Begleiten Sie uns auf eine literarische Weltreise!
Buch zum Bücherregal hinzufügen
Grey
Einen neuen Kommentar schreiben Default profile 50px
Grey
Jetzt das ganze Buch im Abo oder die ersten Seiten gratis lesen!
All characters reduced
Kyläkaupan Katja - cover

Kyläkaupan Katja

Minna Ronkainen

Verlag: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Beschreibung

Kotiinpaluun aika.
Katja on päättänyt alkaa lapsuutensa kotikylän kauppiaaksi, vaikka miesystävä Janilla olisi aivan toisenlaisia suunnitelmia. Tokihan kaupunkilainen mies tahtoo kaupungissa pysyä, mutta Katjaa maaseutu vetää puoleensa. On aika laittaa kaikki uusiksi oikein rytinällä!
Kotiseutu kutsuu myös juuri vaimostaan eronnutta hevimuusikko Markoa sekä ruotsinsuomalaista Dimitriä, joka ei ole palannut paikkakunnalle vuosikymmeniin. Kesästä tulee yllättäen kovin tapahtumarikas, ja itse kukin kohtaa niin yhä vahvasti muistoissa elävät menneisyyden tapahtumat kuin nykyhetkessä heräävät tunteetkin. Vanhat tuttavat tapaavat, ihmissuhteet kipinöivät jälleen vuosien jälkeen, eikä maalaiskesä tarjoa pelkkää leppeää aurinkoa. Kuka löytää onnen, kuka rikkoo elämänsä, kuka rakentaa uutta? Ja kun illat pimenevät ja syksy lähestyy, kenen vieressä on hyvä olla?
Verfügbar seit: 20.11.2024.
Drucklänge: 209 Seiten.

Weitere Bücher, die Sie mögen werden

  • Paras voittakoon - cover

    Paras voittakoon

    Amy Andrews

    • 0
    • 0
    • 0
    Tohtori Cade Colemanin Tehtävä Nro 1: korjaa maineesi sydäntenmurskaajana! Seksikäs playboytohtori on jättänyt New Yorkin skandaalit taakseen ja muuttanut Australiaan. Mutta hurmaava tohtori Callie Richards saa hänet kompastumaan ensimmäiseen aitaan! Cade hurmaa yleensä tiukan ammattimaisen Callien ensitapaamisella. Mutta uusintoja ei ole luvassa, se on alusta lähtien selvää. Uskomaton yö on vain unohdettava – mutta kuka voisi unohtaa miehen, joka on niin kuuma, että häneen pitäisi kiinnittää varoitus aiheutuvista vaaroista tytön sydämelle?!
    Zum Buch
  • Kun muurit sortuivat - cover

    Kun muurit sortuivat

    Ursula Pohjolan-Pirhonen

    • 0
    • 0
    • 0
    ”Ettei vain sittenkin paha olisi merkinnyt häntä omakseen?”
    
    Herttua Kaarle on päättänyt saada Ruotsin kruunun, mutta Puolan ja Ruotsi-Suomen kuningas Sigismund ei suostu taipumaan tappioista huolimatta. Stålarmin alipäällikön, Martti Matinpojan, on onnistunut valloittaa Sigismundille Kastelholman linna, ja lujatahtoisen alipäällikön uroteoista liikkuu jo tarinoita. Kylmäpäisen sotilaan naamio peittää kuitenkin alleen suuren tuskan. Kun hätäisesti solmittu avioliitto osoittautuu suureksi virheeksi, ja katkeruus ja synkät ajatukset täyttävät mielen, jää jäljelle vain kostonhimo Kaarlea-herttua kohtaan. Suoko kohtalo Martti Matinpojalle koskaan rauhaa?
    
    1590-luvun lopulle sijoittuvan historiallisen trilogian jännittävä päätösosa. Ursula Pohjolan-Pirhonen (1925-1984) on rakastettu ja tuottelias kirjailija, jonka romaaneissa menneisyys herää eloon värikkäänä ja runsaana.
    Zum Buch
  • 16 seksikästä tarinaa ystävänpäivään - cover

    16 seksikästä tarinaa...

