Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Az örökösök - cover

Az örökösök

Joseph Conrad, Ford Madox

Publisher: Metropolis Media Kiadó

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

A ​sötétség mélyén és A jó katona klasszikus szerzői egyesítették erőiket, hogy megálmodják az emberiség egyik lehetséges jövőjét. A történet főhőse, Arthur nemesi származású fiatalember, aki íróként szeretné megvalósítani önmagát, ám egyelőre csak a zsurnalisztaságig vitte. Találkozik azonban egy rejtélyes nővel, aki azt állítja magáról, hogy a negyedik dimenzióból jött, és végzetesen belészeret.
Az emberek között egyre több „dimenzionista” bukkan föl, kikiáltják magukat civilizációnk örököseinek, és alattomos aknamunkával hozzálátnak a hatalomátvételhez. A nő Arthurt bábként rángatva kapaszkodik egyre magasabbra, és társaival együtt mind merészebb terveket szövögetnek. A fiatalember pedig mindent föláldoz azért, hogy az örökösök maguk közé fogadják.
A 20. századi angol irodalom történetében kitüntetett helyet elfoglaló két szerző ezúttal az utópia területére merészkedve, szatirikus parabolában rántja le a leplet koruk maradi arisztokráciájáról, és az annak gyengéit kihasználó, feltörekvő alsóbb osztályokról.
„Két ilyen neves szerző ennyire élvezetes könyvének sokkal ismertebbnek kéne lennie.”
– The Guardian
„Ahogy Flaubert megújította a francia prózát, Conrad és Ford az angol irodalmat helyezik új alapokra.”
– Ezra Pound
Available since: 05/06/2020.

Other books that might interest you

  • Sötét Program - Az új Ateizmus harca a keresztény Amerika ellen - cover

    Sötét Program - Az új Ateizmus...

    David Horowitz

    • 0
    • 0
    • 0
    A hónapokon át New York Times bestseller listáján szereplő könyvében az egyik legismertebb amerikai konzervatív szerző, David Horowitz nemcsak a kereszténység elleni kulturális-progresszív kampányt mutatja be, hanem azt is dokumentálja, milyen háború zajlik Amerika jogi és társadalmi alapeszményei ellen, amelyek eredetileg szintén a zsidó-keresztény tradícióban gyökereznek. A mű egyszerre szól egy ostrom alatt álló vallásról és egy ostrom alatt álló, önmagával meghasonlott nemzetről.
     
    Horowitz részletesen bemutatja azt a "sötét programot", amelynek első eredménye több mint ötven évvel ezelőtt az iskolai imádkozás betiltása volt, amelyet sorra követtek a további, társadalmat átformáló kampányok, az abortusz általánossá tételétől kezdve a melegházasság bevezetéséig. A csaták legfontosabb színtere a média és a jogi intézményrendszer, ezen belül pedig a Legfelsőbb Bíróság.
    Show book
  • A reggel amikor eljöttek értünk - Egy újságírónő feljegyzései Szíriából - cover

    A reggel amikor eljöttek értünk...

    Janine di Giovanni

    • 0
    • 0
    • 0
    Janine di Giovanni több mint két évtizeden át dolgozott a Közel-Keleten. A szíriai forradalmat kitörése óta figyelemmel kíséri, 2012 és 2016 között többször is járt az országban. Könyvében elmeséli azoknak az ellenzéki aktivistáknak a történetét, akiket a legkisebb provokációért börtönbe vetettek, és beszámol a damaszkuszi elit szállodákban rendezett fényes fogadásairól, míg a közelben bombák hullanak. A reggel, amikor eljöttek értünk hiteles tudósítás arról, hogyan kerül az összeomlás szélére egy önmagát toleránsnak tartó multikulturális társadalom, és hogyan fordul szomszéd szomszéd ellen. Szenvedéllyel, félelem nélkül és érzékletesen megírt mű egy széteső ország hétköznapjairól és a legborzalmasabb körülmények között is megmutatkozó emberi ellenállásról.
    Show book
  • Diktatúra 20 - cover

