¡Acompáñanos a viajar por el mundo de los libros!
Añadir este libro a la estantería
Grey
Escribe un nuevo comentario Default profile 50px
Grey
Suscríbete para leer el libro completo o lee las primeras páginas gratis.
All characters reduced
Entisyyden varjo - cover

Entisyyden varjo

E. M. Hull

Traductor Alpo Kupiainen

Editorial: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinopsis

Syyllisyys, rakkaus, pelastus, kohtalo.
1920-luvun Japanissa Barry Lord Craven, seikkailijoiden jälkeläinen, kohtaa järkyttävän paljastuksen, joka tulee määräämään hänen kohtalonsa. Kun hän ottaa huostaansa Gillian Locken, kauniin nuoren naisen, heidän välilleen kehittyy herkkä rakkaustarina. Menneisyyden aaveet eivät kuitenkaan salli Barrylle rauhaa, vaan ajavat miehen matkalle Japanista Englantiin ja Lähi-itään etsimään helpotusta syvistä katumuksistaan.
Alun perin 1920-luvulla julkaistu mukaansatempaava ja dramaattinen tarina kuvaa yhden miehen syvää sisäistä kamppailua ja rakkauden etsintää.
Disponible desde: 22/11/2023.
Longitud de impresión: 643 páginas.

Otros libros que te pueden interesar

  • Ratsastaja ja eläinlääkäri – eroottinen novellikokoelma - cover

    Ratsastaja ja eläinlääkäri –...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Nuori pari. Ensimmäinen kerta. Rohkea flirttailu. Salainen, kielletty kohtaaminen. Nuori opiskelija ja opettaja. Vanhempi herrasmies ja viaton neitsyt. Sinä, minä ja ystäväni.
    Tämä on eroottinen novellikokoelma Cupidolta. Novellikokoelma sisältää seuraavat novellit:
    "Hevonen kärsi vain pienestä influenssasta, mutta tilan nuori tytär päätti kiittää eläinlääkäriä aivan erityisellä tavalla." – Ori ja tamma, kirjoittanut Jeanette Zoe
    "Ovikello soi, ovella oli naapurin nuori poika. Hänen äitinsä oli lähettänyt hänet lainaamaan naapurilta kahvia. Turid oli ärsyyntynyt." – Hyvät naapurit, kirjoittanut Naapuri
    "Matkalla Kreikkaan nainen huomasi isäntäväen pojan kasvaneen mieheksi sitten viime kerran." – Herakles, kirjoittanut Bobolina, Oslo
    "'Lämpö on parasta täällä tropiikissa.' Hän hiveli kaulani muotoja etusormellaan aina hiestä kostealle kaulankuopalleni saakka." – Niin pidättyväinen, kirjoittanut Tapir
    Ver libro
  • Nelikko – eroottinen novelli - cover

    Nelikko – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Heli käveli hitaasti katua pitkin. Tien toisella puolella kävelevät nuorukaiset vihelsivät äänekkäästi hänen peräänsä. Heli kääntyi katsomaan. Hän oli nähnyt nuoret miehet aiemminkin, mutta ei tuntenut heitä, joten hän hymyili heille itsetietoisesti ja jatkoi matkaansa. Oli mukavaa tulla huomatuksi ja samalla esittää vaikeasti tavoiteltavaa.
    Heli etsi Miraa katseellaan. Pitkä, tumma mies alkoi lähestyä Heliä hitaasti, katsellen häntä päästä varpaisiin. Miehen katseessa välähti kiusoitteleva hymy. Helille tuli kuuma. Hän huomasi Miran, joka oli nostanut toisen jalkansa baarituolin jalkatuelle ja nojasi baaritiskiin. Heli tiesi, ettei Mirallakaan ollut pikkuhousuja, ja pelkkä ajatuskin sai hänet syttymään. Hänen sydämensä alkoi jyskyttää, kun hän näki Miran juttelevan tumman, heitä kahta huomattavasti vanhemman miehen kanssa. Heli käveli heidän luokseen. Mies esitteli itsensä Björniksi ja katsoi Heliä tietäväinen ilme kasvoillaan, kuin olisi vaaninut Helin rintoja! Miehen paljonpuhuva katse sai Helin hengityksen kiihtymään.
    Joku lähistöllä selvitti kurkkuaan. Heli suoristi selkänsä ja katseli ympärilleen. Pöydän vieressä seisoi toinen mies. Komein mies, jonka Heli koskaan oli nähnyt.
    "Björn, etkö aio esitellä meitä?" mies sanoi käheällä äänellä.
    Juuri sillä hetkellä, kun Heli ojensi kätensä miehelle, hän tunsi Miran kuuman hengityksen jalkovälissään. Gunnar kumartui ja nojasi kyynärpäällään pöytään peittäen näkyvyyden, jotta Heli ei joutuisi ei-toivotun huomion kohteeksi. Sitten tämä alkoi sivellä hellästi sormenpäillään Helin hameen vyötärönauhaa…
    Ver libro
  • Seikkailijatar - cover

