Unisciti a noi in un viaggio nel mondo dei libri!
Aggiungi questo libro allo scaffale
Grey
Scrivi un nuovo commento Default profile 50px
Grey
Iscriviti per leggere l'intero libro o leggi le prime pagine gratuitamente!
All characters reduced
Kuka tuntee Maijan - cover

Kuka tuntee Maijan

Anu Jaantila

Casa editrice: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinossi

Maija on 25-vuotias nuori nainen, joka etsii suuntaa elämälleen. Ranskanopinnot Helsingin yliopistossa sujuvat hyvin, mutta Maija tuntee olonsa jatkuvasti ulkopuoliseksi. Miehiin tutustuminen ja oma seksuaalinen kokemattomuus ovat ujolle tytölle vaikeita asioita. Onko Maija ainoa ikäisensä neitsyt? Tiiviin opiskelun ohella Maija päättää päästä ennakkoluuloistaan ja kehittää itsevarmuuttaan ihmissuhteissa. Vaan onko kenestäkään uudesta tuttavuudesta Maijan poikaystäväksi? Ja pystyykö herkkä Maija pitämään parisuhteessa puoliaan?
Kuka tuntee Maijan on Anu Jaantilan 1980-luvun helsinkiläiseen opiskelijamaailmaan sijoittuva ihmissuhdekuvaus.
Disponibile da: 13/10/2022.
Lunghezza di stampa: 272 pagine.

Altri libri che potrebbero interessarti

  • Tähtimerkit-sarja: 10 eroottista tarinaa kaksosille - cover

    Tähtimerkit-sarja: 10 eroottista...

    Alexandra Södergran, Olrik,...

    • 0
    • 0
    • 0
    "Juhlat Lundin yliopiston opiskelija-asuntolassa johtavat jatkoihin beerpongin, musiikin ja savukkeiden kera. Erik on saanut Veran kokeilemaan MDMA:ta ensimmäistä kertaa, ja nyt he odottavat malttamattomina nähdäkseen, miten kaikki muuttuu... ja voimistuu. Heidän välisensä raaka seksuaalinen jännite nousee uusille tasoille, ja ystävykset huomaavat olevansa hillittömän kiinnostuneita Johanista. Sitten he antavat täysin periksi himoilleen, ja yhteinen ekstaasi tekee kaikesta entistäkin parempaa."
    Kaksoset on huumorintajuinen ja toimeenpaneva tähtimerkki. Merkin edustajat kaipaavat vaihtelua, muutoksia, paikanvaihdoksia, parinvaihtoa.  Älykkyys vetoaa tämän tähtimerkin edustajiin kuin mesi mehiläisiin. Kaksoset tarvitsee petikumppanikseen avomielisen, keskustelutaitoisen ja vaihtelunhaluisen partnerin voidakseen toteuttaa itseään parhaalla mahdollisella tavalla vällyjen välissä.
    Tässä kokoelmassa on seuraavat novellit:
    Parinvaihtoa - eroottinen novelli
    Metsänväki - eroottinen novelli
    Leikkikaverina Mr. X - eroottinen novelli
    Vietti - eroottinen novelli
    Alfauros - eroottinen novelli
    Metamorferos - eroottinen novelli
    Vaarallinen poikaystävä - eroottinen novelli
    Opiskelija-asuntola – eroottinen novelli
    Kielletyt paikat: Hissi - eroottinen novelli
    Kuuskytneljä - eroottinen novelli
    Mostra libro
  • Jää jalkojesi alla - cover

    Jää jalkojesi alla

    Josephine Lys

    • 0
    • 0
    • 0
    Pakahduttavaa romantiikkaa Skotlannin jylhissä maisemissa Klaanipäällikkö Evan McAlister saa käskyn Skotlannin kuninkaalta: Evanin on naitava jompikumpi kilpailevan McGregorin klaanin tyttäristä ja näin pantava loppu vuosien klaaniriidoille. Järjestely aiheuttaa kuitenkin eripuraa muiden klaanien keskuudessa. Evan yrittää parhaansa mukaan luovia haastavassa tilanteessa, mutta vihollinen on lopulta lähempänä kuin Evan arvaakaan. McGregorin nuorempi tytär Meg ei todellakaan aio suostua kuninkaan vaatimuksiin naimakaupoista McAlisterin klaanipäällikön kanssa ja haluaa suojella myös sisartaan Ailia. Meg punoo hullunrohkean juonen, jonka seurauksena hän päätyy McAlisterin linnaan esittämään jotakuta aivan toista kuin oikeasti on. Lopulta Meg ymmärtää, että pelissä on hänen henkensä lisäksi myös hänen sydämensä.  Josephine Lys on espanjalainen kirjailija, joka on erikoistunut historialliseen romantiikkaan. Ammatiltaan hän on juristi, mutta intohimo lukemiseen johdatti hänet kirjailijan uralle.Kirjoittamisen ja lukemisen lisäksi Lys rakastaa matkustelua ja maalaamista. Lysin McGregorin klaanista kertova trilogia vie kohtalokkaalle matkalle Skotlannin jylhiin maisemiin.
    Mostra libro
  • Purjevene - eroottinen novelli - cover

