Junte-se a nós em uma viagem ao mundo dos livros!
Adicionar este livro à prateleira
Grey
Deixe um novo comentário Default profile 50px
Grey
Assine para ler o livro completo ou leia as primeiras páginas de graça!
All characters reduced
Tähtimerkit-sarja: 10 eroottista tarinaa jousimiehelle - cover
LER

Tähtimerkit-sarja: 10 eroottista tarinaa jousimiehelle

Saga Stigsdotter, Valery Jonsson, Alexandra Södergran, Julie Jones, Nelly Blanck, Andrew Hansen, Vanessa Salt, Sarah Skov

Tradutor Sirpa Alkunen, Eveliina Niemi, Jaana Palanterä, Essi-Maaria Matalasalmi, Thelma Nylon, Ida Hallantie, Paula Telaranta-Kokko, LUST translators, Kim Lilja

Editora: LUST

  • 0
  • 0
  • 0

Sinopse

"Eräänä lämpimänä kesäpäivänä nainen päättää lähteä asianajotoimistoltaan tavalliselle juoksulenkilleen Djurgårdenin lähimetsikköön. Hän makaa hikisenä ja seksuaalisesti virittyneenä metsässä, kun muuan mies ilmestyy kuin tyhjästä. Miehellä on parransänki ja sotkuinen tukka. Tämä on päivettynyt. Nainen katsoo syvälle miehen silmiin ja ymmärtää, että mies haluaa panna häntä. Hän haluaa sitä enemmän kuin mitään muuta. Miehellä on kauniit silmät. Tämä on suunnilleen saman ikäinen kuin nainen. Nainen haluaa vain, että mies ottaa hänet. Se tuntuu niin hyvältä. Kiima on valtava."
Jousimies, tuo tähtimerkkien joustaan jännittävä seikkailija, on leikkisä ja huoleton petipuuhissa. Seikkailunhaluinen jousimies etsii jatkuvasti uusia kokemuksia ja leikkikaluja. Tätä ilmamerkkiä on vaikea sitoa pysyvään suhteeseen, mutta hänestä saa oivallisen kumppanin hetkelliseen hekumaan. Koska merkki kyllästyy helposti, petikumppanilta vaaditaan kekseliäisyyttä ja halua kokeilla uutta. Nämä valikoidut novellit toimivat oivallisesti tämän tähtimerkin sytyttämiseen.
Tässä kokoelmassa on seuraavat novellit:
Parinvaihtoa - eroottinen novelli
Rakas lankomies - eroottinen novelli
Kesäseksi 1: Bussi
Kulkuri - eroottinen novelli
Madame 4: Roolinjako – eroottinen novelli
Happy Cocks – eroottinen novelli
Kuuskytneljä - eroottinen novelli
Kämppikseni leikkikalu - eroottinen novelli
Tirkistelyä - eroottinen novelli
Pianonsoiton opettaja - eroottinen novelli
Disponível desde: 22/11/2023.
Comprimento de impressão: 116 páginas.

Outros livros que poderiam interessá-lo

  • Tanssi – eroottinen novelli - cover

    Tanssi – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Naisen seisoo peilin edessä ja tuntee olonsa seksikkääksi. Ei hassumpaa 50-vuotiaaksi, hän ajattelee ja kuljettaa käsiään rinnoiltaan pakaroilleen. Hän on tietoinen kehonsa aistillisuudesta ja sen koko upeudesta, minkä hän ei koskaan aikaisemmin ole antanut näkyä. Hän on kaupungissa työmatkalla. Päivän palaverit päättyivät etuajassa niin, että hänelle jäi hyvin aikaa ennen huomista. Hän voi kertoa nukkuneensa pitkään. Tänä iltana hän rentoutuisi kunnon ravintolaillallisella – yksin. Ehkä hän kävisi baarissakin ottamassa yhden drinkin ennen kuin palaisi takaisin hotellille. Ja ehkä tanssisi, jos vain saisi tilaisuuden.
    Mies on juuri täyttänyt 70 vuotta, mutta ulkonäkönsä puolesta hän voisi käydä 50-vuotiaasta. Hän on menestyvä liikemies naapuripaikkakunnalta, tosin ei mikään julkkis. Hän on jäämässä pian eläkkeelle ja aikoo jättää liiketoimintansa poikansa haltuun. Tämä olisi hänen viimeinen työmatkansa. Päivän kokoukset on jo pidetty, nyt hän söisi kevyen päivällisen hotellin ravintolassa ennen kuin jatkaisi yöhön kaupungille. Mies seisoo lähes alastomana suuren peilin edessä. Hän näkee hyvin hoidetun kehonsa. Ei hän mikään atleetti ole, mutta hänen vartalonsa on sopusuhtainen. Ja hieman päivettynytkin alkutalven Espanjan-loman jäljiltä.
    Mitä sitten tapahtuu? Toteutuuko tanssitoive?
    Lue myös Katselija sekä Herra Johannesen ja vuokralainen.
    Ver livro
  • Kateuden pirut – eroottinen novelli - cover

