Begleiten Sie uns auf eine literarische Weltreise!
Buch zum Bücherregal hinzufügen
Grey
Einen neuen Kommentar schreiben Default profile 50px
Grey
Jetzt das ganze Buch im Abo oder die ersten Seiten gratis lesen!
All characters reduced
Gjennem Montenegro paa ski - cover

Gjennem Montenegro paa ski

Henrik Angell

Verlag: e-artnow

  • 0
  • 0
  • 0

Beschreibung

"Gjennem Montenegro paa ski" er en bok skrevet av Henrik Angell. Boken tar leserne med på en spennende og eventyrlig reise gjennom Montenegro, en fjellrik region på Balkan. Angell utforsker Montenegros vakre landskap og kultur mens han går på ski gjennom fjellene. Boken gir en detaljert beskrivelse av Angells opplevelser under reisen, inkludert møter med lokalbefolkningen, utfordringer med terreng og vær, og utforskning av Montenegros historie og kultur. "Gjennem Montenegro paa ski" er en fascinerende reiseskildring som tar leserne med på en unik og eventyrlig skiopplevelse i Montenegro.
Verfügbar seit: 13.06.2023.
Drucklänge: 88 Seiten.

Weitere Bücher, die Sie mögen werden

  • Miss Susie med de magiske solbrillene møter Monsteret Max - cover

    Miss Susie med de magiske...

    Anne-Lene Bleken

    • 0
    • 0
    • 0
    Dette er den andre historien i serien om Miss Susie med de magiske solbrillene. Hun elsker sine solbriller og er ikke et sekund i tvil om at hun er den yndigste katten i hele universet. Det er bare det at dem hun møter på sin vei, synes noe helt annet. De tror hun er spenna gæren. I denne historien forteller hun om en helt forferdelig dag i sitt liv, da et monster ved navn Max stjal hennes magiske solbriller og hun selv nesten holdt på å drukne i sikkel.
    Zum Buch
  • Miss Susie med de magiske solbrillene på selvutviklingskurs - cover

    Miss Susie med de magiske...

    Anne-Lene Bleken

    • 0
    • 0
    • 0
    Dette er den femte historien i serien om Miss Susie med de magiske solbrillene. Hun elsker sine solbriller og er ikke et sekund i tvil om at hun er den yndigste katten i hele universet. Det er bare det at dem hun møter på sin vei, synes noe helt annet. De tror hun er spenna gæren. I denne historien forteller hun om den gangen hun var på selvutviklingskurs og møtte en skrekkelig healerkatt, som blandet seg i ting som hun på ingen måte hadde noe med å gjøre. Det var en forferdelig opplevelse for stakkars Miss Susie, som ikke skjønner hvorfor den slags alltid skjer for henne.
    Zum Buch
  • Miss Susie med de magiske solbrillene får besøk av Fetter Felix - cover

    Miss Susie med de magiske...

    Anne-Lene Bleken

    • 0
    • 0
    • 0
    Dette er den sjette historien i serien om Miss Susie med de magiske solbrillene. Hun elsker sine solbriller og er ikke et sekund i tvil om at hun er den yndigste katten i hele universet. Det er bare det at dem hun møter på sin vei, synes noe helt annet. De tror hun er spenna gæren. I denne historien forteller hun om en helt forferdelig dag i sitt liv, da hun fikk besøk av Fetter Felix. Han er intet mindre enn en fryktelig irriterende bølle, og til slutt gir Miss Susie ham en lærepenge som han nok aldri glemmer.
    Zum Buch
  • Miss Susie med de magiske solbrillene blir forelsket i Prins Pomeroy - cover

    Miss Susie med de magiske...

    Anne-Lene Bleken

    • 0
    • 0
    • 0
    Dette er den fjerde historien i serien om Miss Susie med de magiske solbrillene. Hun elsker sine solbriller og er ikke et sekund i tvil om at hun er den yndigste katten i hele universet. Det er bare det at dem hun møter på sin vei, synes noe helt annet. De tror hun er spenna gæren. I denne historien forteller hun om den gangen hun ble forelsket i Prins Pomeroy. Det var en fryktelig feiltagelse, og hun forstår fortsatt ikke hvordan en så sjarmerende hannkatt kunne forvandle seg til en uforskammet, grådig slukhals, uten at hun hadde gjort noe som helst.
    Zum Buch
  • Miss Susie med de magiske solbrillene - cover

    Miss Susie med de magiske...

    Anne-Lene Bleken

    • 0
    • 0
    • 0
    Dette er den første historien i serien om Miss Susie med de magiske solbrillene. Miss Susie er den mest bedårende katten i hele universet. Det synes hun i hvert fall selv, selv om dem hun møter, ikke alltid er helt enige. Faktisk synes de fleste at hun er spenna gæren. I denne historien forteller hun om den verste dagen i sitt liv, da de magiske solbrillene hennes forsvant. Når hun har sine store, blå solbriller på, blir verden til et vakkert, morsomt og magisk sted. Det motsatte skjer når hun ikke har dem på, og alt går forferdelig galt da Miss Susie våkner fra skjønnhetssøvnen sin og solbrillene er sporløst forsvunnet.
    Zum Buch
  • Erfareren - Gud vitenskapen og deg - forenet Idealistisk emergens: En idealistisk teori om verden og en fortelling om å våkne til innsikt - cover

    Erfareren - Gud vitenskapen og...

    Tom W. Ottmar

    • 0
    • 0
    • 0
    Forfatteren mener bestemt at idealismen er den filosofiske retningen som gir den korrekte filosofiske og vitenskapelige forståelsen av verden. Ingenting materielt eksisterer, alt er forestillinger i én enkelt, universell bevissthet. 
    Er det mulig? Er det sannsynlig? 
    Denne boken viser at det faktisk er den mest sannsynlige forklaringen av alle. I en mental verden er det enkelt å knytte naturvitenskap sammen med humanistiske felt som psykologi, språk, musikk, sosiologi, etikk, religion – og alle andre. 
    De styres av felles lover. Dikt og vær kan forklares ut ifra det samme. Økonomi og trær følger de samme lovene i sin utvikling. 
    Hva er da et menneske? Hva er liv og død? Hva er tid? Du får konkrete svar. 
    Forfatteren forteller at han har “visst” ting hele livet, men at det tok mange år før kunnskapen brøt fullt igjennom. Den første delen av boken handler om denne oppvåkningen. Du får vite konkret hvordan det skjedde og hva som kreves for at det skal skje. 
    I den andre delen av boken presenteres en komplett teori om verden. Den er idealistisk (Platon, Descartes), altså basert på at tanke og bevissthet er det fundamentale, mens alt det materielle vi ser rundt oss er mentale forestillinger som også blir opplevd som qualia; noe kjennbart. 
    Dette er en bok som det ikke finnes maken til, og den setter ikke bare tankene i sving, men presenterer det som godt kan være en korrekt beskrivelse av universet vi lever i. 
    Samtidig går den dypt inn i det å være menneske; hva det er i essens, og også hvorfor vi opplever livssmerte, frykt, lengsel osv. – og hvordan vi kan leve mer i pakt med vårt autentiske selv, som er noe ganske annet enn det folk flest tror.
    Zum Buch