aiemmin. Ensimmäisellä kerralla kaksi nigerialaista prostituoitua oli pysäyttänyt minut eräällä Karl Johanin kadun sivukaduista, ehdottanut seuraa ja huomatessaan erektioni vienyt käden haaroväliini… Nyt olin taas Kööpenhaminassa. Useiden kuukausien jälkeen olin taas täällä. Viime kerralla, silloin maaliskuussa, kun olin kaupungissa konferenssin takia, olin ollut uskaliaampi kuin Oslossa. Olin kulkenut Viktoriagadea pitkin ja päätynyt Istedgadelle ja erottanut epämääräisiä naisista koostuvia ryhmiä ja yksittäisiä miehiä vähän tuonnempana Absalonsgaden risteyksessä. Hahmot seisoskelivat ovien edessä, jotka näyttivät siltä, että ne johtivat joihinkin ruokakioskin ja anniskelupaikan välimuodon kaltaisiin tiloihin. Porttoja ja parittajia, olin ajatellut ja ylittänyt tien kadun eteläpuolelle, jossa kulki vähiten ihmisiä.
    Mitä olen tekemässä? Mihin olin tullut?
    Lue myös novelli Hän.
    Show book
  • Paholaisen asianajaja – eroottinen novelli - cover

    Paholaisen asianajaja –...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    He kävivät istumaan terassille, josta näki yli valtaisan kokoisen, vanhan puutarhan. Conrad lepuutti drinkkilasiaan korituolinsa käsinojalla ja katseli lepotuolissaan nojailevaa Claraa puoliummistettujen silmäluomiensa lomitse. Tuulenvire pyyhkäisi hämärässä heidän ylitseen, ja kuu oli nousemassa taivaanrannan takaa. Tuuli huljutteli Claran mekonhelmaa paljastaen vähitellen Conradille yhä enemmän, jahka hän vain malttoi mielensä.
    "Tämä talo kuului vanhemmilleni", Clara kertoili, "Madge-täti peri tämän isältäni, mutta oli selvää, että talo siirtyisi meidän haltuumme. Tämä on aivan liian suuri kahdelle nuorelle naiselle. Meillä on oltava kaksi talousapulaista. Olisin mieluummin halunnut ihan pienen asunnon."
    Clara hymyili asianajajalle. Conrad siemaili giniään ja yritti parhaansa mukaan nähdä hämärässä jotakin Claran kauniista vartalonsa. Jos tytön jalat olisivat peittyneet kokonaan, ei tämän asennossa olisi ollut mitään ihmeellistä. Mutta koska jalat olivat Claran huomaamatta paljaat, näytti tämän asento melko viettelevältä. Claran polvet harottivat hieman sivuille, jolloin tämän sisäreidet vilkkuivat paljaina luoden illuusion, että tämän jalkojen välistä olisi näkynyt enemmänkin.
    Conrad kiskoi Claran varovasti vasten itseään. He makasivat kyljikkäin, ja Clara tunnusti itselleen omaksi hämmästyksekseen, että nyt hän makasi sängyssä Conradin, asianajajamiehen vieressä.
    Mitä seuraavaksi tapahtuu?
    Lue myös novelli Kermavaahto.
    Show book