Rejoignez-nous pour un voyage dans le monde des livres!
Ajouter ce livre à l'électronique
Grey
Ecrivez un nouveau commentaire Default profile 50px
Grey
Abonnez-vous pour lire le livre complet ou lisez les premières pages gratuitement!
All characters reduced
Reis in Nepal - Verrijkte editie Een magische verkenning van de Himalaya en Nepalese tradities - cover

Reis in Nepal - Verrijkte editie Een magische verkenning van de Himalaya en Nepalese tradities

Gustave Le Bon

Maison d'édition: Good Press

  • 0
  • 0
  • 0

Synopsis

In "Reis in Nepal" beschrijft Gustave Le Bon zijn fascinerende ervaringen tijdens zijn reis naar Nepal, waar hij niet alleen de adembenemende landschappen en de cultuur van het land verkent, maar ook zijn reflecties deelt over de sociale dynamiek en de geest van de bevolking. Le Bon hanteert een literaire stijl die poëtisch en toch analytisch is, waardoor hij de lezer meeneemt op een zintuiglijke en intellectuele reis. Het boek bevindt zich in de context van de opkomende belangstelling voor de oosterse culturen aan het eind van de 19e eeuw, tijdens een periode waarin de Westerse wereld steeds nieuwsgieriger werd naar niet-Westerse samenlevingen en hun tradities. Le Bon's observaties zijn doordrenkt met zijn achtergrond in de psychologie, wat zijn inzichten extra diepgang geeft. Gustave Le Bon was een Franse socioloog en psycholoog, beroemd om zijn theorieën over de massa en sociale psychologie. Zijn interesse in de geest van de mensheid en de invloed van cultuur en omgeving heeft hem ertoe aangezet om deze reis naar Nepal te maken. Le Bon was gefascineerd door de invloed van het milieu op de menselijke geest en zijn ervaringen in Nepal boden hem waardevolle inzichten die hij in dit werk heeft vastgelegd. De combinatie van zijn wetenschappelijke benadering en zijn persoonlijke ervaringen maakt dit boek uniek. "Reis in Nepal" is een essentiële lectuur voor iedereen die geïnteresseerd is in de culturele diversiteit van de wereld en de wisselwerking tussen omgeving en menselijke natuur. Le Bon's beschrijvingen zijn niet alleen informatief, maar gaan ook diep in op de psyche van de Nepalese bevolking, waardoor de lezer een rijker begrip krijgt van de interactie tussen verschillende culturen. Dit boek zal zowel reizigers als academici aanspreken, en biedt een unieke kijk op een aarde die nog maar net begint te ontrafelen.

In deze verrijkte editie hebben we zorgvuldig extra waarde gecreëerd voor uw leeservaring:
- Een beknopte Inleiding plaatst de tijdloze aantrekkingskracht en thema's van het werk in perspectief.
- De Synopsis schetst de centrale verhaallijn, waarbij belangrijke ontwikkelingen worden uitgelicht zonder cruciale wendingen te verklappen.
- Een uitgebreide Historische context dompelt u onder in de gebeurtenissen en invloeden van die tijd, die de totstandkoming van het werk hebben gevormd.
- Een Auteursbiografie onthult belangrijke mijlpalen uit het leven van de auteur en biedt persoonlijke inzichten achter de tekst.
- Een grondige Analyse ontleedt symbolen, motieven en karakterontwikkeling om verborgen betekenissen bloot te leggen.
- Reflectievragen nodigen u uit om persoonlijk in te gaan op de boodschappen van het werk en deze te verbinden met het hedendaagse leven.
- Zorgvuldig geselecteerde Gedenkwaardige citaten benadrukken momenten van literaire genialiteit.
- Interactieve voetnoten verduidelijken ongewone verwijzingen, historische allusies en archaïsche uitdrukkingen voor een soepelere en meer geïnformeerde leeservaring.
Disponible depuis: 08/02/2022.
Longueur d'impression: 56 pages.

D'autres livres qui pourraient vous intéresser

  • Dagboek van een spoedarts - Onvergetelijke patiënten slopende shiften en de race tegen de klok - cover

    Dagboek van een spoedarts -...

