Unisciti a noi in un viaggio nel mondo dei libri!
Aggiungi questo libro allo scaffale
Grey
Scrivi un nuovo commento Default profile 50px
Grey
Iscriviti per leggere l'intero libro o leggi le prime pagine gratuitamente!
All characters reduced
Pieni sairaanhoitajatar - cover

Pieni sairaanhoitajatar

Aili Somersalo

Casa editrice: SAGA Egmont

  • 0
  • 0
  • 0

Sinossi

Miten pienen sairaanhoitajattaren käy kaupunkilaisnuorten arvaamattomassa sosiaalisessa pelissä?
Irja on kiltti ja pyyteetön sairaanhoitaja, joka on tähän asti elänyt nuhteetonta elämää. Nyt Irja on kuitenkin tehnyt irtioton. Hän on saapunut Helsinkiin hoivaamaan hemmoteltua Saara-serkkuaan ja mennyt salakihloihin lakimiehenä työskentelevän Lassin kanssa.
Sairaanhoitajattaren onni on kuitenkin pian uhattuna, kun välit Lassiin yllättäen viilenevät ja kuvioihin astuu kaunis mutta ilkeä Eila. Kuinka pienen sairaanhoitajattaren nyt käy?
Disponibile da: 25/10/2023.
Lunghezza di stampa: 119 pagine.

Altri libri che potrebbero interessarti

  • Voimapariskunta – 15 seksikästä tarinaa Erika Lustilta - cover

    Voimapariskunta – 15 seksikästä...

    Marianne Sophia Wise, Sarah...

    • 0
    • 0
    • 0
    "Anna on todella innostunut uusista vanhemmista, jotka hän on tavannut tyttärensä päiväkodissa – mies on arkkitehti ja nainen muotisuunnittelija. Niinpä kun pariskunta kutsuu Annan ja tämän miehen Davidin illalliselle luksushuvilaansa, hän suostuu välittömästi. Pian käy ilmi, että ruokalistalla on paljon muutakin kuin vain ruokaa..."Tämä kokoelma sisältää seuraavat novellit:RatsastustuntiBalettimestariMuistojani sinustaNaapuriapuaNainen ja kalastajaTaiteilijan muusaUusia kokemuksiaVoimapariskuntaHiihtoflirttiTinder-taksiApumies Leikkikaverina Mr. X Jenny MerirosvoAllaspoika Syntymäpäivälahja-
    Mostra libro
  • Valentina ja varastetut taulut - 00 - cover

    Valentina ja varastetut taulut - 00

    Lilith

    • 0
    • 0
    • 0
    Kiihkeä aarrejahti BerliinissäValentina Wolff on 35-vuotias leski, joka on perinyt mieheltään ylellisen berliiniläisen seksiklubin, jossa asiakkaat saavat toteuttaa vapaasti fantasioitaan toistensa silmien edessä. Seitsemän leskenä vietetyn vuoden aikana Valentinasta on kehkeytynyt ihailtu ja kunnioitettu johtajatar, jonka nenille ei hypitä. Hänen klubinsa tarjoilee auliisti kaikenlaisia nautintoja, mutta Valentina itse tuntuu olevan miesten tavoittamattomissa. Eräänä iltana klubille saapuu suomalainen kokki Frans Raatz, konservatiivinen herrasmies, joka järkyttyy klubin tapahtumista. Raatz ei olekaan saapunut klubille huvitellakseen, vaan hän on saanut tietää, että Valentinan edesmenneen miehen hallussa oli hänen isoisänsä, velan pantiksi annettuja, mittaamattoman arvokkaita maalauksia, jotka ovat olleet osa natsien ryöstösaalista. Fransin tavoitteena on saada maalaukset takaisin museoihin. Alkaa aarrejahti, joka johtaa kahden toisistaan täysin poikkeavien maailmankuvien yhteentörmäykseen. Valentina tuntee vetoa Fransiin voimakkaammin kuin hän on koskaan tuntenut ketään kohtaan, mutta Frans kavahtaa Valentinan edustamaa säädytöntä alamaailmaa. Valentina näyttää kuitenkin saavan Fransin periaatteet natisemaan liitoksissaan, mutta mitä enemmän Valentina horjuttaa Fransin periaatteita, sitä voimakkaammin Frans tuntuu horjuttavan häntä itseään.Lilith kirjoittaa korkealaatuisia eroottisia kertomuksia, jotka ovat raikkaasti erilaisia kuin tavanomainen erotiikka. Lilith panostaa mielenkiintoisiin henkilöhahmoihin ja rakentaa näiden välistä eroottista jännitettä uskottavasti. Kertomusten kiehtovat ihmissuhteet ja ilmaisuvoimaiset seksikohtaukset tarjoavat ihanan pakotien arjesta.Lilithin kertomukset on lajiteltu kolmeen kategoriaan: pinkkeihin, sinisiin ja punaisiin tarinoihin. Ääni- ja e-kirjojen kannen väri kertoo, mihin kategoriaan kirja kuuluu. Pinkit tarinat ovat romanttisia kertomuksia kiihkeillä ja suorasukaisilla seksikohtauksilla. Siniset tarinat ovat rohkeita eroottisia kertomuksia, joissa voi esiintyä ryhmäseksiä, vaihtuvia kumppaneita ja rajumpia seksikuvauksia. Punaiset tarinat ovat sävyltään synkempiä ja voivat sisältää muun muassa alistamista, bdsm:ää, prostituutiota tai muita teemoja, jotka voivat järkyttää herkempää kuuntelijaa tai lukijaa. Kaikissa Lilithin tarinoissa päähenkilöt ovat täysi-ikäisiä ja seksi on suostumuksellista.
    Mostra libro
  • Poreallas ja kolme samppanjalasia – eroottinen novelli - cover

    Poreallas ja kolme...

