Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Aşk ve Gurur - cover

Aşk ve Gurur

Jane Austen

Publisher: Publishdrive

 • 0
 • 0
 • 0

Summary

Aşk ve Gurur, İngiliz edebiyatında romantizmin sona erip realizmin başladığı bir dönemin habercisi olarak kabul edilmektedir. Romanda, oldukça sınırlandırılmış bir çevrede İngiliz aristokrasisinden ve alt tabakadan insan ilişkileri ince bir mizahla bir aşk öyküsünün fonunda sunulmaktadır. Yayımlandığı dönemde büyük bir ilgiyle karşılanan bu romanın İngiliz edebiyatında önemli bir yeri bulunmaktadır.
Available since: 10/06/2015.

Other books that might interest you

 • Başarı İmkansız Değildir: Eleştirel Düşünmenin Yeni Yolları - cover

  Başarı İmkansız Değildir:...

  Wael El-Manzalawy

  • 0
  • 0
  • 0
  Düşünme şeklinizi değiştirerek hayatınızı değiştirme. Fikirler, başarı getirebilir. Yaratıcı düşünme, milyonlarca dolar edebilir. Yaratıcı düşünme, parlak başarıya giden yolunuzdur.
  Show book
 • 21 Yüzyilda düsünce gücü - cover

  21 Yüzyilda düsünce gücü

  John Kehoe

  • 0
  • 0
  • 0
  Dünya çapinda bilinçalti üzerine en önemli eserlerden biri olan John Kehoe’nun “21. Yüzyilda düsünce gücü” kitabi ilk kez Türkçede!En derin arzularimizin ve en büyük korkularimizin neden sik sik gerçeklestigini hiç merak ettiniz mi? Neden bazi insanlar yillarca islerini degistiremez, uyumlu iliskiler kuramaz ya da saglikli bir yasam tarzi sürdüremezken, digerleri hayal ettikleri her seye sihir gibi bir anda ulasirlar! Aslina bakarsak, basarimiz ya da basarisizligimiz, sihir ya da sansla ilgili degil bilinçalti zihnimizin gücüne sahip olup olmamamiza baglidir. Kitabin yazari John Kehoe, düsüncelerimizin etrafimizdaki dünyayi degistirebilecek enerji olduguna inaniyor. Bu yüzden en derin arzularimiz ve en derin korkularimiz o kadar kolay gerçeklesir. Kendi bilinçaltinizi kontrol etmeyi ögrenirseniz önünüze açilacak firsatlari bir düsünün. Sadece düsünme biçiminizi degistirerek, istediginiz olumlu tutumlari benimseyerek hayatinizi daha iyiye dogru degistirebilirsiniz.Bu sesli kitabi dinledikten sonra sunlari ögreneceksiniz:?	Bilinçaltiniz sizinle nasil iletisim kurar;?	Olumlamalar hayatinizi nasil daha iyi hale getirebilir;?	Rüyalarinizda ne anlamlar gizlenmis olabilir;?	Sezgilerinizi nasil gelistirebilirsiniz.John Kehoe bir ögretmen ve kisisel gelisim uzmanidir. Üç yilini toplumdan uzakta, bir ormanda yasayarak, insan bilinçaltinin isleyisini ve yeteneklerini inceleyerek geçirdi. Bu deneyin sonucunda Kehoe, insan beyninin gizli yeteneklerinden yararlanmaya dayali teknikleri gelistirdi.“21. Yüzyilda düsünce gücü” sesli kitabi, bilinçaltinizla verimli bir sekilde iletisim kurmak için birçok pratik ipucu ve egzersiz sunmaktadir. Düsünce tarzinizi degistirmeye bugün baslayin, bilinçaltinizla etkili bir sekilde iletisim kurun ve bunun hayatinizi nasil degistirecegine sasiracaksiniz!Original title: Mind Power into the 21st Century. Techniques to Harness the Astounding Powers of Thought
  Show book
 • Bir Dosttan Pusulalar - cover

