Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Dzikie łabędzie – Lebedele sălbatice (polski – rumuński) - Dwujęzyczna książka dla dzieci na podstawie baśńi Hansa Christiana Andersena z materiałami audio i wideo online - cover

Dzikie łabędzie – Lebedele sălbatice (polski – rumuński) - Dwujęzyczna książka dla dzieci na podstawie baśńi Hansa Christiana Andersena z materiałami audio i wideo online

Ulrich Renz

Translator Bianca Roiban, Joanna Wallmann

Publisher: Sefa Verlag

 • 0
 • 0
 • 0

Summary

Klasyczna bajka Andersena, opowiedziana w sposób przyjazny dla dziecka, zilustrowana z miłością. Wydanie dwujęzyczne (polski i rumuński), z audiobookami i wideo online w języku polskim i rumuńskim oraz szablonami kolorystycznymi do druku.
"Dzikie łabędzie" Hansa Christiana Andersena są nie bez powodu jedną z najczęściej czytanych bajek na świecie. W swojej ponadczasowej formie poruszają temat naszych ludzkich dramatów: strachu, odwagi, miłości, zdrady, rozstań i powrotów.
♫ Posłuchaj historii czytanej przez native speakerów! W książce znajdziesz link, który da Ci darmowy dostęp do audiobooków i filmów w obu językach.
► Kolorowanki! Za pomocą linku można pobrać Ilustracje z książki do kolorowania.
Carte de copii bilingvă (poloneză – română), cu audio și video online
"Lebedele sălbatice" de Hans Christian Andersen nu este degeaba unul dintre cele mai citite basme din lume. În formă atemporală tematizează materia din care sunt dramele noastre omenesti: frica, vitejia, dragostea, trădarea, despărțirea și regăsirea.
Ediția actuală a acestei cărți cu poze cu drag ilustrată povestește basmul lui Andersen sensibil și într-o formă adaptată copiilor. A fost tradusă într-o mulțime de limbi și este disponibilă ca ediție bilingva în toate combinațiile posibile a acestor limbi.
♫ Ascultați povestea citită de vorbitori nativi! În carte veți găsi un link care vă oferă acces gratuit la cărți audio și videoclipuri în ambele limbi.
​
Available since: 01/28/2022.
Print length: 32 pages.

Other books that might interest you

 • Lisowczycy - cover

  Lisowczycy

  Antoni Ferdynand Ossendowski

  • 0
  • 0
  • 0
  Tytułowi Lisowczycy to oddziały kawalerii uformowanej przez Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż na początku XVII wieku. Sławni w całej Europie ze swojej mobilności i sprawności na polu bitwy, z powodu nie otrzymywania żołdu znani też byli ze swojego okrucieństwa i grabienia ludności cywilnej. Audiobook opowiada o losach dwóch młodych chłopców, którzy postanowili przyłączyć się do Lisowczyków.
  Show book
 • Mega hit na maturę Język polski - cover

  Mega hit na maturę Język polski

  Malgorzata Choromanska

  • 0
  • 0
  • 0
  Cykl powtórzeniowy do matury. Składa się z opisu epok literackich od starożytności do współczesności, w których podane są najważniejsze założenia, nurty i przedstawiciele wraz z ich czołowymi utworami, a także dodatkowe pozycje bibliograficznedo których można sięgać, by poszerzyć i ugruntować wiedzę z wybranego okresu. Wszystko to zostało znakomicie usystematyzowane.Publikacja napisana jest językiem zrozumiałym, pozbawionym nadmiernej erudycyjności, operującym terminologią teoretyczno-literacką w zakresie przydatnym dla ucznia szkoły średniej.Prezentowany materiał podzielony jest na osiem rozdziałów:1. Starożytność i średniowiecze2. Renesans i barok3. Oświecenie i dwie przykładowe prezentacje maturalne4. Romantyzm5. Pozytywizm6. Młoda Polska7. Dwudziestolecie międzywojenne8. WspółczesnośćOpracowanie: Małgorzata ChoromańskaRecenzje: dr Mirosława Łuczak-Filipiak, Małgorzata Wiśniewska
  Show book
 • Caryca Katarzyna i król Stanisław Historia namiętności - cover

  Caryca Katarzyna i król...