    Elisabet Haesevoets

    • 0
    • 0
    • 0
    De openhartige biecht van een voormalige spoedarts.
    Met voorwoord ingelezen door de auteur zelf.
    De spoedafdeling: een plaats waar je zelf liever niet te veel komt, maar die wel tot de verbeelding spreekt. Elisabet Haesevoets werkte jaren als spoedarts en biedt je een onverbloemde blik achter de schermen van dit spannende en soms ook harde leven.
    Een reanimatie tussen de brandende assen, een letterlijk gebroken hart, een akelige treinramp, een verborgen zwangerschap,... vanaf de eerste pagina's neemt Elisabet je mee in de meest onwaarschijnlijke situaties en diepmenselijke emoties. Ze deelt beklijvende verhalen die zowel doen glimlachen als naar adem happen, telkens gekleurd door een diverse stoet patiënten.
    Naast de dagelijkse strijd om mensenlevens te redden, vertelt Elisabet ook over haar eigen overlevingsstrijd in de zorgsector. Van het samenhorigheidsgevoel tijdens een oudejaarsavond op de afdeling tot de tol van een ellenlange shift zonder slaap of substantiële maaltijd. Maar ook: hoe sommige patiënten nog jaren in haar hoofd bleven rondspoken, hoe ze onder haar witte jas groeide als vrouw en hoe ze uiteindelijk besloot de spoedafdeling voorlopig achter zich te laten.
    Stap samen met Elisabet de MUG-wagen in en laat je meevoeren in de wereld van een spoedarts!
    Voir livre
  • Onder de beesten - Undercover in de bio-industrie - cover

    Onder de beesten - Undercover in...

    Jeroen Siebelink, Roel Binnendijk

    • 0
    • 0
    • 0
    Undercover in de harde realiteit van de bio-industrieWe hebben wel een vermoeden waar ons kroketje, onze cappuccino en ons eitje vandaan komen, maar daar laten we het liever bij. Zo niet Roel Binnendijk. Drie jaar lang werkte hij undercover in stallen, veetransporten en een groot slachthuis. Met een verborgen camera verzamelde hij talloze bewijzen van ernstige dierenmishandeling en intimidatie van medewerkers. Zijn werk werd opgepikt door internationale media, leidde tot grote opschudding in de Nederlandse politiek en vormt inmiddels de aanleiding voor nieuwe regelgeving.In Onder de beesten word je meegenomen op een levensgevaarlijke zoektocht door de bio-industrie. Wat doen wij dieren aan en wat doet dat met ons? En wie overtreedt hier eigenlijk de wet? Alleen de bio-industrie? Of ook de dierenbeschermer die undercover gaat en zich moet conformeren aan de norm in de sector? Als eerste infiltrant ooit in Nederland onthult Binnendijk schokkende feiten en zet daarmee zijn eigen veiligheid op het spel.Roel Binnendijk is criminoloog. Om de maatschappij rechtvaardiger te maken en iets te betekenen voor dieren, ging hij aan de slag bij een dierenambulance. Hier verbaasde hij zich over de kloof tussen de bereidheid van mensen om dieren in nood te helpen en de onverschilligheid over het lot van onzichtbare dieren. Hij besloot het onzichtbare zichtbaar te maken en undercover te gaan. Hij is nu werkzaam bij Animal Rights.Jeroen Siebelink is onderzoeksjournalist en schrijver van literaire non-fictie. Hij heeft een voorliefde voor wereldverbeteraars in uiteenlopende werelden. Van zijn hand verschenen eerder de bedrijfsbiografieën van De Vegetarische Slager en de Partij voor de Dieren. Ook schreef hij de roman Pels, een op ware gebeurtenissen gebaseerd verhaal over een jongen die pelsdieren bevrijdt.
    Voir livre
  • Shoe Dog - Het verhaal van de oprichter van Nike - cover

    Shoe Dog - Het verhaal van de...

    Phil Knight

    • 0
    • 0
    • 0
    Autobiografie van de grootste sportschoenenmaker ter wereld
    
    Phil Knight richtte in 1964 samen met hardloopcoach Bill Bowerman Blue Ribbon Sports op, in het begin als distributeur voor de Japanse schoenmaker Onitsuka Tiger. Ze begonnen met een startkapitaal van slechts $1200. In 1971 ging het bedrijf verder als Nike Inc. Knight wilde het oorspronkelijk Dimension 6 noemen. Jeff Johnson, Knights eerste werknemer, verzon de naam Nike – uitgesproken als naikie.
    
    Phil Knight over de naam Nike: 'Er spookten een heleboel dingen door mijn hoofd. Ten eerste dat Johnson erop gewezen had dat alle grote merken korte namen hebben. Twee lettergrepen of minder. En dat ze allemaal een harde klank in de naam hebben, een letter als de K of de X, die in je hoofd blijft hangen. Dat klonk allemaal zinnig. En was van toepassing op Nike. Ik vond het mooi dat Nike de godin van de overwinning was. Ik wilde winnen.'
    