  Bir Dosttan Pusulalar

  Tony Robbins

  • 0
  • 0
  • 0
  New York Times çok satan yazarindan!Birçogumuzun hayatinda, tek istegimizin kaderin baskisi altinda pes etmek oldugu zor zamanlar olmustur. Böyle zamanlarda sanki etrafimizdaki kosullar ve olaylarin tuzagina düsmüsüz ve durumu degistiremiyormusuz gibi hissederiz. Bu size tanidik geliyor mu?Ancak girisimci, konusmaci ve yönetici koçu Tony Robbins, kaderinizi yalnizca sizin degistirebileceginize inaniyor! Bir dosttan pusulalar adli kitabi, hayatin zorluklarinin üstesinden gelmenize, hayatinizda yeni bir sayfa açmaniza ve basarisizligin kisir döngüsünden çikmaniza yardimci olacak.Bu kitap, Robbins’in daha önce çok satan Içindeki devi uyandir ve Sinirsiz güç kitaplarinda paylastigi en önemli bilgileri bir araya getirmistir. Bu kitaplari dinlemeye vaktiniz ya da imkâniz yoksa veya su anda acilen degerli tavsiyelere ihtiyaciniz varsa, bu kitap zor zamanlarda sizin için vazgeçilmez bir yardimci olacaktir. Kitap, her biri destekleyici kelimeler ve faydali pratik tavsiyeler içeren 11 ders bölümüne ayrilmistir. Robbins, diger insanlarin basari hikayelerini anlatarak, hayatta çikmaz durumlarin olmadigini ve kendi hayatimizin efendisi oldugumuzu gösteriyor.Bu sesli kitabi dinledikten sonra sunlari ögreneceksiniz:•	Kendinize olan inancinizi nasil gelistirirsiniz;•	Dogru kararlari nasil alirsiniz;•	Güçlü inançlari nasil gelistirirsiniz ve takip edersiniz;•	Hedeflerinizi nasil belirlersiniz ve onlara nasil ulasirsiniz;•	Ögrenilmis çaresizlikten nasil kurtulursunuz ve hayatinizin kontrolünü nasil elinize alirsiniz.Original title: Notes from a Friend. A quick and simple guide to taking charge of your life©1991 / 1995 / 2016 Tony Robbins / Inkilâp Kitabevi Yayin Sanayi ve Ticaret A. S.(P) 2022 ABP Yayinevi
  Show book
 • Babil’in En Zengin Adamı - cover

  Babil’in En Zengin Adamı

  George S. Clason

  • 0
  • 0
  • 0
  Hakkettiği kült statüsü kazanan ve modern bir klasik haline gelen eşsiz bir "çok satanlar". 
   
  Babil'deki En Zengin Adam, tasarruf, finansal planlama ve kişisel servet konusundaki ilham verici çalışmaların en büyüğü olarak karşılandı. 
   
  George S. Clason, evrensel refah yasalarını ilk keşfeden eski Babilliler hakkında, büyüleyici ve bilgilendirici hikayeler yoluyla zenginlik yaratmak, büyümek ve korumak için somut tavsiyeler sunmaktadır. 
   
  Bu sesli kitap şunları ortaya çıkaracaktır: 
   - istikrarlı mali ilerleme için para ve anahtarları ele almanın doğru yolları; 
   - ekonomik zor zamanları atlatmanıza yardımcı olacak temel finansal ilkeler; 
   - hayallerinizi ve arzularınızı yerine getirme yaklaşımları; 
   - büyük başarı ve finansal bağımsızlık elde etmek için stratejiler. 
   
  Bu ilham verici kitap yoksulluk için gerçek bir tedavidir. Yazarın tartıştığı ilkeler evrensel ve değişmezdir. Milyonlarca insana kanıtladıkları gibi, onların etkinliğini size de kanıtlayacaklar. 
   
  Babil'deki En Zengin Adam'ın içeriği, ABD bankaları ve sigorta şirketleri tarafından dağıtılan bir dizi broşürden kaynaklanmaktadır. 1926'da, bu broşürlerden birkaçı bir kitap haline getirilmiş ve bu koleksiyon o zamandan beri basılmıştır. Mevcut zamanlarda kitap, kişisel finansal tavsiye ve servet yönetimi üzerine modern önerilen okuma listelerinde yer almaktadır. 
   
  Show book
 • Sınırsız Güç - Kişisel Başarıda Zirveye Ulaşmanın Yolu - cover

  Sınırsız Güç - Kişisel Başarıda...

  Tony Robbins

  • 0
  • 0
  • 0
  Zirve performans biliminde ülke çapında bir lider ve en çok satanlarda da 1 numara olan - Tony Robbins! 
    