    Camille Bech, B. J. Hermansson,...

    • 0
    • 0
    • 0
    "Mies houkuttelee esiin kaikki naisen tunteet. Saa hänet rekisteröimään ne yhden toisensa jälkeen. Kun mies suutelee hänen häpyhuuliaan, sisimpäänsä johtavaa rakoa, aallot alkavat välittömästi lyödä hänessä. Hän kaipaa. Hän vääntelehtii himosta. Hänen pillunsa sykkii ja puristelee. Hänen on saatava miestä."
    Viktoria ja Valentin eivät tunne toisiaan – eivät oikeastaan. Molemmat ovat salaa rakastuneita toisiinsa. Mutta kumpikaan heistä ei uskalla näyttää sitä muille kuin itselleen himokkaissa, kosteissa fantasioissaan.
    
    Kun ystävänpäivä koittaa, molemmat päättävät kirjoittaa kirjeen, jossa tunnustavat rakkautensa, ja antavat kirjeen toiselle. Kerrankin he päättävät uskaltaa. Mutta kun päivä vihdoin on käsillä…
    Tämä kokoelma sisältää seuraavat novellit:
    Palveluksessanne!
    Kirjailija
    Ystävänpäivän yö
    Rakastaja
    Isabella ja Torben
    Ystävänpäivä: Intohimon paratiisi
    Ystävänpäivä: Amanda
    Aina uskollinen
    Harjoittelija
    Hiljaisuus, kuvaus, seksiä!
    Valentin
    Maliwan
    Kätketty paratiisi
    Merenneito
    Showgirl
    Intohimon heijastuksia
    Zum Buch
  • Villihevosten laakso – eroottinen novelli - cover

    Villihevosten laakso –...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Tänä iltana hän oli pukeutunut todella provosoivasti. Alimpana oli käärmekuvioinen pitsikorsetti. Ohuet läpinäkyvät alushousut, joiden haaroissa oli aukko. Stay upit. Tyylikkäät slingback-kengät, joissa oli kymmensenttiset piikkikorot. Mikrolyhyt hame nuoli hänen kaunista takamustaan. Oranssi nahkahame oli pehmeä. Lisäksi hänellä oli vaaleanpunainen, ohutolkaiminen paita, joka korosti rintoja. Riippuvat korvakorut. Hiukset olivat villisti sekaisin, ja vaaleat kiharat kehystivät kasvoja, jotka saattoivat olla viattomat kuin enkelillä tai viettelevät kuin demonilla. Yleensä ne olivat molempia.
    Nainen huomasi, että mies katsoi häntä silloin tällöin. Tietenkin hän teki niin. Nainen oli kaunis ja tiesi sen itsekin. Hänestä päivä ilman seikkailua oli täysin turha päivä. Hänhän oli valioyksilö!
    Onnistuisiko hän tänä iltanakin?
    Lue myös toinen kertomus, "Kyllä, kiitos, molemmat".
    Zum Buch
  • Tähtimerkit-sarja: 10 eroottista tarinaa jousimiehelle - cover

    Tähtimerkit-sarja: 10 eroottista...

    Saga Stigsdotter, Valery...