    Diktatúra 20

    William J. Dobson

    • 0
    • 0
    • 0
    „Elgondolkodtató utazás napjaink félelmetes diktatúráiban.” Az arab tavasz a diktatúra és a demokrácia közti csata szédületes momentuma volt. Szírián és Jemenen tüntetések söpörtek végig, miközben Egyiptomban, Tunéziában és Líbiában diktátorok fejei hullottak. Ugyanakkor az arab világ csak az egyik front az elnyomás elleni harcban, amely Venezuelától Kínáig, Oroszországtól Malajziáig, illetve Ukrajnától Burmáig terjed. Ha meg akarja tartani a hatalmát, tucatnyi ország autokrata rezsimének előre nem látott és pusztító veszéllyel kell szembenéznie: a saját állampolgáraival. William J. Dobson, az elismert újságíró, kitűnő elemzésében egy bennfentes jártasságával tárja fel a mai autokrata rezsimek belső működését és a szabadság jövőjéért vívott küzdelem kulisszái mögé is bepillantást nyújt. Noha a kötet más országok állampolgárainak szabadságért vívott küzdelmeiről szól, számunkra is fontos tanulsággal szolgál arról, hogyan őrizhetjük meg saját függetlenségünket.
    Show book
  • A háború árnyékában - Ukrajna 2022 - cover

    A háború árnyékában - Ukrajna 2022

    László L. Murányi

    • 0
    • 0
    • 0
    Amikor először átléptem a magyar–ukrán határt, már csaknem száz napja tartott az oroszok 2022. február 24-én indított ukrajnai inváziója – orosz belpolitikai szóhasználattal: „különleges hadművelete”. Egy újabb véres és pusztító háború ember és ember között, amit a tömegkommunikáció és a közösségi média jóvoltából egyenes közvetítésben láthattunk azóta nap mint nap. Május vége volt, Beregszász, Munkács, Ungvár és a kisebb kárpátaljai települések utcái – legalábbis ránézésre – a békés késő tavaszi arcukat mutatták a messziről érkezett utazó felé. Semmi kiáltó jel nem utalt arra, hogy a Kárpátokon túl, az ország belsejében immár három hónapja pusztító, értelmetlen háború folyik.Az emberek – legyenek akár ukránok, oroszok, magyarok, ruszinok, románok, csehek vagy szlovákok is – egyetlen kérdést gyűrögettek magukban naphosszat: menni vagy maradni? És ha menni, akkor hová: csak a közelbe, biztonságosabb helyre, vagy egyenesen ki a nagyvilágba, távol a háborútól, egy teljesen új élet reményében? Mindent maguk mögött hagyni? Házat, otthont, hazát? Az egész addigi életüket? Milliók, szétszórva a világban. Riadtak, kétségbeesettek, talajt vesztettek. Elsodorta őket a vihar. Ez a riportkönyv ezekre a kérdésekre is keresi a választ az orosz–ukrán háború kapcsán. Azokról szól, akik elindultak, és azokról, akik maradtak; akik harcolnak, és akik bujkálnak. Bátrakról és gyengékről; erősekről és elesettekről; hősökről és üldözöttekről; segítőkről és segítettekről. Az emberről.
    Show book
  • Közeleg a tél - Miért kell megállítani Putyint és a szabad világ ellenségeit? - cover

    Közeleg a tél - Miért kell...