    Kateuden pirut – eroottinen novelli

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Kun olimme kaikki päässeet sisälle, sulki Julia oven perässämme. Sitten hän astui olohuoneeseen ja jäi paikalleen sanomatta sanaakaan. Jimmy ja minäkään emme liikkuneet. Mietin, mitä Julia aikoi tehdä, mutta hän ei tehnytkään mitään. Hän katseli Jimmyä tyynesti. Istuuduin sohvalle.Lopulta Jimmy lähestyi Juliaa. Hän kosketti Julian pitkiä, tummia hiuksia ja siveli niitä. Hän liu'utti kättään pitkin tämän harteita, vyötäisiä ja lanteita. Julia värähti. Sitten Jimmy vei kätensä Julian helman alle, sulki silmänsä pidellessään kiinni tämän pakaroista ja painoi tämän itseään vasten. Julia nosti käsiään ja lopulta Jimmy riisui tältä mekon, jolloin Julia seisoi edessämme alastomana. Nännit törröttivät pystyinä kuin odottaen jotakin.Kertomus on alkanut lupaavasti...Lue myös novellit Muistikirja ja Perhe-elämää.-
    Ver livro
  • Tähtimerkit-sarja: 10 eroottista tarinaa vesimiehelle - cover

    Tähtimerkit-sarja: 10 eroottista...

    Camille Bech, Elena Lund,...

    • 0
    • 0
    • 0
    "Minä istun, nautin kupillisestani ja katselen maailmaa, joka on sekä kaunis että jännittävä.
    
    Ja minä olen osa sitä."
    Tahtimerkkien uudistaja vesimies nauttii uusista kokeiluista, estottomuudesta ja vapaista suhteista. Tämä ilmamerkki on uudistaja ja uranuurtaja, siksi hän on kuin kotonaan uusissa ja erilaisissa tilanteissa. Hänen seksuaalisuutensa kumpuaa kokeilunhalusta, vapaamielisyydestä ja avoimuudesta. Vesimies on uskollinen seksipartnereilleen, joita hänellä voi ollakin sitten useampi samaan aikaan. Tämä kapinallinen tähtimerkki murtaa rajoja ja luo uusia käytäntöjä myös makuuhuoneessa.
    Tästä kokoelmasta löytyvät novellit:
    Lucia-testi - eroottinen novelli
    Johtaja vailla vertaa - eroottinen novelli
    Ystävänpäivä: Amanda - eroottinen novelli
    Lastenvahti - eroottinen novelli
    Ruudullisen flanellipaidan alla - eroottinen novelli
    Vapaa nainen - eroottinen novelli
    Rakastaja - eroottinen novelli
    Pukuhuone - eroottinen novelli
    Nevadan auringon alla - eroottinen novelli
    Isabella ja Torben - eroottinen novelli
    Ver livro
  • Jää jalkojesi alla - cover

