Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Вірші - cover

We are sorry! The publisher (or author) gave us the instruction to take down this book from our catalog. But please don't worry, you still have more than 500,000 other books you can enjoy!

Вірші

Поль Верлен

Translator Максим Рильский

Publisher: Strelbytskyy Multimedia Publishing

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Поль Марі Верлен — французький письменник, поет-символіст.
Верлен посідає особливе місце серед видатних французьких ліриків кінця XIX століття. Проголошений "принцом поетів" і шанований як визнаний майстер символічного напряму, він, проте, не був ні його лідером, ні теоретиком. Факти особистої біографії поета та його творчість нерозривно пов'язані. Натура пристрасна й неврівноважена, Верлен часто згинався під тягарем життєвих обставин, заплутувався в суперечностях власної долі й характеру. Але справедливо зауважив А. Франс: "Не можна застосовувати до цього поета те ж мірило, яке застосовують до людей розсудливих. Він має права, яких у нас немає, оскільки він стоїть незрівнянно вище і, разом із тим, незрівнянно нижче за нас. Це несвідома істота, і це такий поет, який зустрічається раз на століття".
Available since: 09/17/2020.
Print length: 10 pages.

Other books that might interest you

  • Леся Українка - Давня казка - LUkrainka - Davnya Kazka - cover

    Леся Українка - Давня казка -...

    Леся Українка

    • 0
    • 0
    • 0
    Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка) - видатна українська поетеса, письменниця, перекладачка, та культурний діяч. Творчість Лесі Українки завжди сповнена мужності та боротьби. Роль і місце поета в житті народу - одна з найважливіших тем у творчості поетеси.Поема "Давня казка" - шедевр української класики. Вона була написана у далекому 1893 році. У центрі уваги - вільний поет, пісні якого мають неабияку силу. За допомогою своїх пісень, поет допомагає закоханому лицарю зачарувати прекрасну даму, підбадьорює, та надихає на перемогу втомлене військо, закликає людей боротися з несправедливістю, та відстоювати своє право на щасливе майбутнє.
    Show book
  • В чому наше благо? - Книжки українською - cover

    В чому наше благо? - Книжки...

    Чо Еврипид

    • 0
    • 0
    • 0
    «В чому наше благо? Вибрані думки римського філософа» — збірка творів, що належать перу давньогрецького філософа Епіктета.
    До неї увійшли «Афоризми» і трактат «В чому наше благо?»
    Це роздуми відомого, зрештою, провідного, проповідника стоїцизму від класичної грецької школи про сенс життя і природу, про моральність, щастя і свободу особистості. Власне, роздуми Епіктета — це підвалини філософського напрямку самовдосконалення і саморозвитку. Епіктет вважав, що людина повинна розділити усі речі і обставини на залежні від неї і незалежні. У першому випадку мужньо виконувати свій обов'язок, решту — ігнорувати.
    Його високо цінував і посилався на нього інший відомий філософ, імператор Марк Аврелій Антонін — у своїх культових нині «Розмислах».
    Епіктет — прізвисько раба, що перекладається з грецької мови як Придбаний. Справжнє ім'я філософа невідоме. Епіктет був рабом одного з фаворитів римського імператора Нерона. Пізніше відпущений на волю.
    Після себе письмових робіт не залишив, його філософські промови збереглися завдяки записам його учня Флавія Арріана.
    Переклад українською Олени Голоти.
    Show book
  • Психологія мас - cover

    Психологія мас

    Хэролд Литл

    • 0
    • 0
    • 0
    «Психологія мас» — друга частина фундаментальної праці Гюстава Лебона, написана в 1895 році, яка подає детальний аналіз психології широких мас (у даному випадку — натовпу), як найважливішого мотиву поведінки індивіда і причини історичних подій.
    Психологія натовпу стала розділом соціальної психології, який вивчає поведінку груп людей і відмінності у поводженні юрби та окремих її осіб (індивідів).
    Мова про раптові соціальні зміни, спричинені діями великих груп людей, які не були б притаманними одному учаснику подій.
    Show book
  • Державець Про військове мистецтво - Книжки українською - cover

    Державець Про військове...

    Алексей Макушинский

    • 0
    • 0
    • 0
    Нікколо Макіавеллі — відомий італійський філософ і політик епохи Відродження, обіймав у Флоренції посаду державного секретаря та відповідав за дипломатичні зв'язки республіки.
    Його трактат «Про військове мистецтво» — єдиний політичний твір Макіавеллі, опублікований за життя. Ця праця — одна з кращих книг про військову справу, нарівні з «Записками про галльську війну» Гая Юлія Цезаря і «Мистецтвом війни» Сунь Цзи.
    Та найбільшої, особливої слави зажив Макіавеллі своїм знаменитим твором «Державець» (1513), в якому він зробив спробу сформулювати загальні закони політичного життя, викласти суть «ремесла політика», а також визначити роль і місце державця в Європі та Італії ХVІ століття.
    Переклад українською Ярослава Мишанича.
    Show book
  • Філософські трактати - Книжки українською українська література - cover

    Філософські трактати - Книжки...

    Георгий Новоиерусалимский

    • 0
    • 0
    • 0
    Григорій Сковорода — видатний український філософ, просвітитель, письменник-гуманіст XVIII століття. Автор філософських і педагогічних трактатів, поетичних творів, перекладів, проповідей, притч, байок, він був високоосвіченою людиною свого часу, його геній зростав на народному грунті.
    Ще за життя Сковороду називали «українським Сократом», «українським Горацiєм», бо вiн значно розвинув на Українi фiлософiю, лiтературу, педагогiку.
    У своїх творах Сковорода оспiвав природу України, її працьовитих людей, прагнення до щастя й волi, висмiяв панiв за їх паразитизм, за знущання з народу. А ще вiн проголосив людину та її волю найвищою цiннiстю.
    Show book
  • Розмисли Наодинці з собою - Книжки українською - cover

    Розмисли Наодинці з собою -...

    Майк Йогансен

    • 0
    • 0
    • 0
    "Розмисли. Наодинці з собою" - це особисті записи римського імператора Марка Аврелія Антоніна, зроблені ним в 70-і рр. нової ери.
    Імператор вів щоденник, де розмірковував щодо понять громадянськості, обов'язку, честі, совісті, вірності і справедливості.
    На сторінках цього надзвичайного документа ми спостерігаємо напружену роботу особистості з опанування філософії стоїків та з практичного розвитку стоїчної традиції.
    Таким чином, щоденник Марка Аврелія - один з перших в історії людства приклад літератури про самовдосконалення. Тому "Розмисли. Наодинці з собою" Марка Аврелія стали однїєю з найбільш популярних пам'яток світової літератури.
    Творчість античного філософа і керівника імперії приваблює сучасних читачів мудрими міркуваннями, образністю і часом напрочуд актуальними практичними рекомендаціями.
    Show book