Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Listen online to the first chapters of this audiobook!
All characters reduced
Jak żyć z lękiem - Poradnik dr Nerwicy - cover
PLAY SAMPLE

Jak żyć z lękiem - Poradnik dr Nerwicy

Marcin Matych

Narrator Bartosz Głogowski

Publisher: Agora S.A.

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

W Polsce mało się mówi o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Objawy to m.in.: nagłe napady lęku z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk. Ten „lęk o tysiącu twarzy” (jak mówią o nerwicy pacjenci) uniemożliwia normalne funkcjonowanie, doprowadza do „śmierci za życia”. Powolnej – gdy lęk sączy się codziennie po trochu, lub gwałtownej – podczas ataków paniki. Pandemia, wojna, galopująca inflacja wciąż powiększają grupę osób dotkniętych tymi zaburzeniami. 
  
Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych, znany jako Dr Nerwica, od lat pracuje z chorymi na nerwicę. W tej książce zaprasza do „GRY O TROCHĘ LEPSZE ŻYCIE”. To wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Prostym i obrazowym językiem Matych pokazuje, czym jest i skąd się bierze nerwica, jak wykorzystać ją jako informację o tym, czego potrzebujemy, oraz jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował codzienności. Pomaga też zrozumieć mechanizmy, które lękami rządzą. 
  
*** 
Nie wiem, co jest gorsze w zaburzeniach lękowych – paraliżujący lęk odbierający chęć do życia czy przeświadczenie, że tak już będzie zawsze. Poradnik Dr Nerwicy rozbraja to przekonanie. „Lękowcom” daje nadzieję na lepsze życie i na to, że sięgając po wewnętrzną mądrość, są w stanie odzyskać radość i spokój. Ich bliskim oferuje lepsze zrozumienie tego, z czym zmagają się kochani przez nich ludzie, a także narzędzia do wspierania ich. Osobom, które nie wiedzą, czym są zaburzenia lękowe – wgląd w to, jak głębokie i upośledzające jest to cierpienie. 
Jako osoba zmagająca się z zaburzeniami lękowymi mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że dawno nie czułam się tak dobrze zrozumiana. Warto zagrać w „grę o lepsze życie”, którą proponuje autor, bo co mamy do stracenia, poza lękiem? 
– Agnieszka Jucewicz, dziennikarka, autorka książek o tematyce psychologicznej
Duration: about 7 hours (07:14:47)
Publishing date: 2022-09-28; Unabridged; Copyright Year: 2022. Copyright Statment: —