    Jää jalkojesi alla

    Josephine Lys

    • 0
    • 0
    • 0
    Pakahduttavaa romantiikkaa Skotlannin jylhissä maisemissa Klaanipäällikkö Evan McAlister saa käskyn Skotlannin kuninkaalta: Evanin on naitava jompikumpi kilpailevan McGregorin klaanin tyttäristä ja näin pantava loppu vuosien klaaniriidoille. Järjestely aiheuttaa kuitenkin eripuraa muiden klaanien keskuudessa. Evan yrittää parhaansa mukaan luovia haastavassa tilanteessa, mutta vihollinen on lopulta lähempänä kuin Evan arvaakaan. McGregorin nuorempi tytär Meg ei todellakaan aio suostua kuninkaan vaatimuksiin naimakaupoista McAlisterin klaanipäällikön kanssa ja haluaa suojella myös sisartaan Ailia. Meg punoo hullunrohkean juonen, jonka seurauksena hän päätyy McAlisterin linnaan esittämään jotakuta aivan toista kuin oikeasti on. Lopulta Meg ymmärtää, että pelissä on hänen henkensä lisäksi myös hänen sydämensä.  Josephine Lys on espanjalainen kirjailija, joka on erikoistunut historialliseen romantiikkaan. Ammatiltaan hän on juristi, mutta intohimo lukemiseen johdatti hänet kirjailijan uralle.Kirjoittamisen ja lukemisen lisäksi Lys rakastaa matkustelua ja maalaamista. Lysin McGregorin klaanista kertova trilogia vie kohtalokkaalle matkalle Skotlannin jylhiin maisemiin.
    Ver livro
  • Queerlequin: Meren salaisuudet - cover

    Queerlequin: Meren salaisuudet

    V. Florian

    • 0
    • 0
    • 0
    "He liikkuivat yhdessä niin, että sänky narisi. Mika puristi lujasti Tagen päätä ja peitti hänen kasvonsa kosteisiin suudelmiin."
    Tage pakenee lomalle autiomökkiin Skånen rannikolle piiloutuakseen sosiaalisessa mediassa jylläävältä skandaalilta. Hän nauttii yksinäisyydestään ja päättää eräänä päivänä haluavansa lukeneeksi henkilöksi. Kirjakaupassa hän tapaa Mikan: sen saman Mikan, jonka Tage tapasi kahdeksanvuotiaana vieraillessaan Tukholmassa ja jota hän huomasi ajattelevansa vielä kauan tuon tapaamisen jälkeen. Mikan, jolla on veitikkamaiset kasvot ja ilme ja joka saa Tagen uskomaan, että kaikki on mahdollista.
    Meren salaisuudet on osa tiedostavan erotiikan genreen kuuluvaa Queerlequin -sarjaa.
    Ver livro
  • Nainen jokaisessa satamassa - eroottinen novelli - cover

    Nainen jokaisessa satamassa -...

    Cupido

    • 0
    • 0
    • 0
    Länsimaisena naisena muslimimaassa laitoin iloisesti päähäni tarjotun hijabin niin, että jos käänsin katseeni maahan, pystyin säästymään liialta huomiolta. Imaamin tytär nyökkäsi ystävällisesti ja johdatti minut moskeijan naisten puolelle.
    Se alkoi heti, kun olimme istuutuneet. Olen aina tuntenut vetoa naisiin, mutta tiesin myös, että tällaisessa maassa se oli kielletty hedelmä. En olisi ikinä voinut kuvitella, että voisin syttyä kenenkään käsistä niin paljon. Mutta ne olivat niin hurmaavat! Niin sileät ja kauniit. Pienet ja viehättävät. Oikean käden peukalon ja etusormen välissä hänellä oli erottuva arpi, jonka saattoi olla peräisin, vaikka ruuanlaitossa tapahtuneesta vahingosta. Arpi teki hänestä vielä kiinnostavamman. Halusin suudella, silittää hellästi, hyväillä hänen molempia suloisia käsiään ja pitää niitä omissani.
    Imaami jatkoi rukousta edessämme. Miehet polvistuivat ja laskivat hitaasti päänsä kohti maata. Kun me naiset nousimme seisomaan, hipaisi hän nopeasti kättäni. Hätkähdin ja yhtäkkiä tunsin punan nousevan kasvoilleni. Hän kääntyi ja katsoi minua pikaisesti suoraan silmiin ennen kuin käänsimme katseemme alas. Sitä kuinka pitkä jumalanpalvelus oli en pysty jälkikäteen sanomaan. Kykenin vain ajattelemaan imaamin tytärtä vieressäni. Miltä hän näytti huntunsa alla? Pitikö hän minusta?
    Ver livro