A world full of adventures is waiting for you!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Read online the first chapters of this book!
All characters reduced
jajku Ruha - cover

jajku Ruha

Baltasar

Publisher: Aurelio Aceto

 • 0
 • 0
 • 0

Summary

Każdy z nas przychodzi na świat w przeznaczonym mu otoczeniu, środowisku, które jest jego i tylko jego. Życie nas wszystkich może wydawać się podobne do życia innych, jednakże jest wyjątkowe
i niepowtarzalne. Nasza rodzina, nasz czas, nasi przyjaciele i nasze doświadczenia; nasze przekonania, nasze upadki i nasze radości; nasze wyksztalcenie zdobyte w drodze edukacji
czy poprzez samokształcenie. Postęp i nieustanny rozwój wewnętrzny na każdym etapie życia. Wszystko kształtuje tę jedyną konstrukcję - nasze jedyne i niepowtarzalne życie. Rozwój własnego wnętrza, własnej osoby. Zaczynając od pozycji społecznej, od wykonywanego zawodu będącymi częściami widzialnego poziomu człowiek powinien sięgnąć poziom wyżej gdyż sklada się z części widzialnej i niewidzialnej.
Co tracimy w tym chaosie podczas naszego zycia? Tracimy z różnych powodów, braku nadziei, utraty dzieciństwa, lenistwa, tracimy tą wizję która łaczyła każdego z nas podczas dorastania z obrazem nas samych realizującyh marzenia. Niekoniecznie coś wielkiego, co będzie uznane na całym świecie, nie coś mającego związek ze sławą czy sukcesem. Nie, lecz coś co wpływa na nasz wewnętrzy rozwój jako istoty myślące, wzrost naszej inteligencji, inteligencji moralnej i etycznej, społecznej. Jasne spojrzenie na własną osobę na linii naszego życia i poza! Cos pożytecznego dla nas i tych którzy nas otaczają. Oto wielkość prostego człowieka bedącego częścia społeczeństwa. On, jako wyjątkowa istota, jest wezwany, także on jest wezwany do wspólnego rozwoju. Bierze w nim udział.  On, jako niezastąpiony neuron, między innymi neuronami w tej ewolucji, w tej inteligencji wspólnej. W epoce w której wszystkie dobra materialne, nie mówiąc o powierzchownych, nikną podczas kryzysu ekonomicznego, co pozostaje z osoby? Pozostaje on. Tylko on ze swoja inteligencją, niekoniecznie małą, niekoniecznie wielką.
W nieustannym rozwoju z trudem zamknięty w miejscu wąskim, ograniczającym jego rozwój.
Inteligencja i umiejętność dokonania czegoś, bycia małą wielką silą tej wielkiej masy zwanej ludzkością rozpoczynając od własnego zarodka.
…jajku Ruha.

Other books that might interest you

 • Ziarna szczęścia - cover

  Ziarna szczęścia

  Omraam Mikhaël Aïvanhov

  • 0
  • 0
  • 0
  Szczęście jest jak piłka, za którą się biegnie, ale w momencie złapania jej, kopie się ją nogą… by móc dalej za nią biec! Bo w tym biegu czujemy się stymulowani; to w tym poszukiwaniu, w tym uniesieniu, by dojść do końca znajdujemy szczęście.
  Kiedy w końcu otrzymujemy to, czego pragnęliśmy, oczywiście jesteśmy szczęśliwi przez moment, ale zaraz potem odczuwamy pustkę: trzeba znów szukać jeszcze czegoś innego i nigdy nie jesteśmy usatysfakcjonowani. A więc cóż trzeba zrobić? Oddać się poszukiwaniu celu najdalszego i najbardziej nie do zrealizowania: doskonałości, bezkresu, wieczności, a po drodze znajdziecie resztę: wiedzę, bogactwo, potęgę, miłość…
  Show book
 • Polska Dziewczyna W Pogoni Za Angielskim Snem - cover

  Polska Dziewczyna W Pogoni Za...

  Monika Wisniewska

  • 0
  • 0
  • 0
  Największym marzeniem autorki było zamieszkać w Anglii. W 2004 roku podobnie jak wielu innych młodych ludzi decyduje się zrealizować to marzenie, rzucając się w objęcia przeznaczenia, wyjeżdżając w nieznane. Pomimo ogromnych wyzwań od samego początku, pozostaje nieugięta, przezwyciężając swe obawy i słabości, dzielnie zmierzając ku przeznaczeniu. Gdy nagle traci wszystko, na co tak ciężko pracowała po tym, jak podążyła do innego kraju za miłością swojego życia…decyduje się opowiedzieć swoją historię, pokazując tym samym, że nigdy, przenigdy nie należy się w życiu poddawać, niezależnie od tego, jakie przeszkody zsyła nam los, oraz że droga do poznania samego siebie, nie zawsze usłana jest różami.
   
  Inspirująca historia dzielnej kobiety opisana z lekkością i rzadko spotykaną szczerością daje niezwykły wgląd w życie emigranta w obcym kraju. To prawdziwa próba wytrwałości i odwagi, ale przede wszystkim, podróż do duchowego oświecenia, poznania siebie i znalezienia prawdziwej miłości pomimo zdrad, złamanego serca i życiowych wyzwań.
  Show book
 • Życie psychiczne: elementy i struktury - cover

  Życie psychiczne: elementy i...