  Iwona Kienzler

  • 0
  • 0
  • 0
  Zadziwiające, jak często bagatelizowana jest rola uczuć w historii. Poznaj sekrety romansu, który w znaczący sposób wplynąl na dzieje naszej ojczyzny! Książka Iwony Kienzler - znanej autorki bestsellerów biograficznych opowiada o związku Stanislawa Augusta Poniatowskiego i wielkiej księżnej Katarzyny, późniejszej carycy. Ich milość dala Polsce króla Stasia, ale też w konsekwencji zabrala naszej ojczyźnie niepodleglość. To fascynujący romans, który zmienil bieg historii Polski. Zapraszamy do lektury!
  Show book
 • Miłość większa niż wiara - cover

  Miłość większa niż wiara

  Omraam Mikhaël Aïvanhov

  • 0
  • 0
  • 0
  Kiedy decydujecie się przyjąć religię, filozofię duchową, i stosować jej zasady, napotykacie trudności nie tylko w stosunku do samego siebie, a to z powodu wysiłków, które musicie podjąć, ale również w stosunkach z innymi ludźmi, niekoniecznie rozumiejącymi zmiany, jakie w was nastąpiły. Otóż wiedzcie, że to te trudności, sposób, w jaki je rozwiążecie pokażą jakość, autentyczność waszej wiary. 
  Nie wystarczy powiedzieć na przykład: ,,Teraz, zmienię całkowicie moje życie, i nieważne, co myślą o tym moi bliscy; jeśli są nieszczęśliwi, wrodzy, wściekli, to nie moja sprawa”. A tak, to wasza sprawa, ponieważ wasze życie duchowe zależeć będzie od sposobu, w jaki rozwiążecie ten problem. 
  Na tyle ile możecie, nie każcie cierpieć innym, i oczywiście nie zostawiajcie ich. Kiedy znajdziecie się w takiej sytuacji , bo tak czy inaczej tego nie unikniecie, pokażcie, że rozumiecie, że miłość jest większa niż wiara.
  Show book
 • Mega hit na maturę Historia - cover

  Mega hit na maturę Historia

  Krzysztof Pogorzelski

  • 0
  • 0
  • 0
  Przyjemny i skuteczny sposób przygotowania się do matury z historii.Każdy rozdział, oprócz najważniejszych wydarzeń o charakterze społeczno-politycznym, obejmuje także zagadnienia gospodarcze, religijne oraz najistotniejsze informacje z dziedziny kultury, sztuki i osiągnięć naukowych. Co ważne, odbiorca nie jest zarzucany niezliczoną ilością dat i faktów. Podane są tylko te najważniejsze, o których nie można zapomnieć.Prezentowany materiał podzielony jest na jedenaście rozdziałów:1. Starożytność2. Dzieje powszechne. Średniowiecze3. Polska za panowania dynastii piastowskiej od X do XIV wieku4. Polska za panowania dynastii Jagiellonów i w okresie pierwszych wolnych elekcji od 1370 do 1586 roku5. Dzieje powszechne w XVI i XVII wieku6. Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVII wieku7. Dzieje powszechne i historia Polski w XVIII wieku8. Dzieje powszechne w XIX wieku9. Historia Polski w XIX wieku10. Dzieje powszechne w XX wieku11. Historia Polski w XX wiekuOpracowanie: Krzysztof PogorzelskiRecenzja: dr Andrzej Tłomacki
  Show book
 • Siła kobiecości - cover

  Siła kobiecości

  Iwona Majewska-Opiełka

  • 0
  • 0
  • 0
  Iwona Majewska-Opiełka porusza tu kwestie nurtujące kobiety od zarania dziejów. Pokazuje, że nie trzeba być radykalną feministką, by być jednocześnie silną i kobiecą. Podkreśla wartość dialogu damsko-męskiego i męsko-damskiego, przy czym nie atakuje, ani nie oskarża żadnej ze stron; obiektywnie patrzy na ich argumenty. 
  Rozkłada na czynniki pierwsze naturę kobiet i mężczyzn, ukazuje mechanizmy, które kierują nami na co dzień, a niekoniecznie działają na naszą korzyść. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako psycholog, doradca w zakresie rozwoju osobowości i trener liderów podaje przykłady z życia wzięte i radzi, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach. 
  Dotyka każdej dziedziny życia kobiety: poczynając od wspomnień z dzieciństwa, relacji z matką i innymi kobietami, przez związki partnerskie, przyjaźnie, macierzyństwo, a kończąc na chęci rozwoju, kariery zawodowej i odnoszenia sukcesów. Tłumaczy, skąd biorą się w nas nie zawsze pozytywne nastawienia i zachowania, uświadamia, że rozwiązywanie problemu należy zacząć od siebie, i pokazuje, jak to zrobić.
  Show book