Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Sjelens Mørke Natt - cover

Sjelens Mørke Natt

Aldivan Torres

Publisher: Teixeira Torres Aldivan

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

«Sjelens mørke natt» er fortsettelsen av «Seeren». Hovedpersonen vendte tilbake til et fjell på jakt etter svar for en urolig periode av livet, øyeblikk som glemte Gud, dens prinsipper, og mistet seg selv i synder. På fjellet hadde «Seeren» kontakt med to «store vesener», som ledet ham til kunnskap. Denne boken er en passasje full av farer, pirater, et stort eventyr på havet, som gir oss refleksjoner og spørsmål, som vi lurer på: Ville det være mulig at en kriminell ble frisk, og virkelig ville finne fred for sine forbrytelser? Han ville finne tilgivelse. Han ville finne lykken. Eller ville det bare være en illusjon?»
Available since: 08/27/2025.
Print length: 301 pages.

Other books that might interest you

  • En morgen for flamingoer - cover

    En morgen for flamingoer

    James Lee Burke

    • 0
    • 0
    • 0
    To dødsdømte fanger skal overføres til et annet fengsel. Tee Beau Latiolais, som ser ut som et barn i voksne klær, og Jimmie Lee Boggs, en profesjonell leiemorder. Ansvarlig for transporten er førstebetjent Dave Robicheaux.De flykter og etterlater  seg to lik og en hårdt såret Dave Robicheaux.Og dette er bare begynnelsen. Minos Dautrieve, en gammel venn av Dave og agent i FBI, er ute etter en mafiaboss i New Orleans, Tony Cardo. Han ber Dave bli politispion, og fremskaffe bevis for at Tony er involvert i omsetningen av narkotika.I New Orleans finner vi også Jimmie Lee Boggs. Som mener han har et uoppgjort regnskap med Dave. Og tee Beau. Som Dave prøver å redde fra den elektriske stol.Dave vinner innpass i New Orleans՚ underverden. Han blir Tony Cardos fortrolige, og møter igjen Bootsie Mouton, ungdomskjæresten som har giftet seg med en mafioso. Mot sin vilje trekkes han stadig lenger inn i Tonys marerittaktige tilværelse, og føler etter hvert at lojaliteten splittes.Dave Robicheaux trenger all den ryggdekning han kan få. Og mer til.
    Show book
  • Noveller - hvordan hun skriver livet - cover

    Noveller - hvordan hun skriver...

    B. Mich. Grosch

    • 0
    • 0
    • 0
    Om denne boken: 
    I dette bindet, 32 noveller som livet selv skriver dem. 
    De tar leseren via Tyskland til Sveits, til Kamerun – til og med til det fjerne India og til og med Tibet. 
    Noen muntre, noen triste, men alle underholdende og tankevekkende. 
    Forfatteren prøver å bruke et polert, sofistikert språk og er langt unna dagens, dessverre ofte brukte, 'Telegram-stil'. 
    Forteller: Finn Norge (KI)
    Show book
  • Mississippi Jam - cover

    Mississippi Jam

    James Lee Burke

    • 0
    • 0
    • 0
    Ute i dypet finnes de, likene av de tyske ubåtmannskapene som under annen verdenskrig lå ved munningen av Mississippi og ventet på amerikanske oljetankere. Som barn hadde førstebetjent Dave Robicheaux mareritt om de døde sjøfolkene. Som student kom han tilfeldigvis over vraket av en av båtene mens han dykket. Det er denne hendelsen som mange år senere – i et New Orleans på vei mot tusenårsriket – setter både hans og andres liv i fare.Hvorfor er en jødisk organisasjon og en dreven skurk fra det irske miljøet interessert i båten? Hvor kommer den italienske mafiaen inn i bildet? Og ikke minst: hvem er egentlig Will Buchalter, mannen som målbærer ideer som skulle vært knust en gang for alle i 1945, og som ikkeskyr noen midler for å lokalisere ubåten?Er det grobunn for slike ideer i dagens USA? Må hver generasjon ta sin kamp med disse mørke kreftene? Hvem står bak drapene på svarte narkolangere, som alle blir funnet med hjertet skåret ut og en rose i såret? Kan ondskapen i det hele tatt bekjempes av vanlige, høyst feilbarlige mennesker?
    Show book
  • Dø Iblis!! - Øye for øye - cover