    De swoosh van Nike werd in 1971 voor slechts $ 35 ontworpen door Carolyn Davidson. Knight was niet razend enthousiast over het logo. 'Ik zal er wel aan wennen,' was zijn eerste reactie.
    Voir livre
  • Onderweg - Op weg naar Santiago op zoek naar mezelf - cover

    Onderweg - Op weg naar Santiago...

    Bente van de Wouw

    • 0
    • 0
    • 0
    Na een zware burn-out raapt Bente zich wandelend bij elkaar op de legendarische Santiago de Compostela'Er is iets magisch aan breken in duizend stukjes. Want nu al die scherven aan je voeten liggen, met scherpe randen en vreemde hoekjes, zijn je armen vrij om te bewegen. Hoef je geen angst meer te voelen om uit elkaar te vallen. Want dat is al gebeurd. En dus laat je los.'Bente van de Wouw had niet verwacht alleen en onvoorbereid aan het startpunt van de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela te staan. Maar zo waren er wel meer dingen in haar leven gebeurd die ze niet aan had zien komen. De burn-out was een verrassing voor haar, net als de lege kledingkast van haar jeugdliefde in hun huis. De donkerte in zichzelf had ze niet zien aankomen, en dat het licht langzaam weer ging branden al helemaal niet. Tijdens de prachtig omschreven, loodzware voettocht van 800 kilometer door Spanje leert ze haar angst te omarmen.Bente van de Wouw (1994) werkt als schrijver en journalist en is de online editor van Flow Magazine. Ze studeerde cum laude af aan de Hogeschool van Amsterdam en schreef onder meer voor Grazia, CosmoGirl!, Flow Magazine, Metro en Hebban.nl. Op haar internationale Instagramaccount @tobehonestnl is ze open over haar eigen mentale gezondheid.'Het verhaal van Bente over haar burn-out vond ik heel aangrijpend en tegelijkertijd ontzettend stoer. Geef nooit op, is haar boodschap. Letterlijk stap voor stap vecht zij zich eruit. Want een gevecht is het! Ik heb bewondering voor haar moed en doorzettingsvermogen.' Harriët Janssen, Boekhandel Dominicanen, Maastricht'Heb het boek met plezier gelezen. Mooie beschrijving van de pelgrimstocht en de burn-out van binnenuit beschreven.' Astrid Derijks, Boekhandel Derijks, Oss'Ik heb met veel plezier Onderweg van Bente van de Wouw gelezen. Ik wandelde met haar mee al was het onder een dekentje op de bank. Ook mooi hoe openhartig zij over haarzelf en haar angsten schrijft!' Annelies van Ree, Boekhandel Heinen, Den Bosch
    Voir livre
  • 'Vertel dit toch aan niemand' - Leven aan het hof - cover

    'Vertel dit toch aan niemand' -...

    Daniela Hooghiemstra, Dorine...

    • 0
    • 0
    • 0
    Henriëtte Van de Poll gaf haar leven om te dienen aan het hof van Koning Willem III, als hofdame van koningin Emma. Een meer trouw en loyaal persoon dan zij was niet denkbaar. Aan haar moeder schreef ze intussen wat er binnen de muren van het paleis echt gebeurde, en hoe anders die wereld was dan de buitenwereld dacht. Hooghiemstra en Hermans vragen zich in het tweede deel af waarom de adel een eeuw lang alles voor het mooie plaatje overhad. Ze zochten de nazaten op van de families die zich aan de koning(in) gaven zoals monniken en nonnen aan God. Hoe kijken zij nu aan tegen het ‘burgerlijk Huis van Oranje’? Historische gossip van niveau, een uniek kijkje achter de schermen van het Haagse Hof waar met de tijd alles veranderde en toch hetzelfde bleef.
    Voir livre
  • De meisje - cover

    De meisje

    Jaouad Alloul

    • 0
    • 0
    • 0
    Als kind wil Idriss een meisje zijn. Dat zou alles oplossen, volgens hem. Hij zou jurken kunnen dragen, en hoge hakken.En hij zou gewoon verliefd mogen zijn op jongens. Elke avond bidt hij tot god om genezing. Elke morgen is alles nog altijd zoals het was.Op 20-jarige leeftijd trekt hij de deur achter zich dicht en stapt hij een nieuwe wereld in. Weg van huis, weg van God. Op zoek naar zichzelf.
    Voir livre