    Seikkailijatar

    Anónimo

    • 0
    • 0
    • 0
    Halu vai periaatteet - kumpi voittaa?Salla on loistava myyntipäällikkö ja parantumaton bilehile, joka harrastaa mutkattomia, lyhyitä miesseikkailuja. Hänellä ei ole ollut yhtään vakavaa parisuhdetta eikä hänellä ole aikomusta sellaista aloittakaan. Onnettomuudekseen Salla iskee silmänsä täydelliseen vastakohtaansa: yrmeään, huonosti pukeutuvaan mutta henkeäsalpaavan haluttavaan psykiatri Konstantin Kankaanpäähän, joka etsii vain sitoutunutta parisuhdetta eikä lämpene kevytmieliselle hauskanpitäjälle. Salla onnistuu kärttämään Konstantinilta yhden kiihkeän viikonlopun, mutta mies ilmoittaa heti alkuunsa, ettei enempää sitten tipu. Alkaa todellinen tahtojen taistelu. Salla päättää vietellä miehen vaikka väkisin, mutta huono tuuri ja Konstantinin järkähtämätön itsekuri kaivavat jatkuvasti maata hänen jalkojensa alta. Kumpi voittaa: ärhäkkä miestennielijä vai taipumaton periaatteiden mies? Vai voivatko he sittenkin voittaa molemmat? Lilith kirjoittaa korkealaatuisia eroottisia kertomuksia, jotka ovat raikkaasti erilaisia kuin tavanomainen erotiikka. Lilith panostaa mielenkiintoisiin henkilöhahmoihin ja rakentaa näiden välistä eroottista jännitettä uskottavasti. Kertomusten kiehtovat ihmissuhteet ja ilmaisuvoimaiset seksikohtaukset tarjoavat ihanan pakotien arjesta. Lilithin kertomukset on lajiteltu kolmeen kategoriaan: pinkkeihin, sinisiin ja punaisiin tarinoihin. Ääni- ja e-kirjojen kannen väri kertoo, mihin kategoriaan kirja kuuluu. Pinkit tarinat ovat romanttisia kertomuksia kiihkeillä ja suorasukaisilla seksikohtauksilla. Siniset tarinat ovat rohkeita eroottisia kertomuksia, joissa voi esiintyä ryhmäseksiä, vaihtuvia kumppaneita ja rajumpia seksikuvauksia. Punaiset tarinat ovat sävyltään synkempiä ja voivat sisältää muun muassa alistamista, bdsm:ää, prostituutiota tai muita teemoja, jotka voivat järkyttää herkempää kuuntelijaa tai lukijaa. Kaikissa Lilithin tarinoissa päähenkilöt ovat täysi-ikäisiä ja seksi on suostumuksellista.
    Ver libro
  • Ninan yö – eroottinen novelli - cover

