Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Антологія української містичної прози - cover

Антологія української містичної прози

Юрій Винничук

Publisher: Glagoslav Distribution (A)

 • 0
 • 0
 • 0

Summary

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів. Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному. Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів.
У цій книжці українську містичну прозу представляють письменники, які творили на початку ХХ сторіччя, у міжвоєнний період та в діаспорі. Сюди увійшли твори Івана Франка, Стефана Грабинського, Надії Кибальчич, Гната Хоткевича, Наталени Королеви та багатьох інших.

Other books that might interest you

 • Матінка Кряква та шестеро каченят - cover

  Матінка Кряква та шестеро каченят

  Кетрін Пайл

  • 0
  • 0
  • 0
  «Матінка Кряква та шестеро каченят» — це напрочуд добра книжка для тих, хто сумує за чарівністю та простотою сільського життя, наївності дитинства, тупоту маленьких ніжок і радощам відкриттів, з якими кожного дня стикаються маленькі учасники цих історій. В дусі «Кролячих історій» Женев’єви Юр’є книжка розповідає про пригоди шістьох каченят, що живуть на березі річки та досліджують світ навколо себе під турботливим крилом своєї мами, Матінки Крякви. На маленьких читачів чекають зустрічі зі звичайними та незвичайними лісовими мешканцями та вміло завуальована мораль наприкінці кожної історії. Вони стануть до душі тим, хто полюбляє історії про тварин.Це найкраща казка на ніч або подарунок на день народження дитини, особливо якщо вона любить почитати про пригоди із добрим кінцем!
  Show book
 • Мислення швидке й повільне - cover

  Мислення швидке й повільне

  Daniel Kahneman

  • 0
  • 0
  • 0
  Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.
  Show book
 • Фрікономіка - Зворотний бік усього на світі - cover

  Фрікономіка - Зворотний бік...

  Стівен Левітт, Стівен Дабнер

  • 0
  • 0
  • 0
  Що небезпечніше: вогнепальна зброя чи басейн? Що спільного між Ку-клукс-кланом і ріелторами? Що робить батьків ідеальними? Відповіді на ці та інші несподівані запитання дають у своїй книжці «Фрікономіка» американський економіст Стівен Левітт і журналіст Стівен Дабнер. Проте це не просто захопливі й оригінальні пояснення. Це серйозний економічний аналіз із масштабними статистичними даними, які автори збирали протягом багатьох років. «Фрікономіка» дає змогу поглянути на звичні речі під іншим кутом зору, а також зрозуміти, що ми часто плутаємо причину й наслідок і стаємо на ті позиції, які є для нас зручними, а не об’єктивними.
  Show book
 • Куди та як правильно писати скаргу заяву претензію клопотання щоб відстояти свої права Зразки типових документів (Kudi ta jak pravil'no pisati skargu zajavu pretenzіju klopotannja shhob vіdstojati svoї prava Zrazki tipovih dokumentіv) - cover

  Куди та як правильно писати...

  Dovbij Denis

  • 0
  • 0
  • 0
  Досвідчені правознавці не лише розповідають, в яких випадках і куди звертатися за захистом своїх інтересів, а й наводять відповідні приклади та зразки позовів і звернень до державних органів. 
  Як написати позовну заяву до суду про відшкодування збитків, розірвання шлюбу, поділ майна.
  Як скласти скаргу на дії комунальників.
  Що робити, якщо вас викликають на допит та ін.Dosvіdchenі pravoznavcі ne lishe rozpovіdajut', v jakih vipadkah і kudi zvertatisja za zahistom svoїh іnteresіv, a j navodjat' vіdpovіdnі prikladi ta zrazki pozovіv і zvernen' do derzhavnih organіv. 
  Jak napisati pozovnu zajavu do sudu pro vіdshkoduvannja zbitkіv, rozіrvannja shljubu, podіl majna.
  Jak sklasti skargu na dії komunal'nikіv.
  Shho robiti, jakshho vas viklikajut' na dopit ta іn.
  Show book
 • Фактологія - 10 хибних уявлень про світ і чому все набагато краще ніж ми думаємо - cover

  Фактологія - 10 хибних уявлень...

  Анна Рослінг-Рьонлюнд, Ганс...

  • 0
  • 0
  • 0
  Ми схильні драматизувати життя навколо нас. Яка частка людей у світі живе в злиднях? Скільки сучасних дітей вакциновано? Скільки років навчаються дівчата з бідних країн? Інформація про ці факти постійно циркулює навколо нас, але навіть високоосвічені люди відповідають на них неправильно. Викладачі університетів, журналісти, експерти, директори мультинаціональних компаній, нобелівські лауреати часто показують слабкі результати. Навіть шимпанзе, які обирали б відповіді випадково, справляються краще. Ба більше, помилки тяжіють до одного напрямку — світ страшніший, жорстокіший і безнадійніший, ніж є насправді. Очевидно, причинане в поінформованості чи інтелекті. Усе це — ірраціональне мислення й драматичні інстинкти, що примушують людей згущувати фарби.
  Show book
 • Світ повний демонів Наука як свічка у пітьмі (Svіt povnij demonіv Nauka jak svіchka u pіt'mі) - cover

  Світ повний демонів Наука як...

  Sagan Karl

  • 0
  • 0
  • 0
  •Бестселер The New York Times •Книжка, що здобула премію Г’юґо Ця книжка — маніфест науці. У ній Саган підбив підсумки свого колосального наукового досвіду. Учений розбиває вщент псевдонаукові міфи. Факти, підкріплені залізними логічними аргументами, спростовують фальшиві наукові теорії, які тривалий час видавалися за серйозні дослідження. Саган вчить читача критично мислити та не забувати про здоровий глузд. Книжка, за визначенням самого автора, є найкращим керівництвом зі зняття локшини з фальшивих наукових істин, яким він протиставляє справжні відкриття. Чудово... Сильна апологія розуму і освіти, чудово написано, багато цікавої і несподіваної інформації.The Washington Post Book World Про автора: Карл Саган — відомий американський астрофізик і популяризатор науки, володар Пулітцерівської премії у галузі літератури, медалі NASA, статусу Великого американця та ще багатьох престижних премій і нагород. На його честь названо Меморіальну нагороду за космічні дослідження. •Bestseler The New York Times •Knizhka, shho zdobula premіju G’juґo Cja knizhka — manіfest naucі. U nіj Sagan pіdbiv pіdsumki svogo kolosal'nogo naukovogo dosvіdu. Uchenij rozbivaє vshhent psevdonaukovі mіfi. Fakti, pіdkrіplenі zalіznimi logіchnimi argumentami, sprostovujut' fal'shivі naukovі teorії, jakі trivalij chas vidavalisja za serjoznі doslіdzhennja. Sagan vchit' chitacha kritichno misliti ta ne zabuvati pro zdorovij gluzd. Knizhka, za viznachennjam samogo avtora, є najkrashhim kerіvnictvom zі znjattja lokshini z fal'shivih naukovih іstin, jakim vіn protistavljaє spravzhnі vіdkrittja. Chudovo... Sil'na apologіja rozumu і osvіti, chudovo napisano, bagato cіkavoї і nespodіvanoї іnformacії.The Washington Post Book World Pro avtora: Karl Sagan — vіdomij amerikans'kij astrofіzik і populjarizator nauki, volodar Pulіtcerіvs'koї premії u galuzі lіteraturi, medalі NASA, statusu Velikogo amerikancja ta shhe bagat'oh prestizhnih premіj і nagorod. Na jogo chest' nazvano Memorіal'nu nagorodu za kosmіchnі doslіdzhennja.
  Show book