Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Közeleg a tél - Miért kell megállítani Putyint és a szabad világ ellenségeit? - cover

Közeleg a tél - Miért kell megállítani Putyint és a szabad világ ellenségeit?

Garri Kaszparov

Publisher: HVG Könyvek

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Szenvedélyes vádirat a Putyin-rezsimről. Vajon Vlagyimir Putyin Oroszországa demokrácia, vagy pedig olyan diktatúra, amely nemzetközi fenyegetést jelent a Nyugatra? Garri Kaszparov, a sakknagymesterből lett ellenzéki politikus szerint a Szovjetunió összeomlása nem vég-, csupán fordulópont volt, és Oroszország az elmúlt huszonöt évben visszacsúszott a diktatúrába. Putyin KGB-s múltja és erős katonai támogatottsága révén felszámolja a demokratikus intézményeket, míg az őt körülvevő oligarchákat óriási hatalomhoz és vagyonhoz segíti hozzá. Totalitárius ambíciói sokkal erősebbek, mint a reformok iránti vágya: miközben könyörtelen harcot folytat a független sajtó ellen, az elnyomás és a korrupció a kormányzás mindennapi eszközeivé váltak. A liberális demokráciák sem lehetnek biztonságban: szankciókat sürgetnek, amikor Oroszország erővel gyakorolja hatalmát a szomszédjai felett (mint legutóbb Ukrajna megszállásakor), ám Moszkva azzal fenyegetőzik, hogy elzárja azokat a vezetékeket, amelyek Európa kőolaj- és földgázfelhasználásának egyharmadát adják. Kaszparov világklasszis intelligenciája, sziklaszilárd hite és egy új hidegháborúval kapcsolatos aggályai e kiáltványában a közös cselekvésre ösztönöznek, hogy időben és közösen reagáljunk a demokrácia ellenségeinek tetteire.
Available since: 06/18/2019.
Print length: 271 pages.

Other books that might interest you

  • Miért buknak el nemzetek? - A hatalom a jólét és a szegénység eredete - cover

    Miért buknak el nemzetek? - A...

    Daron Acemoğlu, James A. Robinson

    • 0
    • 0
    • 0
    Daron Acemoglu és James A. Robinson nagyon egyszerű, de annál fontosabb alapkérdéseket feszegetnek: Miért gazdag az egyik ország, és miért szegény a másik? Mivel magyarázható a nemzetek eltérő fejlődése: kulturális különbségekkel, vagy a földrajzi, éghajlati adottságokkal Világsikerű könyvükben új megvilágításba helyezik eddigi elképzeléseinket a világ egyenlőtlen fejlődéséről. Tizenöt éves közös kutatásuk alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a nemzetek társadalmi-gazdasági jóléte vagy elszegényedése elsősorban az intézményi, hatalmi struktúrától függ. Számos történelmi példát vonultatnak fel, a Római Birodalomtól kezdve a maja városállamokon, a középkori Velencén, a Szovjetunión, Latin-Amerikán, Anglián, Európán és az Egyesült Államokon át egészen Afrikáig, hogy igazolják új politikai gazdaságtani elméletüket. A történelmet, a politikatudományt és a közgazdaságtant remekül ötvöző, magával ragadó mű mindannyiunk számára tanulságokkal szolgál a fejlődés kérdéseiről.
    Show book
  • Iszlám Állam - A terror hadserege belülről - cover

    Iszlám Állam - A terror...

    Michaela Weiss, Hassan Hassan

    • 0
    • 0
    • 0
    Honnan jött az Iszlám Állam, és hogyan tudott ilyen rövid idő alatt ekkora rombolást véghezvinni? Az IÁ mára óriási területeket vont ellenőrzése alá, és a nemzetközi önkéntesekkel megerősített, a világot vérengző videókkal sokkoló dzsihádisták megalapították a szigorú saría törvénykezésen nyugvó új kalifátust. A szerzők, Hassan Hassan szír elemző – aki abban a határ menti városban született, amely régóta az Irakba tartó dzsihádisták gyülekezőhelye – és Michael Weiss amerikai újságíró – aki sokáig egy a jelenleg az IÁ irányítása alatt álló városrészből tudósított Aleppóban – bepillantást nyújtanak a világ legveszedelmesebb terroristacsoportjának működésébe. Bemutatják, kik a játszma kulcsszereplői, honnan ered a szervezet, miképpen szerzett helyi és globális támogatást, illetve milyen pénzügyi forrásokkal rendelkezik. Egykori amerikai katonákkal és jelenlegi dzsihádistákkal készült interjúk segítségével feltárják a szervezet belső konfliktusait és megvilágítják a síiták ellen irányuló gyűlölet okát, amely újabb felekezeti alapú háborút robbantott ki a térségben.
    Show book
  • Az európai migráció két arca - cover

    Az európai migráció két arca

    Glied Viktor

    • 0
    • 0
    • 0
    Európa legfontosabb 21. századi dilemmáiról szól a könyv, mint a kontinensen élők identitásának kérdésköre, a migráció megítélése, a bevándorlókkal való együttélés új alapokra fektetése, a multikulturalizmus ideológiájának válsága, a terrorizmus és biztonság vagy az európai lakosság fogyásának, elöregedésének ügye.
    Show book
  • A háború árnyékában - Ukrajna 2022 - cover