    Garri Kaszparov

    • 0
    • 0
    • 0
    Szenvedélyes vádirat a Putyin-rezsimről. Vajon Vlagyimir Putyin Oroszországa demokrácia, vagy pedig olyan diktatúra, amely nemzetközi fenyegetést jelent a Nyugatra? Garri Kaszparov, a sakknagymesterből lett ellenzéki politikus szerint a Szovjetunió összeomlása nem vég-, csupán fordulópont volt, és Oroszország az elmúlt huszonöt évben visszacsúszott a diktatúrába. Putyin KGB-s múltja és erős katonai támogatottsága révén felszámolja a demokratikus intézményeket, míg az őt körülvevő oligarchákat óriási hatalomhoz és vagyonhoz segíti hozzá. Totalitárius ambíciói sokkal erősebbek, mint a reformok iránti vágya: miközben könyörtelen harcot folytat a független sajtó ellen, az elnyomás és a korrupció a kormányzás mindennapi eszközeivé váltak. A liberális demokráciák sem lehetnek biztonságban: szankciókat sürgetnek, amikor Oroszország erővel gyakorolja hatalmát a szomszédjai felett (mint legutóbb Ukrajna megszállásakor), ám Moszkva azzal fenyegetőzik, hogy elzárja azokat a vezetékeket, amelyek Európa kőolaj- és földgázfelhasználásának egyharmadát adják. Kaszparov világklasszis intelligenciája, sziklaszilárd hite és egy új hidegháborúval kapcsolatos aggályai e kiáltványában a közös cselekvésre ösztönöznek, hogy időben és közösen reagáljunk a demokrácia ellenségeinek tetteire.
    Show book
  • A szabadság felszámolása - cover

    A szabadság felszámolása

    Timothy Snyder

    • 0
    • 0
    • 0
    Snyder nem kertel: világossá teszi, hogy egyenlőség vagy oligarchia, az individuum vagy a totalitárius rendszer, igaz vagy hamis állítások között kell választanunk, ha a nyugati liberális demokráciák mai krízisét vizsgáljuk.Elemző munkájában a teljesség igényével tárja fel, milyen fenyegetés nehezedik korunk demokratikus politikai rendszereire és törvényi hátterükre. Ahhoz, hogy szembenézzünk ezzel a kihívással, tisztáznunk kell politikai hagyományainkat, értékrendünket, továbbá azt is, hogy a jövő milyen igényeket támaszt tradícióink megújítására.A könyv felfrissíti az életvitelünkre vonatkozó, aktuálisan érvényes tudásunkat – szerzője előrelépést és kiutat kínál a jelenlegi világpolitikai helyzetből, és számol a lehetséges dilemmákkal.Snyder műve többet ígér, mint az újságok szalagcímei: a jelenkori történelmünket feldolgozó könyvet hatalmas kutatómunka és személyesen készített interjúk sora előzte meg.Timothy Snyder (1969–) Hannah Arendt-díjas szerző, a Yale-en tanít történelmet. New Havenben (Connecticut) él. Korábbi könyvei: A zsarnokságról és a Fekete Föld.A New York Times szerkesztőinek ajánlásávalA szabadság felszámolása röviden, de rendkívül precízen dokumentálja, hogyan szilárdította meg hatalmát Vlagyimir Putyin Oroszországban, Oroszoroszág hogyan rohanta le Ukrajnát, és az orosz hatalmi érdekek hogyan érvényesültek a 2016-s amerikai elnökválasztásban.” —The Chicago Tribune„Nincs könyv, amely ijesztőbben és szemléletesebben írná le a nyugati liberális demokráciák jelenlegi krízisét, mint Snyder A szabadság felszámolása című munkája.” —Foreign Affairs„Briliáns és felkavaró elemzés. Mindenkinek el kell olvasnia, aki érteni szeretné a jelenlegi, világméretű politikai válságot.” —Yuval Noah Harari, a Sapiens című könyv szerzője„Viszonylag kis terjedelméhez képest óriási területet ölel fel: riport, eszmetörténet és politika-filozófiai fejtegetés, mindez egyedi és élvezetes stílusban. …Snyder úgy sorakoztatja fel a tényeket, mint a legjobb hírszerkesztők, és úgy boncolgatja elméleti hátterüket, mint a legjobb filozófusok.” —The Economist“Briliáns. …Kétségbeejtő és ékesszóló... Snyder mesteri és megvilágító erejű beszámolóban foglalja össze, hogyan emelkedett fel Trump, és ebben milyen nagy szerepe volt az orosz politikának.” —Edward Lucas, The Times (London)
    Show book