  Milyonlarca kitabı dünya çapında satıldı! 
    
  Eğer hayatınızın herhangi bir bölümünde daha iyi bir yaşam hayal ettiyseniz, Sınırsız Güç Kitabı, arzu ve hak ettiğiniz olağanüstü yaşam kalitesine nasıl ulaşacağınızı, kendi kişisel ve profesyonel yaşamınızı nasıl geliştireceğinizi size gösterecektir. 
    
  Bu sesli kitap, başarıya ulaşma yolunda derin ve akıllı bir program sunar; korku ve ön yargıların zincirlerini kırarak onlardan kurtulmanıza, çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinizi kökten iyileştirmenize, vücudunuzu ise sağlık ve enerji ile doldurmanıza olanak tanır. 
    
  Sınırsız Güç, size sadece kendinizi ve dünyanızı yeniden inşa etmeniz için gereken bilgi ve cesareti vermekle kalmayacak, aynı zamanda size: 
  - bizi mutlu olmaktan alıkoyan basmakalıpları belirlemeyi; 
  - korkuları ve fobileri ortadan kaldırmak için zihninizi dakikalar içinde nasıl yeniden programlayabileceğinizi; 
  - öz gelişiminiz için nasıl güç ve enerji elde edebileceğinizi; 
  - tanıştığınız herhangi bir kişiyle anında iletişim kurmanın sırrını; 
  - liderlik ve öz güven nasıl elde edileceğini; 
  - ve zenginliğe ve mutluluğa açılan kapının beş anahtarının nasıl bulunacağını da gösterecektir. 
    
  Tony Robbins, zihnin gücünü kullanarak hayatınız için istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi, başarabileceğinizi, yaratabileceğinizi ve her şeye sahip olabileceğinizi ortaya koydu. 
    
  Bu sesli kitaptaki önerileri takip ederek kendinizi daha enerjik, mutlu ve başarılı hissedeceksiniz!
  Show book
 • Ye o kurbağayı! - İşleri Savsaklamaktan Vazgeçmenin Ataletten Kurtulmanın ve Her Koşulda Başarılı - cover

  Ye o kurbağayı! - İşleri...

  Brian Tracy

  • 0
  • 0
  • 0
  Ye o kurbağayı!, Brian Tracy'nin en çok satan kitabı şimdi Türkçe dilinde ses formatında! 
   
  Brian Tracy, bireylerin ve kuruluşların eğitimi ve gelişimi alanında dünyaca ünlü bir liderdir. Bir açılış konuşmacısı ve seminer lideri olan Brian, kişisel ve iş hedeflerinize hayal ettiğinizden daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır. 
   
  Her sabah yaptığınız ilk şey canlı bir kurbağa yemekse, bütün gün yapmanız gereken en kötü şeyle işinizin bittiğini bilmenin memnuniyetine sahip olacağınızı söyleyen eski bir söz vardır. Brian Tracy için kurbağa yemek, en zorlu görevinizle başa çıkmak için bir metafordur - aynı zamanda hayatınız üzerinde en büyük olumlu etkiye sahip olanıdır. Ye o kurbağayı! bu kritik görevleri sıfırlayabilmeniz, verimli ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için her günü nasıl organize edeceğinizi gösterir. 
   
  Basit ve ilgi çekici bir tarzda sunulan bu sesli kitap şunları ortaya çıkaracaktır: 
  -         Mesleki başarının dayandığı 21 etkili ilke; 
  -         zamanınızı ve hayatınızı rasyonel olarak nasıl planlayacağınızın sırrı; 
  -         farklı durumlarda doğru kararın nasıl alınacağına dair ipuçları; 
  -         Sürekli dikkat dağıtma çağında kilit görevlere odaklanmaya devam etme tavsiyesi. 
   
  Yapılacaklar listemizdeki her şey için yeterli zaman yok - ve asla olmayacak. Başarılı insanlar her şeyi yapmaya çalışmazlar. En önemli görevlere odaklanmayı ve bunların yapılmasını sağlamayı öğrenirler. Kurbağalarını yerler. Bu hayat değiştiren sesli kitap, bugün önemli görevlerinizin daha fazlasını yapmanızı sağlayacaktır! 
   
  Show book