    Ninan yö – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    He ovat päättäneet iskeä miehet tänä iltana. Niin heillä on tapana tehdä silloin tällöin. Tanja kääntyy katsomaan ystäväänsä. Ninalla on minihame ja musta pusero. Nina huomaa Tanjan pitkän katseen kiinnittäessään hopeakorua korvaansa. Pitkän ja uteliaan. Mitä hänellä nyt on mielessään? Tanja voi joskus olla impulsiivinen ja ennalta-arvaamaton. Kimeä surina alkaa kaikua Ninan korvissa. Synkkaisiko meillä sillä tavalla, Tanja?Tanjan lähellä tanssii pari kundia, jotka heiluvat sinne tänne ja hymyilevät toisilleen. Tanja nauttii. Hän pitää huomiosta. Nina seisoo ja katselee. Hänen ympärillään on paljon ihmisiä; hahmoja, varjoja ja siluetteja. Rokki kaikuu korvissa. Hän hymyilee, nautiskelee. Hän katselee Tanjaa ja poikia. Nuorukaiset ovat ehkä 18–19-vuotiaita ja hämmästyttävän samannäköisiä, paitsi että toisen hiukset ovat lyhyet ja toinen on antanut omiensa kasvaa hieman pidemmiksi. Molemmilla on mustat levikset, molemmilla korvakorut korvissa ja sormus yhdessä sormessa. Tuskin kuitenkaan vihkisormukset. Kaksi paria cowboybuutseja. Tärkeä yksityiskohta: He ovat Poikia. Eivät miehiä. Onneksi. Pinnalta kovia, mutta oikeasti pehmeitä kuin höyhenet, Nina ajattelee ja tietää jo, että heillä on paljon yhteistä, vaikka he eivät edes tunne toisiaan.Miten ilta etenisikään?-
    Ver libro
  • Veden ilot – eroottinen novellikokoelma - cover

    Veden ilot – eroottinen...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    "Nuori pari. Ensimmäinen kerta. Rohkea flirttailu. Salainen, kielletty kohtaaminen. Nuori opiskelija ja hänen naisopettajansa. Vanhempi herrasmies ja viaton neitsyt. Sinä, minä ja ystävämme.
    Tämä on eroottinen novellikokoelma Cupidolta. Novellikokoelma sisältää seuraavat novellit:
    "Tietenkin tarjoilukärryn tarjoilijan tulee palvella junamatkustajia hyvin, mutta toisinaan täytyy olla lupa huolehtia myös omasta takamuksestaan."
    – Tarjoilukärryn antimet, kirjoittanut Kristin O'Connor
    "Hänen ystävättärensä kehui hierontalaitosta. – Kutsumme sitä stressinpoistoterapiaksi, terapeutti sanoi."
    – Kylpylähetki, kirjoittanut Mia Boye
    "Hän oli lähes saavuttamassa orgasmia huomatessaan uimavalvojan tarkkailevan itseään."
    – Veden ilot, kirjoittanut Elin, Vestfold"
    Ver libro
  • Talli – eroottinen novelli - cover

    Talli – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    "Ehkä meidän ei olisi pitänyt laittaa korkokenkiä", Maria huudahti saadakseen äänensä kuuluviin tuulessa samalla loikkien parhaansa mukaan suurimpien vesilammikoiden yli. "Et tule katumaan sitä", Bodil huusi takaisin. "Olemme perillä aivan kohta. Sisustus on nyt vielä upeampi kuin viime kerralla."Tunnelma muuttui heti heidän astuttuaan ovesta sisään. Tallirakennus oli vanha, mutta se oli lämmin kuin tavallinen talo, ehkä jopa lämpimämpi. Paksut punaiset matot sopivat hyvin yhteen Marian korkeiden piikkikorkojen, mustien pitsihousujen ja ohuiden rintaliivien kanssa, jotka paljastivat hänen odotuksesta törröttävät nänninsä hänen ojennettuaan takkinsa nuorelle ovimiehelle. Hän nosti Bodilin hameenhelmaa ratsupiiskansa kärjellä. Missä ihmeessä he oikein olivat, ja mitä heille tulisi tapahtumaan? Lue myös novelli Puistonvartija.-
    Ver libro