  Omraam Mikhaël Aïvanhov

  • 0
  • 0
  • 0
  „W rzeczywistości nie ma obrazu istoty ludzkiej, który oddawałby całkowicie całą jej złożoność, dlatego nie należy się dziwić, że religie i różne systemy filozoficzne nie posiadały tej samej koncepcji co do jej budowy. Gdzie leży prawda? U wszystkich. Zależy z jakiego punktu widzenia traktuje się człowieka. Dlatego nie odrzucam żadnego z tych podziałów.
  Kiedy chce się dać pewien obraz anatomii osoby ludzkiej, dla ułatwienia zrozumienia nie przedstawia się wszystkiego naraz, jest się zmuszonym przygotować różne tablice dla różnych systemów: kostnego, mięśniowego, krążeniowego, nerwowego… Dokładnie tak jak anatom Wtajemniczeni posługują się różnymi schematami czy podziałami w zależności od aspektu istoty ludzkiej i kwestii, które chcą zgłębić.”
  Omraam Mikhaël Aïvanhov
  Show book
 • Miłość większa niż wiara - cover

  Miłość większa niż wiara

  Omraam Mikhaël Aïvanhov

  • 0
  • 0
  • 0
  Kiedy decydujecie się przyjąć religię, filozofię duchową, i stosować jej zasady, napotykacie trudności nie tylko w stosunku do samego siebie, a to z powodu wysiłków, które musicie podjąć, ale również w stosunkach z innymi ludźmi, niekoniecznie rozumiejącymi zmiany, jakie w was nastąpiły. Otóż wiedzcie, że to te trudności, sposób, w jaki je rozwiążecie pokażą jakość, autentyczność waszej wiary. 
  Nie wystarczy powiedzieć na przykład: ,,Teraz, zmienię całkowicie moje życie, i nieważne, co myślą o tym moi bliscy; jeśli są nieszczęśliwi, wrodzy, wściekli, to nie moja sprawa”. A tak, to wasza sprawa, ponieważ wasze życie duchowe zależeć będzie od sposobu, w jaki rozwiążecie ten problem. 
  Na tyle ile możecie, nie każcie cierpieć innym, i oczywiście nie zostawiajcie ich. Kiedy znajdziecie się w takiej sytuacji , bo tak czy inaczej tego nie unikniecie, pokażcie, że rozumiecie, że miłość jest większa niż wiara.
  Show book
 • 21 przekonań które - uprzykrzają nam życie…i jak je pokonać by żyć szczęśliwiej - cover

  21 przekonań które - uprzykrzają...

  Daniel Gabarró, Nieves Machín

  • 0
  • 0
  • 0
  Wiele idei przyjętych w społeczeństwie jest powodem naszego cierpienia, ponieważ są fałszywe. Dlatego potrzebne nam są informacje zawierające mądrość, które pomogą nam w porzuceniu tych wierzeń, aby szczęśliwiej żyć. Tutaj znajdziesz te informacje. Język tej książki jest bezpośredni i docelowy. Przekazane w niej przydatne wskazówki są ujęte w prosty sposób. Jednak jest ich tak wiele, że będziesz miał ochotę do powtórnego jej przeczytania. Każda jej nowa lektura wyda ci się bardziej pożyteczna i bardziej czytelna. Zamieni się w twoją książkę do poduszki. Nie wierz niczemu co przeczytasz. Weryfikując informacje w niej zawarte zobaczysz, jak twoje życie napełnia się pokojem i harmonią. Ponadto w książce tej zawarte są praktyczne ćwiczenia, które pomogą ci w przyswojeniu sobie jej treści i wykorzystaniu jej w życiu codziennym. Nie zamierzamy zalać cię teorią, tylko pomóc ci w realny i praktyczny sposób w przemianie twego życia. Oby ta książka naznaczyła twe życie. Obyś po przeczytaniu jej odczuł pewną zmianę.
  Show book
 • Natura ludzka a natura boska - cover

  Natura ludzka a natura boska

  Omraam Mikhaël Aïvanhov

  • 0
  • 0
  • 0
  „Gdy mówimy o istocie ludzkiej, powinniśmy wiedzieć, że stoimy wobec stworzenia posiadającego podwójną naturę, niższą i wyższą, mimo że stanowi jedno. Tak więc mówienie o naturze ludzkiej jako takiej nie ma za bardzo sensu. Dla usprawiedliwienia godnych pożałowania zachowań mówimy : „Jakie to ludzkie”, ale w rzeczywistości znaczy to po prostu „zachowuje się jak zwierzę”. Natura nazywana „ludzką” jest w rzeczywistości naturą niższą, spuścizną zwierzęcego panowania, którego ślady nosimy w sobie wszyscy, nikt nie jest wyłączony z tego dziedzictwa. Lecz różnica pomiędzy ludźmi polega na tym, że niektórzy odczuwają potrzebę opanowania tych zwierzęcych tendencji, gdyż czują, że ich prawdziwą naturą jest ich natura boska, będąca w nich jak płomień, który muszą chronić i zasilać”.
  Show book