    Purjevene - eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Turhautuminen ja viha miesystävän syytöksistä sumensivat hänen järkensä. Jo yhteenmuuton alkuvaiheessa oli Daniel alkanut kysellä Maritalta muista miehistä. Marita ajautui pyytelemään anteeksi kaikkea. Tällä kertaa laukaiseva tekijä oli ollut tyttöjen ilta kaupungin hienoimmassa ravintolassa. Kun Marita oli palannut kotiin, väitti Daniel kivenkovaan, että hän tuoksui partavedeltä. Riita oli kärjistynyt tavalliseen tapaansa, ja hän tiesi, miten se päättyisi. Hän ei kestänyt riidellä koko yötä kerta toisensa jälkeen.
    Hän antoi tien johtaa hänet yön syövereihin, metsän siimekseen. Metsä avautui hänen edessään, ja hän näki kuunvalon heijastuksen meressä. Näky sai hermot leppymään, joten hän päätti pysähtyä ja nauttia maisemasta. Hän seisoi laiturin reunalla, veti meri-ilmaa sieraimiinsa ja sulki silmänsä. Avattuaan silmänsä uudelleen hän näki yön pimeydessä liikettä, hän erotti korkean, ylvään maston huojunnan laiturin kupeessa. Hetken hän luuli aluksen olevan tyhjä, mutta sitten veneen kapteeni ilmestyi esiin. Marita näki tämän vartalon ääriviivat tämän setvitellessä köysiä kiinnitystä varten. Yhtäkkiä kapteeni katsahti ylös ja huomasi, että joku tuijotti häntä.
    Mitä tulisi tapahtumaan?
    Lue myös novelli Ratikkamatka.
    Mostra libro
  • Pyöräretkellä – eroottinen novelli - cover

    Pyöräretkellä – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Thomas ja minä olimme pyöräretkellä. Oli kesäloma. Suosikkibändimme oli juuri julkaissut uusimman levynsä, jonka riffit särisivät tarakalle kiinnittämästämme mankasta aina siitä saakka, kun olimme aloittaneet matkamme kohti Ruotsia. Kun olimme päässeet erään lammen rantaan, oli taivas tummentunut. Koputimme erääseen oveen ja kysyimme talossa asuvalta naiselta, jos saisimme pystyttää leirimme hänen venevajansa lähettyville. Se kävi hänelle, mutta ei ennen kuin hän oli tarjonnut meille grillimakkaraa ja muutenkin emännöinyt meitä. Sitten alkoi sataa kaatamalla. Keräsimme tavaramme ja kömmimme telttaamme, missä käperryimme makuupussien sisään ja fantasioimme naisista, niin kuin monet kerrat aiemmin.
    "Hei pojat, nukutteko vielä? Ajattelin, että ettehän te täällä ulkona voi nukkua tällaisella koiranilmalla. Sataa kaatamalla. Te kastutte vielä läpimäriksi."
    Tassutimme naisen perässä tupaan, missä odotti katettu pöytä. Nainen kertoi olevansa valokuvataitelija ja juuri tällä hetkellä hän työsti näyttelyä, joka koostui alastonkuvista.
    "Teemani on sukupuoliroolit."
    Tästä tulisi jännittävää...
    Mostra libro
  • Kirjastonhoitaja – eroottinen novelli - cover

    Kirjastonhoitaja – eroottinen...

    Vanessa Salt

    • 0
    • 0
    • 0
    "Natalie palelee, vaikka on paikallaan. Kuumottaa ja on kylmä vuoron perään. Epäselvästi hän huomaa, kuinka Emmykin katsoo. Hän ei näytä osaavan päättää, ketä katselisi eniten. Natalieta vai Miestä. Sillä hän on mies isolla M:llä. Siinä Emmy on oikeassa. Hänessä on sekä jotain eläimellistä että jotain sensuellia."
    Natalie on töissä kirjastonhoitajana kaupunginkirjastossa. On tavallinen työpäivä, kun harjoittelija Emmy kertoo, että seksikäs hyönteistutkija haluaa apua. Mies tekee tutkimusta mehiläisten seksielämästä ja tarvitsee kirjoja aiheesta. Natalie näkee, kuinka hänen harjoittelijansa muuttuu yllättäen hehkuvaksi ja intohimoiseksi nuoreksi naiseksi. Tapaaminen hyönteistutkijan kanssa on lopulta jännittävämpi ja eroottisempi kuin Natalie ja Emmy olisivat koskaan voineet uneksia…
    Mostra libro
  • Vanja-tädin kuumat päiväkirjat 3: Rakastavat tähdet – eroottinen novelli - cover

    Vanja-tädin kuumat päiväkirjat...

    Snezana Lindskog

    • 0
    • 0
    • 0
    Emma ja Erik ovat kutsuneet luokseen Henrikin nähdäkseen, josko kemiat sopivat yhteen niin, että tämä voisi olla kolmantena osapuolena seksileikeissä. Ennen tapaamista he lukevat Vanja-tädin kuumia päiväkirjoja, jotka Emma löysi vinttiä raivatessaan; päiväkirjoissa on sisältöä, joka saa Emman hämmästymään, sekä selkeitä yksityiskohtia, jotka herättävät hänen halunsa. Tällä kertaa hän on valinnut erään erityisen osan, jossa Vanja ja Bengt kohtaavat taiteilijan, joka tarvitsee mallikuvia, mutta joka hetken kiihkeydessä saa muutakin kuin inspiraatiota. Kun Henrik ilmestyy ulko-ovelle, ovat Emma ja Erik avoimina ja valmiina jännittävään ja intiimiin iltaan.
    Mostra libro