    A háború árnyékában - Ukrajna 2022

    László L. Murányi

    • 0
    • 0
    • 0
    Amikor először átléptem a magyar–ukrán határt, már csaknem száz napja tartott az oroszok 2022. február 24-én indított ukrajnai inváziója – orosz belpolitikai szóhasználattal: „különleges hadművelete”. Egy újabb véres és pusztító háború ember és ember között, amit a tömegkommunikáció és a közösségi média jóvoltából egyenes közvetítésben láthattunk azóta nap mint nap. Május vége volt, Beregszász, Munkács, Ungvár és a kisebb kárpátaljai települések utcái – legalábbis ránézésre – a békés késő tavaszi arcukat mutatták a messziről érkezett utazó felé. Semmi kiáltó jel nem utalt arra, hogy a Kárpátokon túl, az ország belsejében immár három hónapja pusztító, értelmetlen háború folyik.Az emberek – legyenek akár ukránok, oroszok, magyarok, ruszinok, románok, csehek vagy szlovákok is – egyetlen kérdést gyűrögettek magukban naphosszat: menni vagy maradni? És ha menni, akkor hová: csak a közelbe, biztonságosabb helyre, vagy egyenesen ki a nagyvilágba, távol a háborútól, egy teljesen új élet reményében? Mindent maguk mögött hagyni? Házat, otthont, hazát? Az egész addigi életüket? Milliók, szétszórva a világban. Riadtak, kétségbeesettek, talajt vesztettek. Elsodorta őket a vihar. Ez a riportkönyv ezekre a kérdésekre is keresi a választ az orosz–ukrán háború kapcsán. Azokról szól, akik elindultak, és azokról, akik maradtak; akik harcolnak, és akik bujkálnak. Bátrakról és gyengékről; erősekről és elesettekről; hősökről és üldözöttekről; segítőkről és segítettekről. Az emberről.
    Show book
  • A hiányzó másik fél - Politikai és kulturális elmélkedések - cover

    A hiányzó másik fél - Politikai...

    Csizmadia Ervin

    • 0
    • 0
    • 0
    Mi történik, amikor a politikatudós nem vaskos könyvvel vagy tanulmánnyal, hanem rövidebb írásokkal áll a közönség elé? Semmi. Megszokott dolog, meg is van a neve: politikai publicisztika. De mi történik, ha a politológus se nem tanulmányt, se nem publicisztikát ír, hanem nagyon szubjektívre veszi a figurát, s rövid szösszeneteket ír? Csupán egy csöpp határátlépés.Csizmadia Ervin új kötete 135 kisebb-nagyobb elmélkedést tartalmaz politikáról, történelemről, társadalomtudományról, irodalomról, zenéről, filmekről és – egyáltalán nem utolsósorban – mindennapi életünkről. Az 1688-as angol dicsőséges forradalomtól hétköznapi unalmainkig terjed a skála. A kis írásokat összefűzi a nagy és kicsi jelenségek iránti egyforma érdeklődés.Csizmadia Ervin (1958) a Társadalomkutató Központ Politikatudományi Intézetének tudományos főmunkatársa, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója és a Miskolci Egyetem Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének docense. A szerzőnek eddig tizenkét kötete jelent meg. Fontosabb könyvei: A magyar demokratikus ellenzék I–II–III. (1995); A Medgyessy-talány; „Elképzeltek maguknak egy miniszterelnököt” (2004); Politikai változáselmélet (2007); Miért „alaptalan” a magyar demokrácia (2014); A magyar politikai fejlődés logikája. Összehasonlítható-e a jelen a múlttal, és ha igen, hogyan? (2017). A kötethez Dalos György író írt méltató utószót.
    Show book
  • Sötét Program - Az új Ateizmus harca a keresztény Amerika ellen - cover

    Sötét Program - Az új Ateizmus...

    David Horowitz

    • 0
    • 0
    • 0
    A hónapokon át New York Times bestseller listáján szereplő könyvében az egyik legismertebb amerikai konzervatív szerző, David Horowitz nemcsak a kereszténység elleni kulturális-progresszív kampányt mutatja be, hanem azt is dokumentálja, milyen háború zajlik Amerika jogi és társadalmi alapeszményei ellen, amelyek eredetileg szintén a zsidó-keresztény tradícióban gyökereznek. A mű egyszerre szól egy ostrom alatt álló vallásról és egy ostrom alatt álló, önmagával meghasonlott nemzetről.
     
    Horowitz részletesen bemutatja azt a "sötét programot", amelynek első eredménye több mint ötven évvel ezelőtt az iskolai imádkozás betiltása volt, amelyet sorra követtek a további, társadalmat átformáló kampányok, az abortusz általánossá tételétől kezdve a melegházasság bevezetéséig. A csaták legfontosabb színtere a média és a jogi intézményrendszer, ezen belül pedig a Legfelsőbb Bíróság.
    Show book