Unisciti a noi in un viaggio nel mondo dei libri!
Aggiungi questo libro allo scaffale
Grey
Scrivi un nuovo commento Default profile 50px
Grey
Iscriviti per leggere l'intero libro o leggi le prime pagine gratuitamente!
All characters reduced
Hopeasormus - cover

Hopeasormus

Olli Hakkarainen

Casa editrice: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinossi

Hugi ja Jussi ovat ystävykset, joilla on jo parin vuoden ajan ollut yhteinen haave. He haluavat oman veneen! Ei sillä niin väliä, minkälainen vene olisi. Pääasia on, että vene saadaan hankittua tavalla tai toisella. Unelma saa tuulta alleen, kun pojat saavat töitä lehdenjakajina. Kun pojat löytävät mystisen sormuksen, merihaaveet jäävät kuitenkin hetkeksi taka-alalle. Kenelle sormus oikein kuuluu? Mitä tapahtui vuonna 1907? Poikien on aika ottaa mysteeristä selvää.
Disponibile da: 25/05/2022.
Lunghezza di stampa: 112 pagine.

Altri libri che potrebbero interessarti

  • Barbie ja taikatossut - cover

    Barbie ja taikatossut

    Mattel

    • 0
    • 0
    • 0
    Kristyn on balettitanssija, joka haaveilee unelmaroolista. Saadessaan jalkaansa pinkit taikatossut hän tempautuu sisään klassikkobalettien maailmaan – ja tähdeksi! Balettien tarinat ovat kuitenkin täynnä synkkiä sävyjä. Onnistuuko Kristyn pakenemaan vai jääkö hän unelmamaailman vangiksi?
    Mostra libro
  • Pallo hukassa Vatanen? - cover

    Pallo hukassa Vatanen?

    Marja-Leena Tiainen

    • 0
    • 0
    • 0
    Villen seikkailut jatkuvat pesäpalloleirillä helppolukuisen kirjasarjan toisessa osassa.
    D-poikien Vaaralan joukkue lähtee kilpailemaan Loimajärven pesäpalloleirille piirimestaruudesta. Haruskan pojille he eivät ainakaan aio hävitä, vaikka majoituksen valitettavasti jakavatkin.
    Haruskan D-tyttöjen sieppari Sanna alkaa yllättäen jutella lukkari Villen kanssa ja kannustaa häntä peleissäkin. Villeä nolottaa, vaikka samaan aikaan tuntuukin mukavalta. Eikä Villen ja Sannan välinen ystävyys jää huomaamatta myöskään Sampsalta...
    Millaisia uusia kokemuksia pesäpalloleiri ja sieppari Sanna tuovatkaan Villen elämään?
    Mostra libro
  • Meidän koulun dinosaurus - cover

    Meidän koulun dinosaurus

    Tittamari Marttinen

    • 0
    • 0
    • 0
    Janne Dinosaurus on hämmentynyt. Kesä on ohi. Hänen parhaat ystävänsä Aarni ja Helmi ovat menneet kouluun. Mutta mitä jos myös Janne lähtisi käymään koulussa? Mitä koulussa mahdetaan ajatella, jos paikalle ilmestyy ehta dinosaurus? Jannen on pakko kokeilla!
    Mostra libro
  • Laura matkustaa Australiaan - cover

    Laura matkustaa Australiaan

    Leena Kotila

    • 0
    • 0
    • 0
    Nuoren tytön matka balettimaailman huipulle.
    Ysiluokkalaisella Lauralla on Asperger-diagnoosi, mutta se ei ole koskaan hidastanut hänen vauhtiaan. Laura opiskelee Kansallisoopperan balettikoulussa klassista balettia ja haaveilee urasta tanssimaailman huipulla.
    Eräänä päivänä Laura saa upeita uutisia – hän pääsee opiskelemaan balettia Australiaan! Suuressa maailmassa kateus ja kilpailu nostavat päätään, eikä romanttiselta draamaltakaan vältytä. Jokaisen oppilaan elämän tärkein asia on kuitenkin baletti – mutta toteutuvatko kaikkien unelmat kilpailuhenkisessä oppilaitoksessa?
    Mostra libro
  • Kerjäläistyttö ja sissipäällikkö - cover

    Kerjäläistyttö ja sissipäällikkö

    Maijaliisa Dieckmann

    • 0
    • 0
    • 0
    Uudet tuulet 1700-luvun kartanossa.
    Anna Beata lähtee kysymään paikkaa piikana majuri Lögvingin kartanosta, sillä kalastajana työskennellyt isä on kuollut eikä toimeen tule ilman työtä. Isoveli Aleksi on jo kartanolla renkinä, mutta ottaisiko majuri vielä Anna Beatankin työhön? Hänhän on ahkera ja näppärä, kyllä siitä on kartanon töissä hyötyä!
    Juuri Anna Beatan saapuessa kartanolle majuri itse on pihamaalla, mutta ei iloisin ilmein. Vanha sissipäällikkö on satuttanut itsensä! Onneksi Anna Beata muistaa famun opit, ja osaa hoitaa majurin kipeää jalkaa. Vanha mies huomaa tilaisuutensa tulleen, ja alkaa kertoa Anna Beatalle monista seikkailuistaan. Kartanon muu väki on kuullut tarinoita jo kyllästymiseen saakka, mutta Anna Beata kuuntelee vauhdikkaita kertomuksia mielellään. Pian hän saakin kartanolta virallisen paikan, ja on oikea kartanon piika! Mutta kuinka kauan onnea kestää? Majuri on iäkäs herra, ja uumoilee loppunsa koittavan pian. Mitä kartanolle ja sen väelle sitten tapahtuu?
    Mostra libro
  • Minkin varsakirja - cover

    Minkin varsakirja

    Ulla-Maija Aaltonen

    • 0
    • 0
    • 0
    Minkki on iloinen pieni hevosen varsa, jolla on lapsille tärkeää asiaa. Millaista on olla varsa? Miten hevosen lapsuus eroaa ihmisen lapsuudesta? Eroja on aika paljon! Kun Minkki oli kahdenkymmenen minuutin ikäinen, se osasi jo kävellä. Toisin on ihmislapsen laita – vauva oppii kävelemään vasta vuoden ikäisenä! Minkki kertoo, minkälaista on olla kuumana päivänä äidin kanssa laitumella. Tai miltä tuntuu, kun varsakarva irtoaa. Tule mukaan seuraamaan Minkin ihanaa ensimmäistä kesää!Mitä hevosen varsat tekevät? Entä millaista on oppia hyppäämään esteitä? Hevosen elämä on täynnä hauskoja hetkiä – ja Minkki kertoo niistä lapsille ymmärrettävällä tavalla!
    Mostra libro