Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Apie šūdmalą - cover

Apie šūdmalą

Harry G. Frankfurt

Publisher: HUBRIS

 • 0
 • 0
 • 0

Summary

„The New York Times“ bestseleris

Prinstono universiteto profesorius, filosofas Harry Frankfurtas imasi analizuoti vieną labiausiai paplitusių mūsų dienų reiškinių. Nors šūdmalos pilna, mes stokojame instrumentų jai atpažinti ir su ja kovoti. Šis trumpas, prieinamai parašytas tekstas – tai pradinis bandymas padėti nusakyti šūdmalą ir atpažinti šūdmalius.

„Vienas ryškiausių mūsų kultūros bruožų tas, kad joje apstu šūdo malimo. Visi tai žino. Kiekvienas įnešame savo indėlį. Tačiau tokią situaciją esame linkę priimti kaip savaime suprantamą.“ (Harry Frankfurt)

„Įprasta manyti, kad yra dvi tiesos priešybės – klaida ir melas. Frankfurtas įtikina, kad egzistuoja dar viena. Tai šūdmala. Ir būtent ji labiausiai paplitusi ir sunkiausiai įveikiama.“
Jonas Dagys

„Žodžiui bullshit senokai ieškome adekvataus lietuviško atitikmens – šiam itin paplitusiam fenomenui nusakyti nebetiko nei sunkiasvorė „demagogija“, nei pernelyg neformalus „proto p***mas“, nei įvairūs švelnesni „tauškalai“ ir „skiedalai“. Apmąstymų apie šį reiškinį vertimas į lietuvių kalbą – geras būdas lietuviško termino paieškoms.“
Paulina Pukytė

„Apie tironiją“ yra trečioji serijos „Apie“ knyga. Serija „Apie“ – tai neakademiniai įžvalgiausių pasaulio protų tekstai, kuriuos galima perskaityti vienu ypu. Serijoje jau išleista Timothy Snyderio „Apie tironiją“ ir Levo Karsavino „Apie tobulybę.

Vilnius: Hubris, 2020.
Iš anglų k. vertė Viktoras Bachmetjevas.
Knygos dailininkas Tomas Mrazauskas.

Other books that might interest you

 • Baltische Impressionen - Natur Kunst Kultur und Geschichte in den Baltischen Ländern - Erlebnisbericht von einer Reise durch Litauen Lettland und Estland - cover

  Baltische Impressionen - Natur...

  Paul A Bross

  • 0
  • 0
  • 0
  Flug & Bus-Studienreise durch die baltischen Staaten nach Litauen, Lettland und Estland. Landschaften zwischen Meer und Wäldern, Dünen und Flüssen, voll beschaulicher Schönheit, voller Moore und Seen. Wir begegnen dem Zauber des Baltikums durch Eintauchen in Natur und Kultur und lernen außer vielen Sehenswürdigkeiten und den faszinierenden Landschaften auch die wechselvoll verwobene Geschichte dieser drei Lände und deren Bevölkerung kennen. Viele interessante Begegnungen mit Land und Leuten lassen uns diese wunderbare Reise zu einem unvergesslichen Erlebnis werden. Mit vielen farbigen Bilder reich gestaltete und sehr ansprechende E-Book.
  Show book
 • Motyvacija - Kelionė į motyvuotą elgesį nuo vidinių procesų tyrimo iki naujausių neuropsichologinių teorijų - cover

  Motyvacija - Kelionė į motyvuotą...

  Stefano Calicchio

  • 0
  • 0
  • 0
  Atskleisti psichologijos istoriją ir jos taikymo sritis dar niekada nebuvo taip paprasta. Šiame leidinyje apžvelgiamos pagrindinės minties srovės, apibūdinančios mokslinės psichologijos gimimą ir raidą. Nuo pirmųjų psichologijos laboratorijų iki psichodinaminės teorijos, nuo kognityvizmo iki neuromokslų - pirmoji šio vadovo dalis ves jus už rankos ir lydės tarp svarbiausių šios srities atradimų. Antroji tomo dalis skirta klinikinės psichologijos atradimams, darbo, teisės, raidos ir įvairioms šio dalyko taikymo sritims. Visa tai per paprastą, greitą ir esminį diskurso stilių. Knygos pabaigoje pateikiamas nedidelis savikontrolės testas, leidžiantis skaitytojui apžvelgti ir užfiksuoti pagrindines sąvokas. Pamirškite tūkstančių puslapių ilgio ar pernelyg brangius psichologijos vadovėlius ir pradėkite tyrinėti, kaip veikia jūsų protas, naudodamiesi vadovų serija už neprilygstamą kainą.
  Show book
 • Įvadas į emocijų psichologiją - Nuo Darvino iki neuromokslų - kas yra emocijos ir kaip jos veikia - cover

  Įvadas į emocijų psichologiją -...