    Dø Iblis!! - Øye for øye

    I. N. Sider

    • 0
    • 0
    • 0
    Om denne boken: 
    Forvirring og global terror. Hvem skal angivelig utføre islamistiske angrep? Hvem jakter og skremmer europeiske jøder? Hvem står – i noen tilfeller – bak såkalte nynazister..?? Ting er ikke alltid som de ser ut og blir mer og mer forvirrende. Hvem kan være begunstiget av moderne globale kriger - og hvem er det egentlig som anstifter dem? Hvordan har hemmelige tjenester en finger med i dette?? Denne romanen prøver å finne svar på alle disse spørsmålene, selv om de kan virke bisarre og usannsynlige i begynnelsen, får leseren i økende grad inntrykk av at det som tidligere var uforstått, om enn vagt i begynnelsen, endelig blir litt bedre å forstå og forstå. sann grad av kjøpt politikk og kontrollerte politikere. Denne boken er ikke ment å tjene fordommer – det være seg fra en eller annen retning – men snarere å få leseren til å tenke og vise at ting ikke alltid er som de ser ut til å være. 
    Oversatt fra tysk ved bruk av kunstig intelligens. 
    Høytleser: Finn Norge (KI)
    Show book
  • Verdenen til hackeren Shadow Weaver - cover

    Verdenen til hackeren Shadow Weaver

    Leon Winter

    • 0
    • 0
    • 0
    Om denne boken: 
    Leon, en tidligere lastebilsjåfør, mister jobben etter en ulykke og blir avvist av banken han ber om et sårt tiltrengt lån. Forbitret og drevet av sinne utvikler han en lidenskap for hacking, først av nysgjerrighet, senere av et behov for å stille spørsmål ved systemet. Når han endelig oppdager en mektig organisasjon som opererer i det skjulte og kontrollerer samfunnet, blir han fanget i en farlig kamp. 
    Hjulpet av Lena, en kvinne som følger ham på reisen, bruker Leon sin tekniske kunnskap til å infiltrere organisasjonen og avsløre dens innspill. Kampen blir personlig når Lena blir kidnappet av organisasjonen. Leon risikerer alt for å redde henne og ender opp med å ødelegge kjernen av makten hennes. 
    Til slutt innser Leon og Lena at verden aldri vil bli helt rettferdig, men de bestemmer seg for å gjøre en forskjell på sin egen måte. Sammen bygger de et beskyttelsessystem for å beskytte mennesker mot lignende trusler og finne nytt håp i deres tilknytning og forpliktelse til en bedre verden. Likevel blir Leon arrestert av politiet og dømt til fengsel. (Oversatt med AI) 
    Talt av: Finn Lund (AI)
    Show book
  • Miss Susie med de magiske solbrillene får gjester på julaften - cover

    Miss Susie med de magiske...

    Anne-Lene Bleken

    • 0
    • 0
    • 0
    Dette er den sjuende historien i serien om Miss Susie med de magiske solbrillene. Miss Susie er den mest bedårende katten i hele universet. Det synes hun i hvert fall selv, selv om dem hun møter på sin vei, ikke alltid er enige. Faktisk synes de fleste at hun er spenna gæren. I denne historien forteller hun om den verste julaften i sitt liv hvor alt går galt. Hennes menneske har invitert gjester, og det er alle dem hun har blitt uvenner med i løpet av året. Til slutt blir Miss Susie nødt til å bruke all sin list for å få kastet dem ut av huset sitt. www.munay.no
    Show book