    Snezana Lindskog

    • 0
    • 0
    • 0
    "Ossian hieroo reisiäni ja lähestyy nivusiani. Varovasti hän levittää jalkojani hieman, kun minä autan."
    Keski-ikäinen nainen on juuri saapunut pieneen lomakeskukseen. Lounaan jälkeen hän istuu ja nauttii rauhasta ja näkymistä. Aurinko paistaa, ja aallot lainehtivat. Hänen vieressään istuu mies, joka lukee sanomalehteä. Mies on häntä nuorempi, ja hän huomaa tämän arvostavat katseet. Hän kävelee ulos varovaisesti, mutta pian hän alkaa rohkeammin etsiä kontaktia, eikä mies epäröi vastata. Pian he ovat hotellihuoneessa, jossa he jatkavat tutustumista toisiinsa. Kun he eroavat muutamaa tuntia myöhemmin, he sopivat tapaavansa myöhemmin illalla kolmannen osapuolen seurassa.
    Mostra libro
  • Keittiömestari ja neitsyt - eroottinen novelli - cover

    Keittiömestari ja neitsyt -...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Hänen katseessaan on jotain rauhoittavaa ja hänen hymynsä viehättää, ja kaikki lankeavat hänen pauloihinsa. Kaiken lisäksi hänen persoonansa on täynnä kontrastisuutta. Helene ilmentää suoraan sitä, mitä ranskalaiset kutsuvat sanalla petite, ja hänessä kaikki huutaa klassista naisellisuutta: vaaleat, pitkät hiukset, täydellinen meikki ja sievät kynnet, mutta samalla kukaan ei voisi heti arvata hänen hallitsevan kamppailulajeja, omistavan puusepänliikkeen sekä heittäytyvän extreme-urheilulajien pariin vapaa-ajallaan. Istuimme ravintolassa. Hän oli täysin hullaantunut, ja yhtäkkiä näin hänen silmissään kiillon. Tiesin vallan hyvin, mitä hän halusi. Hän oli löytänyt itselleen haasteen, eikä mikään voisi enää pysäyttää häntä.Lue myös novelli Naisilla ei ole esinahkaa-
    Mostra libro
  • Tanssi – eroottinen novelli - cover

    Tanssi – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Naisen seisoo peilin edessä ja tuntee olonsa seksikkääksi. Ei hassumpaa 50-vuotiaaksi, hän ajattelee ja kuljettaa käsiään rinnoiltaan pakaroilleen. Hän on tietoinen kehonsa aistillisuudesta ja sen koko upeudesta, minkä hän ei koskaan aikaisemmin ole antanut näkyä. Hän on kaupungissa työmatkalla. Päivän palaverit päättyivät etuajassa niin, että hänelle jäi hyvin aikaa ennen huomista. Hän voi kertoa nukkuneensa pitkään. Tänä iltana hän rentoutuisi kunnon ravintolaillallisella – yksin. Ehkä hän kävisi baarissakin ottamassa yhden drinkin ennen kuin palaisi takaisin hotellille. Ja ehkä tanssisi, jos vain saisi tilaisuuden.
    Mies on juuri täyttänyt 70 vuotta, mutta ulkonäkönsä puolesta hän voisi käydä 50-vuotiaasta. Hän on menestyvä liikemies naapuripaikkakunnalta, tosin ei mikään julkkis. Hän on jäämässä pian eläkkeelle ja aikoo jättää liiketoimintansa poikansa haltuun. Tämä olisi hänen viimeinen työmatkansa. Päivän kokoukset on jo pidetty, nyt hän söisi kevyen päivällisen hotellin ravintolassa ennen kuin jatkaisi yöhön kaupungille. Mies seisoo lähes alastomana suuren peilin edessä. Hän näkee hyvin hoidetun kehonsa. Ei hän mikään atleetti ole, mutta hänen vartalonsa on sopusuhtainen. Ja hieman päivettynytkin alkutalven Espanjan-loman jäljiltä.
    Mitä sitten tapahtuu? Toteutuuko tanssitoive?
    Lue myös Katselija sekä Herra Johannesen ja vuokralainen.
    Mostra libro
  • Maailma täynnä mahdollisuuksia – eroottinen novelli - cover

    Maailma täynnä mahdollisuuksia –...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Kello on yksitoista aamupäivällä, ja kesän helle makaa jo raskaasti maiseman yllä kuin kostea, lämmin pyyhe. Tytöillä ja minulla on kesäloma, Joakim on töissä tarjoilijana yhdessä kaupungin paremmista ravintoloista. Olemme viettäneet koko kesän yhdessä, me neljä, eläneet hetkessä ja tuhlanneet rahaa kuin huomista ei olisi. Se on pikkuhiljaa aiheuttanut kohtuullisen kokoisen lommon kolmeen säästötiliin.
    Otan kulauksen samppanjaa, ja kylmän kuplivan juoman valuessa kurkustani katselen Joakimia tummien aurinkolasieni takaa. Yritän tosissani kuunnella, mitä hänellä on sanottavanaan, mutta pystyn keskittymään vain hänen ihaniin huuliinsa. Hänen äänensä tuntuu hyväilevän minua ja saa tunteeni häntä kohtaan vain kasvamaan.
    Tunteeko hän samoin minua kohtaan?
    Lue myös Frognerin puistossa.
    Mostra libro