  Stefano Calicchio

  • 0
  • 0
  • 0
  Atrasti emocijų reikšmę ir veikimą dar niekada nebuvo taip paprasta. Šiame tome apžvelgiamos pagrindinės minties srovės, susijusios su žmogaus emocijų psichologija. Nuo ankstyvųjų mokslininkų teorijų (tokių kaip Džeimso ir Kanono) iki naujausių psichobiologijos atradimų. Antroji tomo dalis skirta pagrindinių emocijų, emocinio intelekto ir emocinės raidos klausimams. Vadovėlis paremtas paprastu, greitu ir esminiu diskursyviu stiliumi. Knygos pabaigoje pateikiamas nedidelis savikontrolės testas, leidžiantis skaitytojui apžvelgti ir įtvirtinti pagrindines sąvokas. Pamirškite tūkstančių puslapių ilgio ar pernelyg brangius psichologijos vadovėlius ir pradėkite tyrinėti, kaip veikia jūsų protas, naudodamiesi vadovų serija už neprilygstamą kainą.
  Show book
 • Išpažinimai - cover

  Išpažinimai

  Aurelijus Augustinas

  • 0
  • 0
  • 0
  Naujas pataisytas leidimas papildytas nauju Henry Chadwicko Įvadu
  
  Augustinas – stebinantis filosofas ir virtuoziškas pasakojimo meistras. Aistros persmelkti prisiminimai jam puikiai dera su nuoseklia refleksija. Augustinas atskleidžia savo ilgesio ir meilės istoriją, galutinės prasmės paieškas ir pažeria daugybę žmogaus prigimties įžvalgų, kurias Vakarų kultūroje kiekviena karta apmąsto iš naujo. Per šešiolika amžių nuo Augustino atsivertimo nebuvo meto, kuomet „Išpažinimai“ nebūtų turėję svarios įtakos intelektiniam, dvasiniam ir kultūriniam gyvenimui.
  
  „Aurelijaus Augustino „Išpažinimai“ visuomet išliks vienas didžiųjų Vakarų literatūros šedevrų.“
  Henry Chadwick
  
  Vilnius: Hubris, 2019.
  Iš lotynų kalbos vertė Eugenija Ulčinaitė ir Vaidilė Stalioraitytė.
  Įvadą iš anglų kalbos vertė Viktoras Bachmetjevas.
  Knygos dailininkė Marija Mlinkauskaitė.
  Show book
 • Sąmonė - Atraskite proto etapus: nuo sąmonės iki pasąmonės nuo biologinių ritmų įtakos iki miego ir sapnų - cover

  Sąmonė - Atraskite proto etapus:...

  Stefano Calicchio

  • 0
  • 0
  • 0
  Atrasti sąmonės būsenų reikšmę dar niekada nebuvo taip paprasta. Šiame tome apžvelgiamos pagrindinės minties srovės, kurios moksliškai tyrinėjo sąmonės stadijas. Nuo pirmųjų bandymų apibrėžti sąmonę iki empirinių tyrimų, iki fiziologinės psichologijos ir neuromokslų padarinių. Pirmoji šio vadovo dalis paima jus už rankos ir lydi ieškant sąmonės prasmės ir tikslo. Nuo sąmonės iki miego, nuo sapnų iki dėmesingų gebėjimų. Antroji dalis skirta kasdieniškesniems ir praktiškesniems aspektams, pradedant biologinių ritmų įtaka, baigiant atsipalaidavimu ir dar daugiau. Visa tai pateikiama paprastu, greitu ir esminiu kalbėjimo stiliumi. Knygos pabaigoje pateikiamas nedidelis savikontrolės testas, leidžiantis skaitytojui apžvelgti ir užfiksuoti pagrindines sąvokas. Pamirškite tūkstančių puslapių ilgio ar pernelyg brangius psichologijos vadovėlius ir pradėkite tyrinėti, kaip veikia jūsų protas, naudodamiesi vadovų serija už neprilygstamą kainą.
  Show book
 • Apie pedagogiką - cover

  Apie pedagogiką

  Immanuel Kant

  • 0
  • 0
  • 0
  Vieno žymiausių visų laikų filosofų pamokos kaip ugdyti vaikus
  
  Immanuelio Kanto trumpas ir aiškiai parašytas apibendrinimas, ką reiškia mokyti, ugdyti ir lavinti. Nors ir rašyta 19 a. pradžioje, ši knyga išlieka aktuali ir šiandien: joje suformuluojami ugdymo ir lavinimo tikslai, tėvų ir mokytojų vaidmenys, aptariami tinkamiausi lavinimo metodai.
  
  „Vaikai turi būti ugdomi ne dabarčiai, bet ateičiai, galimai geresnei žmonijos būklei.“ (Immanuel Kant)
  
  „Ši Kanto knyga puikiausiai iliustruoja šiuolaikinio ugdymo sampratą, pagal kurią žmogus beturi laukti, kol kažkas kitas jį išmokys, pakeis ir išauklės. Prisiimdami visišką atsakomybę už vaiką, disciplinuodami, „auklėdami“, „ugdydami“ jį, mes savinamės jo laisvę ir prisiimam atsakomybę. Reikia padėti vaikui tapti tuo save ugdančiu subjektu ir tuo objektu, kurį jis pats nuolat, nepaliaujamai, atsakingai stebi, formuoja ir kuria.“
  Liutauras Degėsys
  
  „Knygą perskaičiau vienu prisėdimu ir taikliau nepasakyčiau: 'Žmogus gali tapti žmogumi tiktai per ugdymą. Jis yra tai, ką iš jo padaro ugdymas.' Skaitykite neskubėdami, įsiskaitydami. Tai nėra atsakymų knyga – šiandien tai yra įžvalgų knyga, kuri tikrai paskatins mąstyti.“
  Austėja Landsbergienė
  
  „Apie pedagogiką“ yra ketvirtoji serijos „Apie“ knyga. Serija „Apie“ – tai neakademiniai įžvalgiausių pasaulio protų tekstai, kuriuos galima perskaityti vienu ypu. Serijoje jau išleista Timothy Snyderio „Apie tironiją“, Levo Karsavino „Apie tobulybę“ ir Harry Frankfurto „Apie šūdmalą“.
  
  Vilnius: Hubris, 2020.
  Iš vokiečių k. vertė Leonas Jovaiša.
  Knygos dailininkas Tomas Mrazauskas.
  Show book