    • 0
    • 0
    • 0
    "Eräänä lämpimänä kesäpäivänä nainen päättää lähteä asianajotoimistoltaan tavalliselle juoksulenkilleen Djurgårdenin lähimetsikköön. Hän makaa hikisenä ja seksuaalisesti virittyneenä metsässä, kun muuan mies ilmestyy kuin tyhjästä. Miehellä on parransänki ja sotkuinen tukka. Tämä on päivettynyt. Nainen katsoo syvälle miehen silmiin ja ymmärtää, että mies haluaa panna häntä. Hän haluaa sitä enemmän kuin mitään muuta. Miehellä on kauniit silmät. Tämä on suunnilleen saman ikäinen kuin nainen. Nainen haluaa vain, että mies ottaa hänet. Se tuntuu niin hyvältä. Kiima on valtava."
    Jousimies, tuo tähtimerkkien joustaan jännittävä seikkailija, on leikkisä ja huoleton petipuuhissa. Seikkailunhaluinen jousimies etsii jatkuvasti uusia kokemuksia ja leikkikaluja. Tätä ilmamerkkiä on vaikea sitoa pysyvään suhteeseen, mutta hänestä saa oivallisen kumppanin hetkelliseen hekumaan. Koska merkki kyllästyy helposti, petikumppanilta vaaditaan kekseliäisyyttä ja halua kokeilla uutta. Nämä valikoidut novellit toimivat oivallisesti tämän tähtimerkin sytyttämiseen.
    Tässä kokoelmassa on seuraavat novellit:
    Parinvaihtoa - eroottinen novelli
    Rakas lankomies - eroottinen novelli
    Kesäseksi 1: Bussi
    Kulkuri - eroottinen novelli
    Madame 4: Roolinjako – eroottinen novelli
    Happy Cocks – eroottinen novelli
    Kuuskytneljä - eroottinen novelli
    Kämppikseni leikkikalu - eroottinen novelli
    Tirkistelyä - eroottinen novelli
    Pianonsoiton opettaja - eroottinen novelli
    Zum Buch
  • Peilin takaa: Uusia nautintoja – aikamatkailua ja romantiikkaa - cover

    Peilin takaa: Uusia nautintoja –...

    Lady Victoria Howard

    • 0
    • 0
    • 0
    Menetettyään aviomiehensä Tobyn 34-vuotias Lady Victoria Howard kuulee isoäidiltään, että hänellä on kyky aikamatkailla suvussa kulkeneen taikapeilin avulla.
    Victoria voi viimein jatkaa elämäänsä ilman Tobya ja löytää uuden houkuttelevan mahdollisuuden kirjanpitäjästään Jonathanista. Epäilys kuitenkin herää: onko Victoria jälleen lipsumassa yksitoikkoiseen ja alistavaan suhteeseen, jollainen hänen avioliittonsakin oli?
    Kun Victoria matkaa taaksepäin ajassa, hän tapaa kiinnostavan mutta karkean Williamin, joka asui Victorian isoäidin talossa useita sukupolvia sitten. Williamin kanssa Victoria kokee mitä hekumallisinta seksiä, jollaisesta hän oli voinut vain unelmoida avioliitossaan. Samalla, kun Victoria ottaa riskejä menneisyydessä, hänen nykyinenkin elämänsä muuttuu: hän käy fetissimessuilla ja osallistuu ainutlaatuiseen kolmenkimppaan Pariisissa. Peilin kautta Victorian pieni elämänpiiri alkaa laajentua. Se saa Victorian pohtimaan kaikki niitä loputtomia mahdollisuuksia ja nautintoja, joita aikamatkaaminen hänelle voi paljastaa…
    Lady Victoria Howardin "Peilin takaa" on eroottista aikamatkailuromantiikkaa, joka säväyttää "Outlander – Matkantekijä" ja "Bridgerton"-sarjojen faneja.
    "Uusia nautintoja" sisältää ensimmäiset 13 jaksoa Lady Victoria Howardin seksikkäästä romantiikkasarjasta. Niihin lukeutuvat seikkailut viktoriaanisella ajalla.
    "Hauska, fiksu ja hieman kapinallinen. Victoria on uskottava ja miellyttävä hahmo, mikä tekee tarinasta entistä paremman." – Alice Boster, Bustle UK
    "Kenelle tahansa, joka nautiskelee erotiikasta hienovaraisesti, LVH on uusi fantasioiden täyttymys." – Elizabeth Hazard, Provokr
    Zum Buch